خیابان سئول

📅 بروزرسانی : ۹ مرداد ۱۴۰۰ بازدید : 10105

خیابان سئول در شمال شهر تهران و یکی از خیابان های قدیمی است. این خیابان در منطقه 3 تهران واقع شده است و طولی حدود 3 کیلومتر دارد. ابتدای این خیابان از پایان بزگراه یادگار امام در نزدیکی منطقه اوین آغاز شده و انتهای آن میدان شیخ بهایی می باشد. همچنین این خیابان به بزرگراه ها و خیابان های مهمی در سطح شهر نیز متصل گردیده است و راه ارتباطی خوبی میان آن ها می باشد. از جمله این خیابان ها و معابر مهم بزرگراه شهید چمران، بزرگراه یادگار امام، نمایشگاه بین المللی، سئول، ونک، بزرگراه نیایش، یاسمی، اوستا و... می باشد.
انتخاب نام این خیابان پیشینه ای تاریخی دارد، که ایران وکره جنوبی درگذاشتن این نام بر روی یکی از خیابان های مهم در تهران نقش داشتند. در ادامه می خواهیم به تاریخچه نام گذاری این خیابان بپردازیم و با  قرار دادن اطلاعاتی در مورد خیابان سئول شما را با خیابان های مهم در تهران بیشترآشنا کنیم. 

خیابان سئول درکدام منطقه تهران است؟

همانطور که در بالا نیز مطرح شد، خیابان سئول در منطقه 3 تهران قرار گرفته و یکی از خیابان های مهم در تهران می باشد. در این خیابان مکان‌های مهمی مانند بیمارستان بین المللی آرمان، بنیاد تعاون سپاه و فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران جای گرفته است. همچنین این خیابان از محله آرارات و ونک نیز عبور می کند. در ادامه به علت نام گذاری خیابان سئول خواهیم پرداخت.

 

خیابان سئول تهران

 

دلیل نام گذاری خیابان سئول

در پشت پرده نام خیابان ها در تهران همیشه دلیل و پیشینه تاریخی نهفته و خیابان سئول نیز یکی از آن ها است که در اینجا می خواهیم، دلایل انتخاب این اسم را برای شما شرح دهیم.
در سال 1354 در سفری که شهردار وقت تهران، غلامرضا نیک پی به شهر سئول داشت، تصمیم بر آن شد که نمادی از اتحاد و همبستگی را برای دو کشور تعیین کنند. بنابراین لوح یادبودی را نوشته که در سال 1976 از آن پرده برداری شد. در این لوح دو خیابان بزرگ در دو پایتخت شهر تهران و سئول در کره جنوبی به نام یکدیگر نام گذاری شوند و یا به اصطلاح دو شهر تهران و سئول خواهرخوانده یکدیگر شوند.
بدین صورت خیابانی در تهران به نام خیابان سئول و خیابانی درسئول به نام خیابان تهران نام گذاری شد، که این تنها نام خارجی در میان نام خیابان های شهر سئول محسوب می شود. هم اکنون این خیابان درسئول کره جنوبی از بزرگترین، گرانبها ترین خیابان ها است و بلندترین ساختمان ها با قیمت های نجومی نیز در این خیابان قرار دارند. همچنین دفتر شرکت های بزرگی نظیر سامسونگ و هینیکس نیز در این خیابان جای گرفته است. این خیابان به مرور زمان رشد کرد و هم اکنون به پر رفت و آمد ترین و تجاری ترین و لوکس ترین منطقه در شهر سئول تبدیل شده است.
همچنین خیابان سئول در تهران نیز در شمال شهر تهران قرار دارد و یکی از خیابان های گران قیمت در تهران محسوب می شود. در سال 2003 نیز در چهلمین سالگرد اتحاد و دوستی میان ایران وکره در نزدیکی خیابان سئول پارکی احداث شد، که نام سئول را برآن نهادند تا نمادی از فرهنگ کره ای ها در ایران باشد. احداث این پروژه توسط شهردار وقت محمد حسن ملک مدانی صورت پذیرفت تا این گونه یاد و خاطره این اتحاد زنده شده و جشن گرفته شود. این پارک که در منطقه سئول تهران واقع شده است، یکی از بهترین پارک ها در تهران به شمار می آید و افراد زیادی علاقه مند هستند، تا ساعات اوقات فراغت خود را برای پیاده روی و شب نشینی با دوستان و خانواده در این پارک بگذرانند. پارک سئول سراسر پوشیده شده از درختان کاجی است که در تمام خاورمیانه کم یاب هستند و وجود این درختان زیبایی های این پارک را چندین برابر کرده است. 
دو کشور ایران وکره جنوبی از گذشته روابط و همکاری خود را در بسیاری از زمینه ها آغاز کرده و تا امروز نیز این روابط نزدیک را حفظ کرده اند. امروزه بسیاری از محصولاتی که در ایران استفاده می شود مانند الجی، سامسونگ، دوو و هیوندا از محصولات کشور کره هستند که بازارهای ایرانی علاقه مندان بسیاری به خود جذب کرده اند.در گذشته کره ای ها آرزو رسیدن به رشد و توسعه ایران را در سر می پروراندند، در حالی درکم تر از نیم قرن به نقطه ای از پیشرفت و توسعه رسیده اند که رسیدن به آن نقطه برای ایرانیان به رویا تبدیل شده است. 
بر اساس گفته ی کره ای ها در برهه ای از زمان تنها کشور ایران بود که کره را از نابودی نجات داد. در زمانی که در جنگ اعراب با اسرائیل کشورهای عربی نفت را برای کشورهای طرفدار آمریکا تحریم کرده بودند، تنها ایران بود که در آن زمان نفت خود را در اختیار ما قرار داد و اگر کمک ایران در آن زمان نبود تمام کارخانه ها و صنعت از کار می افتاد و اقتصاد کره فلج میشد و ما این را مدیون کمک ایران هستیم. 

 

خیابان سئول تهران و خیابان تهران سئول

 

مکان های دیدنی خیابان سئول

خیابان سئول و پارک سئول واقع در این خیابان خود یکی از بهترین مکان های دیدنی هستند. علاوه بر این ها نمایشگاه بین‌المللی تهران، مجموعه ورزشی انقلاب تهران، کمیته ملی المپیک و امامزاده قاضی الصابر نیز از بهترین اماکنی هستند که در منطقه سئول تهران قرار گرفته اند.

دسترسی به خیابان سئول تهران

برای رفتن به خیابان سئول باید چند خط از مترو را سوار شوید تا بتوانید به نزدیک ترین محل به آنجا رسیده و سپس خود را به خیابان سئول برسانید. زیرا خیابان سئول جزء نقاطی است که ایستگاه مترو در آن خیابان وجود ندارد و شما باید از خط یک مترو شهید حقانی برای رفتن به میدان ونک استفاده کنید و سپس خود را به خیابان ملاصدرا رسانده و از آن جا می توانید به خیابان سئول دسترسی پیدا کنید.
نزدیک ترین ایستگاه اتوبوس نیز ایستگاه اتوبوس نور است که پیدا کردن آن و سپس رسیدن به خیابان سئول کمی راحت تر است.
برای استفاده از تاکسی نیز می توانید، تا محدوده ونک رفته و از آن جا تا رسیدن به خیابان سئول از خطوط تاکسیرانی استفاده کنید.
اگر تمایل داید که با وسیله نقلیه شخصی برای رفتن به خیابان سئول استفاده کنید طرح  ترافیک و طرح زوج  و فرد بودن را درنظر داشته باشید. 
با این وجود، بهترین راه برای جابه جایی در تهران استفاده از مترو است. زیرا با استفاده از خطوط زیر زمینی از آلودگی وترافیک دور مانده و همچنین در هزینه ها نیز صرفه جویی می کنید. 

راز جاذبه معکوس خیابان سئول تهران

به گفته برخی افرادی که در خیابان سئول رفت و آمد کرده اند، یکی از عجایب این خیابان جاذبه معکس آن است. این افراد بر این باورند با وجود شیب تندی که در این خیابان وجود دارد، اگر خودرو خود را در حالت خلاص در این خیابان نگه دارید متوجه می شوید که خودرو به جای این که در جهت شیب و به سمت پایین حرکت کند، در کمال ناباوری به سمت بالا حرکت خواهد کرد و این نشان از وجود جاذبه معکوس در این خیابان دارد. اما بر اساس نظر کارشناسان علمی این یک خطای دید انسانی است و آن ها سرازیری هایی هستندکه به خاطر خطای دید سربالایی به نظر می آیند و اثبات این قضیه را مبنی بر ای دانستند، که اگر شما وزنه ای را در این خیابان از بالا رها کنید، مشاهده خواهید کرد که  وزنه به سمت پایین حرکت می کند، نه به سمت بالا. همچنین اگر آبی در خیابان جاری شود، به سمت پایین سرازیر می شود. این یک نظریه علمی برای اثبات اشتباه بودن این عقیده است. با این وجود همچنان افرادی که در این خیابان ساکن هستند، اصرار بر این دارند که خیابان سئول یک سربالایی است نه یک سراشیبی. 
 

گزارش مشکل
تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است

lahzeakhar.com/Useful-information-Tourist-content/6368-%D8%AE%DB%8C%D8%A7%D8%A8%D8%A7%D9%86-%D8%B3%D8%A6%D9%88%D9%84

امتیاز 5 از 5 | از بین 102 کاربران به خیابان سئول