ویزای گرجستان

گرجستان کشوری است که بیشترین تعداد کلیسای تاریخی ثبت شده در یونسکو را دارد. کشوری که به لطف جاذبه های تاریخی و تفریحات مختلف در میان گردشگران و علاقه‌مندان از محبوبیت قابل توجهی برخوردار بوده و در میان ایرانیان یکی از ارزان ترین مقاصد خارجی به حساب می آید که باعث شده درصد قابل توجهی از گردشگران گرجستان را ایرانیان تشکیل دهند.

 

 

ویزای گرجستان

 

ایرانیانی که قصد دارند به عنوان توریست به گرجستان سفر کنند تا از جاهای دیدنی کشور بازدید کنند نیازی به اخذ ویزا ندارند چراکه با لطف قرار داد میان ایران و گرجستان، این کشور "لغو روادید" و ایرانیان توریست می توانند بدون نیاز به ویزا 45 روز در گرجستان اقامت داشته باشند. ایرانیان در هر کجای دنیا که باشند یکبار مهر خروج از فرودگاه مبدا بر روی پاسپورت خورده و هنگام ورود به یکی از فرودگاه های گرجستان، مهر ورود بر روی پاسپورت می خورد. همچنین ایرانیان هنگام خروج از گرجستان نیز مهر خروج بر روی پاسپورتشان زده می شود.

 

 

انواع ویزای گرجستان

 

ویزای گرجستان در حالت کلی، یا یکبار ورود است یا چندبار ورود. ویزای یکبار ورود 30 روز اعتبار دارد اما ویزای چندبار ورود 5 سال اعتبار داشته و فرد می تواند در هر بازه 180 روزه، 90 روز در خاک گرجستان اقامت داشته باشد.

بعد از دو حالت کلی، ویزای گرجستان به انواع مختلفی تقسیم می شود:

ویزای ویژه گرجستان

افرادی که پاسپورت خدماتی دارند تا کارهای مختلفی را در کشورها انجام دهند مانند اعضای نیروهای حافظ صلح، نیروهای نظامی و غیره می بایست ویزای ویژه گرجستان را دریافت کنند.

ویزای مهاجرتی گرجستان

دانشجویان، پژوهشگران، افرادی که قصد دارند به اعضای خانواده درجه 1 خود در گرجستان بپیوندند، افرادی که قصد انجام امور آموزشی، علمی، فرهنگی، خبرنگاری و غیره را در گرجستان دارند می بایست نسبت به اخذ ویزای مهاجرتی گرجستان اقدام کنند.

ویزای ترانزیت گرجستان

افرادی که قصد دارند به کشوری سفر کنند اما از گرجستان عبور می کنند می بایست ویزای ترانزیت گرجستان را اخذ کنند. این ویزا تنها 10 روز اعتبار دارد.

ویزای عادی گرجستان

انجام امور خیریه، درمانی، بستن قرار داد با شرکت ها، ارائه کنفرانس یا شرکت در کنفرانس ها و کلاس های علمی و همچنین سفر به گرجستان برای بازدید و گردش شامل ویزای عادی گرجستان هستند.

 

سفارت گرجستان

 

 

گردشگران تور گرجستان می توانند جهت سفر به گرجستان به آژانس های گردشگری مراجعه کنند اما به غیر از گردشگری، می بایست از طریق کنسولگری، سفارت یا به صورت آنلاین نسبت به اخذ ویزا اقدام کنند.

آدرس سفارت گرجستان

 تهران، دولت، خیابان کلاهدوز، انتهای خیابان کلاهدوز، تقاطع کلاهدوز-پاسداران.

شماره تماس: 22764129 021

ساعت کاری سفارت گرجستان: همه روزه از ساعت 8:45 تا 21:15.

گزارش مشکل

سوالات متداول ویزای گرجستان

1- مدارک لازم برای اخذ ویزای گرجستان چیست؟

پاسخ : مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای گرجستان به صورت الکترونیکی اسکن رنگی گذرنامه و اسکن رنگی عکس 6*4 می باشد.


2- اعتبار ویزای گرجستان چقدر می باشد؟

پاسخ : اعتبار ویزای گرجستان از زمان صادر شدن آن 1 تا 3 ماه می باشد.


3- آیا برای سفر به گرجستان ویزا لازم است؟

پاسخ : برای سفر به گرجستان نیازی به ویزا نیست اما مدت زمان سفر نباید بیشتر از 45 روز باشد.


4- آیا بدون ویزا حق ورود به کشور گرجستان را داریم؟

پاسخ : بله در فرودگاه این کشور در پاسپورت شما مهری خورده می شود که به منزله ویزای شما محسوب می گردد.


نظرات مردم درباره ویزای گرجستان

roya 25 دی 98
1
یک چیزی رو اگه میگفتین بهتر بود. اینکه گرجستان حالا که ویزا نمیخواد براش تورهای لحظه آخری هم ارائه میشه. اونایی که نمیدونن بدونن که تور لحظه آخری توریه که 1 روز میانگین مونده تا تور شروع شه و تور هنوز ظرفیت داره برای همین آژانسی که داره تور رو ارائه میده میاد تخفیف میذاره تا شاید مردم ترغیب شن برن تور رو بخرن. من یبار تور لحظه آخری گرجستان گرفته بودم و احساس پادشاهی میکردم چون خیلیارو تو طول سفر میدیدم که هزینه بیشتری برای تور دادن...
آرمان 11 آبان 98
1
چقدر خوب من نمیدونستم واسه سفر به گرجستان به ویزا نیازی نیست، حداقل آدم میتونه راحت به این کشور سفر کنه، من شنیدم خیلی جاهای دیدنی قشنگی داره و از نظر تفریحات و خوش گذورنی چیزی از بقیه کشور های همسایه نداره، حتما اولین فرصتی که پیدا کنم میرم به گرجستان
شروین 22 مهر 97
3
ویزای گرجستان که برای ایرانی ها احتیاج نیست درست میگم؟به شک افتادم
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر