کافه فرانسه

زمان مطالعه: 1 دقیقه
بروزرسانی: 1402/09/07
بازدید: 2643
نویسنده
تحریریه لحظه آخر نویسنده

قنادی فرانسه، از قنادی های قدیمی تهران است که در سال 1344 تاسیس شد و در آن زمان تنها قنادی تهران به حساب می آمد که شیرینی پزش، یک فرد فرانسوی با نام "ژیلبرت بارو" بود.  به لطف شیرینی پز ماهر قنادی فرانسه که دلیل نام این قنادی هم بود، در آن زمان به یکی از بهترین و محبوب ترین قنادی های تهران تبدیل شد اما در سال 1357 هنگامی که انقلاب شد ژیلبرت بارو به شهر خودش سفر کرد ولی قنادی که در آن کار میکرد همچنان به فعالیت خود ادامه داد.

 

امروزه قنادی فرانسه در میان مردم به کافه فرانسه مشهور است چرا که این قنادی دو بخش قنادی و کافه دارد. در بخش قنادی، انواع کیک ها، شیرینی ها و دسرهای بی نظیر به فروش می رسند که همواره تازه بوده و جزء بهترین و محبوب ترین ها در تهران هستند.

اما بخش کافه، شاید یکی از مهم ترین دلایل شلوغ بودن و محبوبیت کافه فرانسه در میان تهرانی ها باشد. حتما توصیه می شود اگر در یک روز سرد زمستانی گذرتان به کافه فرانسه افتاد، شیرکاکائوی لذیذ و گرم کافه را امتحان کنید. همچنین در قسمت کافه می توان به غیر از شیرکاکائوی معروف، انواع قهوه ها و نوشیدنی های گرم دیگر هم سرو می شود.

برخی از شیرینی هایی که در کافه قنادی فرانسه ارائه می شوند شمال موارد زیر هستند:

کیک ها: کیک های فارغ التحصیلی، نامزدی، تم کودک و بزرگسال.

دسرها: پای های سیب، آناناس، تارت سیب و آناناس با استفاده از خمیر دانمارکی، کیک های صبحانه به صورت شکلاتی و ساده، مافین های شکلاتی و ساده، چیز کیک های مختلف.

شیرینی تر: مکزیکی، رولت های مختلف، ناپلئونی، نان خامه ای و دانمارک (به شدت توصیه می شود دانمارکی های کافه فرانسه را امتحان کنید.)

شیرینی های خشک: زبان، برنجی، انواع کوکی، قطاب، کره ای، شکری، فنجانی، مربایی، پاپیونی، آمانی و ساق عروس

لازم به ذکر است کافه فرانسه به لطف محبوبیت، کیفیت، قیمت و موقعیت، از پاتوق های دانشجویان به حساب می آید اما یکی از نکات منفی کافه، فاقد جای نشستن، میزها و صندلی ها در داخل و جای پارک در جلو و اطراف کافه است.

آدرس کافه فرانسه: تهران – خیابان انقلاب – تقاطع وصال شیراز – ضلع جنوب غربی تقاطع – پلاک 1272

شماره تماس کافه: 66461374

ساعت کاری کافه: همه روزه از ساعت 9 صبح الی 21

تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است

مجله گردشگری

مشاهده همه مقالات
امتیاز 4.6 از 5 | از 105 کاربر