ویزای اروپا

برای سفر به اروپا باید از ویزای شینگن استفاده کنید. در حدود سی سال پیش طی یک قراردادی تمام کشور های اروپایی پذیرفتند که تمام اتباع کشورهای اروپایی بتوانند بدون ویزا به این کشور ها وارد شوند، این کار باعث شد که مشکلات بین مرزی برای رفت و آمد به حداقل برسد، یعنی با گرفتن ویزای اروپا می توانیم به کشور های اروپایی بدون ویزا سفر کنید.
بیست و شش کشور عضو این قرار، عبارتند از: آلمان، فرانسه، ایتالیا، اسپانیا، پرتغال، هلند، بلیک، لوکزامبورگ، سوئد، نروژ، فلاند، دانمارک، لیتوانی، لتونی، لهستان، مجارستان، اتریش، استوانی، اسلواکی، چک، ایسلند، مالت، یونان، لیختن اشتاین و سوئیس است.
ویزای شینگن تنوع زیادی دارد، بستگی به اینکه با چه هدفی برای اخذ ویزای اروپا اقدام می نمایید.
چهار نوع ویزای اروپا وجود دارد، یعنی داخل ویزای در قسمت نوع ویزا یک حرف از حروف زیر درج می شود.
ویزا A : ویزای ترانزیت است، یعنی مسافرین تور اروپا نمی توانند از فرودگاه خارج شود و فقط می تواند ازفرودگاه های شینگن پرواز خود را عوض کند و از حوزه شینگن خارج شود.
ویزا B : به این ویزا اروپا، ویزای عبور گفته می شود یعنی مسافر می توانند به راحتی از فرودگاه خارج شود و از ویزای اروپا به عنوان جایی برای عبور استفاده کند تا از قسمت زمینی خودش را به کشور خارج از محدوده شینگن برساند.
ویزاC : این ویزا، ویزای توریستی است و مورد درخواست اغلب ایرانی ها است.
ویزا D: ویزای بلند مدت است که معمولا تاجران و بازرگانان از این ویزا استفاده می کنند.
گردشگران برای سفر به تورهای ترکیبی اروپا باید از ویزای اروپا استفاده کنند، گرفتن این ویزا از هر کدام از کشورهای که نام برده شد می تواند انجام شود، مدت اعتبار ویزا شینگین نود روز می باشد. مدت گرفتن این ویزا از هر کشور تور اروپا متفاوت است.
کدام کشورها راحت تر ویزا می دهند؟
کشورهای شناخته شده تری مثل اتریش، آلمان، هلند و فرانسه به دلیل اینکه سالانه مسافران زیادی از ایران به این کشورها سفر می کنند، راحت تر ویزا شینگن می دهند، و کشور های بلوک شرقی اروپا مثل: مجارستان، جمهوری چک، سخت تر به ایران ویزا می دهند.
طبق آمار اکونومیست فرانسه بیشترین ویزا ی اروپا را در این سالها به متقاضیان خود ارائه داده است.
مدارک لازم برای اخذ ویزای اروپا:
اولین مرحله فرم درخواست از ویزای آن کشور است که باید به سفارت مربوطه مراجعه کنید و مدارک لازم را جهت زمان مصاحبه ارائه دهید.
ترجمه رسمی شناسنامه با کپی تمام صفحاتی که در آن مهر ویزا خورده است، دقت داشته باشید اعتبار ویزا باید شش ماه بعد از تاریخ درخواست ویزا باشد. سه قطعه عکس رنگی، زمینه سفید عکس تمام رخ در اندازه 6*4 ارائه شود.
ارائه اسناد رسمی، و برای دانشجویان گواهی اشتغال به تحصیل به زبان انگلیسی از دانشگاه ضروری است.
بلیط رفت و برگشت به کشور مقصد، بیمه مسافرتی، رزو هتل، را همراه خود داشته باشید.
 
 
گزارش مشکل

نظرات مردم درباره ویزای اروپا

نیلوفر 4 آذر 96
4
ممنون از این همه اطلاعات خوبتون
نیلوفر 4 آذر 96
2
ممنون از این همه اطلاعات خوبتون
نگین 4 آذر 96
0
ممنون از این اطلاعات خوبتون
مجتبی 4 آذر 96
1
برای اینکه از اتریش بخوایم بریم جای دیگه هم باید تمدید کنیم
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر