کشتی حضرت نوح

📅 بروزرسانی : ۲۵ خرداد ۱۴۰۱ بازدید : 2671

همه ما با داستان کشتی عظیم حضرت نوح و طوفانی که در پی اش آمد، بزرگ شده ایم. حال اخباری در سراسر جهان مبنی بر پیدا شدن یک کشتی قدیمی و بسیار عظیم وجود دارد که همگان را به فکر فرو می برد. آیا امکان دارد که این کشتی باقی مانده های کشتی نوح باشد؟ شواهد و مدارک که اینطور نشان می دهد. با ما همراه باشید تا بیشتر با این کشتی باستانی آشنا شویم.

 

کشتی حضرت نوح

 

کشتی نوح کجاست؟

شاید اگر آن خلبان ترک که ماموریتی برای عکس برداری برای موسسه ژئودتیک ترکیه بر عهده داشت، این کشتی را به صورت اتفاقی در عکس هایش نمی آورد، وجود کشتی نوح تا سال های بیشتری مخفی می ماند و حتی کشف نمی شد. در سال 1959 پس از اینکه افراد موسسه در حال بررسی عکس های گرفته شده بودند، متوجه شی عظیمی شدند که در 20 کیلومتری کوه های آرارات قرار داشت. پس از بررسی های بیشتر با شباهت جمع آوری شده به جهانیان اثبات شد که کشتی باستانی نوح وجود دارد.

بقایای کشتی نوح

همانطور که پیش تر گفته شد، بقایای این کشتی در 20 کیلومتری رشته کوه آرارات پیدا شده است. در طول تاریخ افراد بسیاری به دنبال یافتن کشتی نوح بودند اما هیچ یک موفقیتی کسب نکردند تا اینکه این کشتی در سال 1959 در طی یک عکس برداری هوایی به صورت اتفاقی پیدا شد و توجه مردم جهان را به خود جلب کرد.

 

کشتی حضرت نوح

 

کشف بقایای کشتی نوح در ایران

در ژوئن سال 2006 میلادی، تیمی 14 نفره از موسسه کشف و جست و جوی باستان شناسی الهیات به سرپرستی باب کرنو راهی ایران شدند، چرا که احتمال قرار گرفتن کشتی نوح در رشته کوه البرز وجود داشت. در طی جست و جوی خود این تیم موفق به پیدا کردن یک شی عجیب در 13000 فوتی سطح دریا شدند. ظاهر این شی به سنگی عجیب می مانست و طولی 12 متری داشت.

بقایای کشتی نوح در کوه های آرارات

هیئت اعزامی از ترکیه و هنگ کنگ در سال 2007 موفق به کشف دیواره هایی چوبی و فسیل شده در رشته کوه آرارات شدند. پس از گذشت سه سال، در سال 2010 این تیم محقق ویدئویی به عنوان مدرک و اثبات ساختارهای چوبی شکل منتشر کردند و مدعی بودند که عمر این چوب به 4800 سال پیش باز می گردد.

 

قبر حضرت آدم - همه چیز درباره قبر حضرت آدم + قبر حضرت نوح

 

گزارش مشکل
تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است

lahzeakhar.com/Useful-information-Tourist-content/6384-%DA%A9%D8%B4%D8%AA%DB%8C-%D8%AD%D8%B6%D8%B1%D8%AA-%D9%86%D9%88%D8%AD

امتیاز 5 از 5 | از بین 101 کاربران به کشتی حضرت نوح