ویزای شینگن

📅 انتشار : 1399/09/16 📅 بروزرسانی : 1402/02/04 ⏱ مطالعه : 5 دقیقه بازدید : 1241
ویزای شینگن چیست؟
انواع ویزای شینگن
کشورهای عضو شینگن
قیمت ویزای شینگن
راحت ترین کشور برای ویزای شینگن
شرایط اخذ ویزای شینگن
مدارک لازم برای ویزای شینگن
مدت اعتبار ویزای شینگن
دلایل ریجکت ویزای شینگن
به ویزایی که به گردشگران اجازه می دهد تا در مدت زمانی محدود از چندین کشور اروپایی بازدید کنند "ویزای شینگن" می گویند. این ویزا که دارای مزایای فوق العاده ای برای گردشگران است می تواند به عنوان یک فرصت یا تجربه بی نظیر مسافرتی شناخته شود. ویزای کوتاه مدت شینگن بسیار برای متقاضیان آزمون های تحصیلی بین المللی، متقاضیان کار و بازدید کنندگان جاذبه های جذاب قاره اروپا مناسب است چرا که آن ها میتوانند با حداقل هزینه به مقصود خود برسند. بر اساس آخرین گزارشات بیش از 15 میلیون نفر در سال گذشته از ويزاي شينگن برای سفر به اروپا استفاده کرده اند.
 
ويزاي شنگن
 

ویزای شینگن چیست؟

ويزاي شنگن در واقع ویزای اقامت کوتاه مدتی است که به دارنده آن اجازه می دهد تا در منطقه شینگن گردش کند. منطقه شینگن شامل 26 کشور با لقب کشورهای شینگن مشهور می باشد. شینگن به منطقه بدون گذرنامه اتحادیه اروپا مشهور است که بیشتر کشورهای اروپایی را پوشش می دهد، این ویزا که به بزرگترین منطقه سفر رایگان در جهان لقب دارد، به هر شخص اجازه 90 روز مسافرت با اهداف گردشگری را می دهد، از جمله مزایای ویزای شینگن می توان به مسافرت بدون هیچ کنترل مرزی اشاره کرد.

ویزای شنگن چیست؟ راهنمای کامل + اخذ ویزا شینگن از تمامی کشورهای عضو 

انواع ویزای شینگن

هر شخصی که قصد مسافرت بدون حد و مرز به قاره اروپا را دارد، می تواند از مزایای ویزای شینگن بهره‌مند شود، این ویزا به چهار دسته اصلی شامل A، B، C و D تقسیم می شوند که رایج ترین نوع ویزای شینگن دسته A، B و C است که در ادامه بیشتر در مورد آن ها صحبت خواهیم کرد.  

ویزای نوع A

اگر بنابر به هر دلایلی قصد سفر به کشوری خارج از محدوده شینگن را دارید، می‌توانید از این نوع ویزا استفاده نموده و در یکی از فرودگاه‌های مجاز مقصد پرواز خود را تعویض کرده و سپس سفر کنید. لازم به ذکر است با دارا بودن این ویزا امکان انجام این کار تنها در فرودگاه‌های مجاز و تحت نظر تعهدنامه شینگن امکان‌پذیر است.

ویزای نوع B

از آنجا که این نوع ویزا مدت زمان محدودی برای استفاده دارد، شما می‌توانید به منظور انجام کار‌های فوری و ضروری از آن استفاده کنید. با بهره‌مندی از مزایای این ویزا، این امکان برای شما فراهم می‌شود تا به مدت نهایتاً ۵ روز از کشوری در ناحیه مجاز شینگن عبور کنید.

ویزای نوع C

اگر قصد دریافت ویزای کوتاه مدت را دارید، توصیه می‌کنیم با توجه به هدف کاری خود از انجام این سفر یکی از انواع آن را انتخاب کرده و به مقصد مورد نظر سفر کنید. اولین نوع ویزا، Single-entry بوده که شما فقط می‌توانید به یکی از مناطق تحت پیمان شینگن سفر کنید و بلافاصله پس از ترک آن کشور، سندیت آن منقضی می‌شود. ویزای دوبار ورود نیز شرایطی مشابه حالت قبلی دارد. با این تفاوت که شما می‌توانید تا دوبار به مقصد مورد نظر ورود پیدا کنید. 
لازم به ذکر است که شما می‌بایست این دو فرصت موجود را در فاصله زمانی معین استفاده کنید. اگر تعداد سفر شما به این مناطق زیاد است، توصیه می‌کنیم از ویزای Multiple-entry استفاده نمایید. از امکانات این نوع ویزا می‌توان به این اشاره کرد که شما می‌توانید هر ۶ ماه یکبار، به مدت ۹۰روز به کشور‌های تحت نظر شینگن مراجعه کنید.

بی ارزش‌ترین پاسپورت‌های دنیا - لیست کامل کشورهایی که کم‌ترین ارزش پاسپورت را دارا هستند

ویزای اعتبار محدود منطقه ‌ای (VLT)

اگر شرایطی اضطراری برای شما به وجود آمده یا پناهنده‌ای هستید که مدارک معتبری برای ارائه و ورود به این ناحیه ندارید، می‌توانید از این نوع ویزا استفاده کنید. در واقع با دارا بودن ویزا VLT، شما می‌توانید به یک یا چند کشور در مدت زمان مشخص مراجعه کنید. لازم است بدانید دریافت این ویزا فقط تحت عنوان شرایط خاص به متقاضی اعطا می‌شود.

ویزای ملی (National Visas)

اگر شما دانشجو بوده یا کارمندی هستید که فعالیت مشخصی دارید، می‌توانید از ویزای National Visas یا به عبارتی ویزای D استفاده کنید. در واقع مزایای این نوع ویزا این بوده که شما می‌توانید در زمانی مشخص به نواحی شینگن فقط یک بار مراجعه نمایید. لازم به ذکر است این ویزا تنها برای افرادی صادر می‌شود که پس از اتمام فعالیت خود در کشور مورد نظر، به مبدا خود باز می‌گردند.

کشورهای عضو شینگن

آلمان، اتریش، بلژیک، جمهوری چک، دانمارک، استونی، فنلاند، فرانسه، یونان، مجارستان، ایسلند، ایتالیا، لتونی، لیختن‌اشتاین، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، نروژ، لهستان، پرتغال، اسلواکی، اسلوونی، اسپانیا، سوئد و سوئیس از جمله كشورهاي عضو شينگن هستند، با توجه به متن فوق به تمام کشور های عضو اتحادیه اروپا به جز انگلیس، ایرلند و قبرس ویزای شینگن تعلق می گیرد چرا که کشور هایی نظیر بلغارستان، رومانی و کرواسی هم برخی از مفاد شینگن را در هنگام اعطای ویزا اعمال می کنند.
 
هزینه ویزای شینگن
 

قیمت ویزای شینگن

 • بزرگسالان 👈 90 دلار
 • کودکان بین 6 الی 12 سال 👈 40 دلار
 • کودکان کمتر از 6 سال 👈 رایگان
 • دارندگان گذرنامه های دیپلماتیک، رسمی یا خدماتی که برای اهداف رسمی سفر می کنند 👈 رایگان

راحت ترین کشور برای ویزای شینگن

اگر در فکر بازدید از منطقه شینگن هستید، آسانترین کشور های شینگن برای درخواست ویزای کشور های لیتوانی، استونی و فنلاند هستند که به سادگی می توانید از آن ها ویزای شینگن دریافت کنید. از آنجایی که برای بازدید از کشورهایی نظیر فرانسه، آلمان و ... شخص نیاز به برنامه ریزی سه ماهه دارد، می تواند از طریق دریافت ویزای شینگن کشور لوکزامبورگ یا اسلواکی مسیر رسیدن خود را هموار تر و آسانتر کند. بر اساس تحقیقات کشور چک بیشترین آمار رد ویزای شینگن را برای کشور های جهان سوم دارد.

شرایط اخذ ویزای شینگن

همانطور که پیشتر گفته شد ویزای شینگن یک فرصت عالی برای جهانگردی و سفر به اروپا است چرا که گردشگران با دریافت این ویزا می توانند به مدت 90 الی 180 روز از بخش عمده ای از کشور اروپا بازدید کنند، اما اخذ ویزای شینگن برای افراد مختلف جهان دارای شرایط مختلفی می باشد. به عنوان مثال شهروندان غیراروپایی که مایل به سفر اروپا با اهداف گردشگری هستند، باید ملزم به درخواست ویزای کوتاه مدت شینگن تحت مشخصات گردشگری شوند.
هنگام درخواست ویزای توریستی شینگن گردشگر باید مدارکی نظیر فرم درخواست ویزا با اطلاعات صحیح، دو قطعه عکس، پاسپورت معتبر با حداقل دو صفحه خالی، برنامه سفر، شماره پرواز و سندی با عنوان تاریخ رفت و برگشت او از منطقه شینگن را به همراه داشته باشد.
گردشگرانی که به سن قانونی نرسیده اند برای گرفتن ویزای شینگن باید اسنادی نظیر طلاق والدین یا گواهی ولادت، سند اثبات فرزندخواندگی، حکم حضانت، گواهی فوت والدین رضایت نامه والدین،  کپی گذرنامه هر دو والدین، گذرنامه سرپرست قانونی درخواست ویزای شینگن توریستی را به سفارت کنسولگری مرکز ویزا تحویل دهند.
 

کشورهای بدون ویزا - لیست کشورهای بدون ویزا برای ایرانیان در سال 2021

 

مراحل اخذ ویزای شینگن

در نخستین مرحله شما باید به منظور دریافت ویزا، هدف و مقصود خود را بیان کنید. ممکن است قصد شما ویزای توریستی، ویزای تجاری، ویزای کاری، ویزای تحصیلی، ویزای پزشکی یا... باشد. در مرحله بعد باید مشخص کنید قصد سفر به کدام یک از کشور‌های حاضر در این تعهدنامه را دارید. بدین منظور اگر قصد سفر به یک کشور را دارید، طبیعتاً باید به یک سفارتخانه مراجعه نمایید. در غیر این صورت می‌بایست به سفارتخانه تمامی کشور‌ها مراجعه کنید. 
مرحله سوم مختص به درخواست وقت سفارت به صورت آنلاین یا حضوری است. در بخش بعدی به منظور دریافت ویزا باید فرم‌های مربوطه را تکمیل کرده و مدارک مورد نیاز را اعم از مدارک شخصی، هویتی و... جمع‌آوری کنید. در این مرحله توصیه می‌کنیم با دقت بالایی به انجام آن بپردازید تا از وقوع خطا‌های احتمالی جلوگیری شود. از آنجا که صدور ویزای شینگن نیاز به پرداخت هزینه دارد، از شما انتظار می‌رود مخارج مورد نیاز آن را پرداخت کنید.
پس از انجام این کار‌ها، سفارتخانه به جهت مصاحبه حضوری با شما وقتی را مقرر می‌کند. شما باید در زمان تعیین شده، در مکان مورد نظر حضور داشته و با صداقت کامل پاسخگوی سؤال افراد مربوطه باشید. به عنوان آخرین مرحله شما باید حدوداً ۲ الی ۴ هفته منتظر تأیید یا عدم تأیید از جانب سفارت باشید.
 

مدارک لازم برای ویزای شینگن

 • فرم درخواست ویزا کامل و امضا شده
 • دو عکس گرفته شده در سه ماه اخیر که اخیر باید ضمیمه شود
 • گذرنامه معتبر
 • رزرو رفت و برگشت یا برنامه سفر
 • بیمه نامه سفر
 • اثبات محل اقامت
 • اثبات تمکن مالی
 • اثبات هزینه ویزا پرداخت شده

مدت زمان بررسی و تایید ویزای شینگن

گردشگری که قصد سفر به کشورهای شینگن را دارند، 3 ماه قبل از سفر باید حتماً پیگیر دریافت ویزای شینگن خود باشند، چرا که ممکن است پروسه اخذ ویزا کمی زمان بر باشد. عموماً برای سفر به منطقه شینگن شخص باید از 6 ماه قبل برنامه ریزی کند، به طور کلی زمان پیشنهادی در اخذ ویزای شینگن حداقل سه تا چهار هفته قبل از سفر است، اگر گردشگر، متقاضی سفر به کشورهایی مانند فرانسه و آلمان است، اقدام سریع به نفع اوست همچنین بهتر است در زمان های شلوغ سال مانند دوره های تابستانی از (جولای تا اوت) که زمان پردازش ویزا کمی طولانی تر است، شخص با رزرو وقت در کنسولگری، سفارت یا مرکز درخواست ویزا موجب تسریع در پروسه اخذ ویزای شینگن شود. معمولاً زمان پردازش ویزای شینگن بین 30 الی 60 روز متغیر است.
 
