خیابان تهران در سئول

📅 انتشار : 1400/05/09 📅 بروزرسانی : 1400/05/09 بازدید : 1137

خیابان تهران 테헤락로) tehrano ) در سئول گران ترین خیابان در پایتخت حساب می شود. این خیابان در جنوب شهر سئول واقع است.بسیاری از شرکت های مهم و تجاری در سئول در این خیابان دارای نمایندگی هستند.گران ترین ساختمان این خیابان متعلق به دولت بوده (seoul metrepolitian Government ) که هزینه آن حدود ۲۰۰،۰۰۰،۰۰۰ دلار تخمین زده می شود.

 

خیابان تهران در سئول


معرفی خیابان سئول

از سال ۱۹۶۲ ایران و کره جنوبی روابط سیاسی خوبی دارند.
در سال ۱۹۷۳ ایران در بین کشورهای نفت خیز تنها کشور دارای نفت بود که به کره جنوبی در بحران نفتی‌ کره کمک کرد.
در سال ۱۳۵۶ پس از سفر شهردار وقت تهران به سئول  غلامرضا نیک پی، وی برای افزایش همکاری دو کشور به شهردار وقت سئول کو جا چون پیشنهاد نامگذاری خیابان‌هایی در پایتخت دو کشور به نام های تهران و سئول را داد.
یک سال بعد ۱۹۷۷ کشور سئول منطقه‌ای که قبلا با نام samneungnoشناخته میشد که به تازگی جزو شهر سئول حساب میشد و منطقه‌ای توسعه نیافته بود را به نام تهران تغییر داد. در آن سال آن خیابان یک محوطه خالی با زمین های کشاورزی بود.

چرا گران ترین منطقه سئول خیابان تهران است؟

در سال ۱۹۹۰ خیابان تهران با نقل مکان شرکت های IT  تبدیل بع به مرکز صنعت فناوری اطلاعات شد.
از دلایل گران بودن این منطقه میتوان به وجود چندین ساختمان مهم زیر اشاره کرد.
-    آزمایشگاه تحقیقاتی آن چئول سو
-    دفتر مرکزی ترونت (Thrunet  )
-    پرتال سابق کره‌ی جنوبی به نام نتیان (Netian  )
از عوامل دیگر گرانی در این خیابان به وجود برج تجارت جهانی کره‌ی جنوبی، فروشگاه هیوندای، مرکز همایش‌های کره‌ی جنوبی ( COEX ) و دفتر مرکزی غول فولاد کره‌ی جنوبی یعنی (POSCO  ) اشاره کرد.
این‌منطقه در سال ۲۰۰۰ دچار بحران شد و خرید و فروش در این منطقه دچار رکود شد. اما وجود کمپانی هایی نظیر سامسونگ،هیوندا موتورو استارت آپ های در حال توسعه به تریج این وضع بهتر شد و احتمال پیشرفت برای خیابان تهران با وجود این شرایط بسیار زیاد است.
 

گزارش مشکل
تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است
امتیاز 5 از 5 | از 100 کاربران به خیابان تهران در سئول