ویزای گرجستان

📅 بروزرسانی : ۲۷ مهر ۱۴۰۱ ⏱ مطالعه : 4 دقیقه بازدید : 17330
ویزای گرجستان برای ایرانیان
ویزای ویژه گرجستان
ویزای مهاجرتی گرجستان
ویزای ترانزیت گرجستان
ویزای عادی گرجستان
هزینه و قیمت ویزای گرجستان
آدرس سفارت گرجستان
گرجستان ویزا می‌خواهد؟

گرجستان کشوری است که بیشترین تعداد کلیسای تاریخی ثبت شده در یونسکو را دارد. کشوری که به لطف جاذبه های تاریخی و تفریحات مختلف در میان گردشگران و علاقه‌مندان از محبوبیت قابل توجهی برخوردار بوده و در میان ایرانیان یکی از ارزان ترین مقاصد خارجی به حساب می آید که باعث شده درصد قابل توجهی از گردشگران گرجستان را ایرانیان تشکیل دهند

ویزای گرجستان برای ایرانیان

ایرانیانی که قصد دارند به عنوان توریست به گرجستان سفر کنند تا از جاهای دیدنی کشور بازدید کنند نیازی به اخذ ویزا ندارند چراکه با لطف قرار داد میان ایران و گرجستان، این کشور "لغو روادید" و ایرانیان توریست می توانند بدون نیاز به ویزا 45 روز در گرجستان اقامت داشته باشند. ایرانیان در هر کجای دنیا که باشند یکبار مهر خروج از فرودگاه مبدا بر روی پاسپورت خورده و هنگام ورود به یکی از فرودگاه های گرجستان، مهر ورود بر روی پاسپورت می خورد. همچنین ایرانیان هنگام خروج از گرجستان نیز مهر خروج بر روی پاسپورتشان زده می شود. ویزای گرجستان در حالت کلی، یا یکبار ورود است یا چندبار ورود. ویزای یکبار ورود 30 روز اعتبار دارد اما ویزای چندبار ورود 5 سال اعتبار داشته و فرد می تواند در هر بازه 180 روزه، 90 روز در خاک گرجستان اقامت داشته باشد.

ویزای گرجستان

بعد از دو حالت کلی، ویزای گرجستان به انواع مختلفی تقسیم می شود:

ویزای ویژه گرجستان

افرادی که پاسپورت خدماتی دارند تا کارهای مختلفی را در کشورها انجام دهند مانند اعضای نیروهای حافظ صلح، نیروهای نظامی و غیره می بایست ویزای ویژه گرجستان را دریافت کنند.

ویزای مهاجرتی گرجستان

دانشجویان، پژوهشگران، افرادی که قصد دارند به اعضای خانواده درجه 1 خود در گرجستان بپیوندند، افرادی که قصد انجام امور آموزشی، علمی، فرهنگی، خبرنگاری و غیره را در گرجستان دارند می‌بایست نسبت به اخذ ویزای مهاجرتی گرجستان اقدام کنند.

ویزای ترانزیت گرجستان

افرادی که قصد دارند به کشوری سفر کنند اما از گرجستان عبور می کنند می بایست ویزای ترانزیت گرجستان را اخذ کنند. این ویزا تنها 10 روز اعتبار دارد.

ویزای عادی گرجستان

انجام امور خیریه، درمانی، بستن قرار داد با شرکت ها، ارائه کنفرانس یا شرکت در کنفرانس ها و کلاس های علمی و همچنین سفر به گرجستان برای بازدید و گردش شامل ویزای عادی گرجستان هستند.

گردشگران تور گرجستان می توانند جهت سفر به گرجستان به آژانس های گردشگری مراجعه کنند اما به غیر از گردشگری، می بایست از طریق کنسولگری، سفارت یا به صورت آنلاین نسبت به اخذ ویزا اقدام کنند.

سفر به کشوری اروپایی و در عین حال ارزان با سواحل و بنادر زیبا و جذاب!

هزینه و قیمت ویزای گرجستان

همانطور که قبلا نیز گفته شد، گردشگرانی که قصد سفر تویستی به این کشور را دارند، نیازی به اخذ ویزای این کشور را ندارند و به راحتی می توانند به گرجستان سفر کنند.

آدرس سفارت گرجستان

 تهران، دولت، خیابان کلاهدوز، انتهای خیابان کلاهدوز، تقاطع کلاهدوز-پاسداران.

شماره تماس: 22764129 021

ساعت کاری سفارت گرجستان

 همه روزه از ساعت 8:45 تا 21:15.

همه چیز درباره گرجستان - دین، مذهب، زبان و هر آنچه که فکر می‌کنید در مورد گرجستان را در این مقاله می‌توانید بخوانید!

گرجستان ویزا می‌خواهد؟

به طور کلی برای سفر به یک کشور خارجی باید ویزای آن کشور نیز اخذ شود؛ اما همانطور که بالاتر نیز به آن اشاره کردیم، گرجستان از جمله کشورهایی است که در سالیان اخیر روابط خوبی را با ایرانیان داشته است و به همین سبب طبق توافقی که میان مسئولان ایران و گرجستان صورت گرفته آن دسته از ایرانیانی که قصد سفر تفریحی به گرجستان را داشته باشند، می‌توانند بدون نیاز به اخذ روادید یا همان ویزای گرجستان، به این کشور اوراسیایی سفر کنند و از رقم زدن سفری خاطره انگیز برای خودشان و خانواده عزیزشان لذت ببرند.

گزارش مشکل

سوالات متداول ویزای گرجستان

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای گرجستان به صورت الکترونیکی اسکن رنگی گذرنامه و اسکن رنگی عکس 6*4 می باشد.
اعتبار ویزای گرجستان از زمان صادر شدن آن 1 تا 3 ماه می باشد.
برای سفر به گرجستان نیازی به ویزا نیست اما مدت زمان سفر نباید بیشتر از 45 روز باشد.
بله در فرودگاه این کشور در پاسپورت شما مهری خورده می شود که به منزله ویزای شما محسوب می گردد.
نظرات کاربران درباره ویزای گرجستان
آرمان آبان 1398
21 نفر پسندیدند
چقدر خوب من نمیدونستم واسه سفر به گرجستان به ویزا نیازی نیست، حداقل آدم میتونه راحت به این کشور سفر کنه، من شنیدم خیلی جاهای دیدنی قشنگی داره و از نظر تفریحات و خوش گذورنی چیزی از بقیه کشور های همسایه نداره، حتما اولین فرصتی که پیدا کنم میرم به گرجستان

lahzeakhar.com/Visa-Information-Content/80-%D9%88%DB%8C%D8%B2%D8%A7%DB%8C-%DA%AF%D8%B1%D8%AC%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86

امتیاز 5 از 5 | از بین 115 کاربران به ویزای گرجستان