كشورهاي عضو شينگن
 

مدت اعتبار ویزای شینگن

تمام کشورهای شینگن از استانداردهای کنترل مهاجرت پیروی می کنند و این به معنی است که طبق مقررات کمیسیون اروپا، گردشگر فقط می تواند پس از اخذ ویزا در این کشور سفر کند. همانطور که پیشتر گفته شد حداکثر اعتبار ویزای شینگن بر اساس قانون کشورهای شینگن بین 90 تا 180 روز متغیر است به این صورت که شخص پس از 90 روز اگر قصد ماندن در اروپا را دارد می تواند ویزای خود را تمدید کند، اگر ویزای شینگن او از نوع D نیست باید پس از 180 روز حتماً از منطقه شینگن را ترک کند.

قدرتمند ترین پاسپورت های دنیا - قدرتمندترین پاسپورت دنیا متعلق به کدام کشور است؟ + رنک جهانی

دلایل ریجکت ویزای شینگن

دلایل ریجکت همان سؤالی است که اغلب گردشگران هنگام اقدام ویزای شینگن خواهند پرسید، اما واقعیت این است که هر زمان ویزای شینگن یا ویزای دیگری رد می شود، در مورد درخواست ویزا موضوع غیرقابل رضایتی وجود دارد که این موضوع بسیاری از متقاضیان ویزا گیج می کند و آن ها از دلیل رد شدن خود تعجب می کنند. مسئله بسیار ساده است در 90 درصد مواقع اگر مأمور کنسولگری نتواند از داوطلب تمام اطلاعات لازم درباره وی را بدست آورد، درخواست ویزا او ناموفق تلقی می شود. از جمله دلایل رد شدن ویزای شینگن می توان به موارد ذیل اشاره کرد :
 1. عدم اثبات مناسب برنامه سفر ( ارائه ندادن برنامه ریزی سفر)
 2. عدم به همراه داشتن بودجه کافی برای سفر
 3. عدم نداشتن هدف برای بازدید از کشور های شینگن
 4. اسناد نامعتبر
 5. داشتن سابقه کیفری
 6. نداشتن بیمه مسافرتی

 

مهاجرت به اروپا-مهاجرت اروپا بحث داغی است که همیشه مورد توجه افراد قرار دارد. اروپا دومین قاره کوچک دنیا است که از غرب با اقیانوس اطلس، از شرق با آسیا، از شمال با اقیانوس قطبی و از جنوب با دریای مدیترانه هم مرز می باشد.

 

قانون جدید ویزای شینگن

از 2 فوریه سال 2021 تمام سفارتخانه ها، کنسولگری ها و مراکز ویزایی که ویزای شینگن را اعطا می کنند، موظف به افزایش هزینه های ویزا به میزان 33٪ شده اند. البته این افزایش هزینه مشمول افراد ساکن در اتحادیه اروپا نمی شود و این قانون تنها برای گردشگران خارج از این محدوده اعمال خواهد شد. هم چنین به علت شیوع کرونا ویروس فرم درخواست ویزای شینگن باید به صورت الکترونیکی تکمیل و امضاء شود.
 
ویزای شینگن
 

چگونه ویزای شینگن بگیرم؟

شما باید با در نظر گرفتن زمان سفر خود حدوداً از ۳ الی ۶ ماه قبل برای دریافت ویزا باید اقدامات لازم را در نظر گرفته و عملی کنید. توصیه می‌کنیم انجام این کار و روند اداری آن را به روز‌های پایانی مسافرت خود واگذار نکنید چرا که ممکن است دچار مشکل شوید. به منظور دریافت نتیجه‌ای مطلوب و مناسب، پیشنهاد می‌کنیم مدارک خود را به صورت کامل و بدون نقص آماده کنید. دلیل محکم و منطقی بابت بازگشتتان به مبدا (کشور خود) ارائه دهید؛ چرا که در صورت عدم رعایت این نکات ممکن است با درخواست شما جهت دریافت ویزا موافقت نشود.
 
ویزای شینگن


پرتکرارترین سوالات مصاحبه ویزای شینگن

هنگام رجوع به افسران سفارتخانه مورد نظر، توصیه می‌کنیم در کمال صداقت اطلاعات درست را بدون هیچ گونه کاستی در اختیار آن‌ها قرار دهید. جای هیچ نگرانی نبوده و در واقع می‌توان گفت هدف از برگزاری این جلسه، برنامه و هدف شما از این سفر است. در ادامه به معرفی برخی از سؤالات پرتکرار در این جلسات می‌پردازیم. در وهله اول ممکن است از شما در مورد تاهل یا تجرد پرس و جو کنند.
شما در جواب این سؤال باید به درستی و با صداقت پاسخ بدهید. ممکن است شما مجرد یا متاهل باشید. حتی اگر متارکه نیز کرده‌اید، با خلوص و راستگویی بیان کنید. از نکات حائز اهمیت، به همراه داشتن فردی هنگام مسافرت است. در نتیجه اگر تصمیم به حضور فردی در کنار خود حین سفر دارید، حتماً بازگو کنید. نکته مهم و ارزشمند دیگر، داشتن تمکن مالی شماست که یقیناً در مورد آن از شما سؤال می‌شود.
شما باید بدون تلف کردن ذره‌ای وقت، مدارک و اسناد مورد نیاز را به افسر حاضر در جلسه ارائه دهید. به منظور حفظ جان، مال و امنیت مردمان سراسر دنیا، از شما درباره همکاری با گروهک‌های تروریستی سؤال می‌پرسند. شما بدون هیچ گونه استرس و آزردن خاطر خود، انزجار خود را بیان کرده و بگویید که هیچ گونه سنخیتی با این گونه افراد ندارید. از آنجا که بازگشت به کشور خود (مبدا) در میان سؤالات از اهمیت زیادی برخوردار است، طبیعتاً باید پاسخی مناسب و شایسته نیز به آن داده شود.

زبان کشورها - آشنایی کامل با زبان کشورهای مختلف به تفکیک قاره!


شما می‌توانید دلایل بازگشت خود را به موضوعاتی بااهمیت همانند: خانواده، دارایی‌ها، موقعیت کاری، موقعیت تحصیلی و... ارتباط دهید. پیشنهاد می‌کنیم هنگامی که درباره هدف شما از سفر جویا شدند، با صراحت کامل پاسخگو باشید. چرا که اهداف مختلف نزد این افراد حائز اهمیت بوده و هیچ گونه بی‌احترامی به اهداف شما نخواهند کرد. از مواردی که می‌تواند تردید و تعلل در پاسخ به آن سبب ریجکت شدن ویزای شما شود، محل اقامت شما در طول سفر است. در نتیجه انتظار می‌رود به طور کامل اطلاعات مربوطه را بازگو کرده و از ایجاد شک و گمان در ذهن افسران بپرهیزید.
 
ویزای شینگن


راحت ترین کشور برای ویزای شینگن

از مرسوم‌ترین سؤالات افراد می‌توان به این مورد اشاره کرد که کدام کشور دردسر یا سخت‌گیری کمتری برای اعطای ویزای شینگن دارد. در حال حاضر دست‌یابی به این نوع ویزا به شرایط شخصی، سیاسی و اجتماعی فرد و کشور مبدا وابسته است. از جمله کشور‌هایی که تحت نظر این تعهدنامه هستند و برای اعطای ویزا به ایرانیان، سخت‌گیری نمی‌کنند می‌توان به سوئیس، اسپانیا و ایتالیا اشاره نمود. 
در واقع می‌توان بیان کرد اگر مدارک شخصی خود را به کامل‌ترین شکل ممکن آماده و به مسئولان مربوطه ارائه دهید، احتمال سخت‌گیری بسیار کمتر خواهد شد. اگر شما هدف و مقصود خود را از اخذ این ویزا مشخص کنید، شرایط را کمی آسوده‌تر می‌کنید؛ چرا که برخی از انواع ویزا‌ها برای مثال ویزای تحصیلی توسط هیچ کشوری سخت‌گیری نمی‌شود و شما می‌توانید با در دست داشتن مدارک کامل و بدون نقص خود جهت دریافت آن اقدام نمایید.
 
ویزای شینگن


سریع ترین راه اخذ ویزای شینگن

یکی دیگر از دغدغه‌های افراد، کسب آسان و سریع ویزای شینگن است. شما می‌توانید با روش اسپانسرشیپ، دریافت ویزای خود را تسریع نموده و به راحتی آن را دریافت کنید. اگر یکی از افراد خانواده یا دوستانتان
در یکی از کشور‌های تحت نظر این تعهدنامه شهروند بوده یا دارای اقامت دائمی است، می‌توانید با بهره‌گیری از کمک او سریعاً ویزای شینگن خود را دریافت کنید. به منظور انجام این کار می‌بایست فرد مقیم در آن کشور به شما نامه‌ای جهت حضور و دعوت در آن کشور ارسال کند. لازم به ذکر است فرد مقیم باید از شرایط مطلوب شخصی، مالی، مسکن و... برخوردار باشد. اطمینان از این موضوع به منظور این است که فرد بتواند شما را از نظر مالی و بقیه قضایا حمایت کند. همچنین در اسناد و دعوت نامه، آدرس محل زندگی وی با تمام جزئیات نیز باید ذکر شود.


قیمت ویزای شینگن

از آنجا که قیمت اخذ ویزا به شرایط مذکور فرد بستگی دارد، نباید کاملاً مطمئن به این مبالغ اعلام شده باشید؛ اما جهت آمادگی و پیش‌بینی حدودی از قیمت راهکار مناسبی است. از آنجا که احتمال دارد سفارتخانه‌ها شلوغ باشند، طبیعتاً نباید توقع جواب دهی بسیار زودی از جانب آن‌ها داشته باشید. همچنین مبالغ ذکر شده جهت تمام کار‌های مربوط به اخذ ویزا همانند: درخواست وقت مصاحبه، بیمه مسافرتی، تکمیل فرم‌های مربوطه، رزرو بلیط و واچر هتل است. لازم به ذکر است هزینه مورد نیاز جهت درخواست این نوع ویزا، به ازای هر فرد بزرگسال حدوداً ۸۰ یورو، به ازای هر کودک ۶ الی ۱۲سال حدوداً ۴۰ یورو است. نکته حائز اهمیت آن است که برای کودکان کمتر از ۶ سال اعضای خانواده افراد اتحادیه اروپا، مقامات دولتی، دانش‌آموزان و دانشجویان مشغول به تحصیل نیاز به پرداخت هیچ گونه هزینه‌ای نیست.
 
ویزای شینگن


رفع ریجکتی ویزای شینگن

از آنجا که عدم پذیرش یا به بیانی دیگر، ریجکت کردن ویزا مشکلات و تبعاتی را در پی دارد، توصیه می‌کنیم تمام حالات ممکن را در نظر گرفته و در جهت حل آن اقدام نمایید. در مرحله اول اگر از تمام مدارک خود اطمینان دارید و می‌دانید که جای هیچ گونه نقص و اشتباهی در آن وجود ندارد، می‌توانید به منظور بازنگری نامه‌ای معترضانه اما در عین حال با رعایت ادب و احترام، به سفارتخانه مورد نظر ارسال کنید، اما اگر از مدارک ارسالی خود اطمینان ندارید، می‌توانید مشکلات و نواقص پرونده را بیابید و اسناد معتبر و اصلی را جایگزین آن کرده و سپس درخواست مجددی مبنی بر دریافت ویزا ارسال کنید.
 
شینگن


درخواست پناهندگی با ویزای شینگن

در وهله اول لازم است با معنای لغوی مهاجرت آشنا شوید. هر گونه تغییر محل زندگی به منظور تحصیل، کار در خارج از کشور، سرمایه‌گذاری و... را مهاجرت گویند. اگر مهاجرت به طور غیر قانونی انجام شود، ممکن است خطرساز شده و منجر به وقوع آسیب‌های جانی، مالی یا... شود. کشور‌های تحت تعهدنامه شینگن، با انجام مهاجرت به صورت قانونی هیچ مشکلی نداشته و تا حد ممکن با شما جهت پیش رفتن امور کاری‌تان، همکاری می‌کنند. شما می‌توانید به منظور مهاجرت، از ویزای کاری، تحصیلی، توریستی یا... شینگن استفاده کرده و به کشور مورد نظر سفر کنید. پس از رسیدن به مقصد مورد نظر، باید درخواست خود را مبنی بر پناهندگی به صورت مراجعه حضوری ثبت کنید.
 
شینگن

 
سخن پایانی
لازم به ذکر است ویزای شنگن، در میان عموم از محبوبیت خاصی برخوردار است. می‌توان گفت همه ساله کشور‌های حاضر در این تعهدنامه، میزبان تعداد زیادی توریست، مهاجر، دانش‌آموز، دانشجو، گردشگر و... هستند. در نتیجه شما می‌توانید با مراجعه و سفر به صورت قانونی به این ۲۶ کشور، به هدف و مقصود خود دست پیدا کنید. پیشنهاد می‌کنیم به منظور کسب نتیجه بی‌نقص و مناسب، مدارک خود را جهت اخذ ویزا آماده کرده و برای انجام مراحل بعدی اقدام نمایید.
گزارش مشکل

سوالات متداول ویزای شینگن

تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است
امتیاز 4.5 از 5 | از 105 کاربران به ویزای شینگن