هزینه سفر زمینی به قشم

زمان مطالعه: 5 دقیقه
بروزرسانی: 1403/01/19
بازدید: 22778
نام نویسنده
تحریریه لحظه آخر نویسنده

هزینه سفر زمینی به قشم چقدر است؟ این روزها از طرق مختلف از جمله تور قشم، سفر زمینی و سفر هوایی به قشم می‌توان به این جزیره زیبا سفر کرد؛ اما از آن‌جایی که سفر زمینی نسبتا کم هزینه‌تر است، به میزان بیشتری مورد توجه افراد قرار گرفته و اکثر مردم ترجیح می‌دهند با خودروی شخصی، قطار و اتوبوس به این جزیره سفر کنند. اما این سفر چه هزینه‌هایی را شامل می‌شود و هزینه حمل خودرو به قشم، لندیگراف قشم و مواردی از این قبیل چقدر است؟ اگر قصد سفر به این جزیره به صورت زمینی را دارید، همراه ما باشید تا اطلاعات لازم در این خصوص را کسب کنید. 

هزینه سفر زمینی به قشم چقدر است

هزینه سفر زمینی به قشم با خودروی شخصی

یکی از رایج‌ترین روش‌های سفر به قشم، استفاده از ماشین شخصی است. به این صورت که با استفاده از ماشینی که در اختیار دارید، باید به بندر عباس و سپس به یکی از اسکله‌هایی که فاصله کمتری با جزیره قشم دارد رفته و از آن جا سوار بر لندیگراف شوید. این وسیله، یک یدک‌کش است که می‌تواند ماشین‌ها را به جای دیگری منتقل کند. یکی از کاربردهایی که این وسیله در جزیره قشم از خود نشان می‌دهد، انتقال خودروها از بندر پل به بندر لافت جزیره قشم است. هزینه سفر زمینی به قشم با خودروی شخصی به شرح زیر است:

 • هزینه حمل خودرو به قشم در سال 1403: حدود 450 تا 500 هزار تومان
 • هزینه رفت و آمد در قشم با تاکسی: حدود 100 تا 300 هزار تومان
 • هزینه غذا و رستوران در قشم: از 200 هزار تومان به بالا
 • هزینه اقامت در هتل‌های قشم: از 400 هزار تومان تا 4 میلیون تومان

سفر به قشم، بزرگترین جزیره خلیج فارس!

هزینه سفر زمینی به قشم با خودروی شخصی

مسیرهای سفر به قشم با ماشین شخصی

اگر بخواهید با استفاده از وسیله شخصی خود به قشم بروید، می‌توانید خود را به بندرعباس رسانده و از آن جا سفر خود را تا قشم ادامه دهید. برای رفتن به بندرعباس نیز دو مسیر در پیش رو دارید که در ادامه هر یک را توضیح می‌دهیم.

سفر زمینی به قشم با عبور از یزد و سیرجان

اولین راه برای سفر زمینی با خودروی شخصی با جزیره قشم، عبور از یزد و سیرجان است. می‌توانید به جاده یزد و سیرجان رفته و سپس به سمت بندرعباس حرکت کنید. برای اینکه بتوانید با لندیگراف به قشم بروید، باید به بندر پل رفته، سوار بر لندیگراف شوید. مدت زمانی که طول می‌کشد لندیگراف شما را به قشم برساند دو ساعت است. اگر دوست ندارید با خودروی شخصی خود به این جزیره رهسپار شوید، خودرو خود را در یکی از پارکینگ‌های بندرعباس پارک کنید، به اسکله شهید حقانی رفته و از آن‌جا با اتوبوس‌های دریایی به قشم بروید.

سفر زمینی به قشم با عبور از اصفهان، جهرم و لار

مسیر دوم نیز وجود دارد که از شهرهای اصفهان، شیراز و جهرم و لار گذر می‌کند و شما را به بندر پل در بندرعباس می‌رساند. در اینجا می‌توانید با خودرو وارد لندیگراف شده و صبر کنید تا به قشم برسید. اگر تمایل ندارید که خودروی خود را به قشم ببرید، باید تا بندرعباس نیم ساعت رانندگی کنید، ماشین را در این شهر پارک کرده و سپس به اسکله شهید حقانی بروید. اینکه کدام جاده را برای رفتن به این شهر انتخاب می‌کنید، کاملا بستگی به خودتان دارد. مسیر اول جاده‌ای خشک و بیابانی دارد و ممکن است برای برخی افراد خسته‌کننده باشد. پس سعی کنید در انتخاب مسیر تمام جوانب را در نظر گرفته و سپس راهی جاده شوید.

راهنمای سفر به قشم - اطلاعاتی کامل از بزرگترین جریره خلیج فارس!

مسیرهای سفر به قشم با ماشین شخصی

هزینه ورود به قشم با خودرو شخصی 

هزینه هایی که در سفر به قشم با خودروی شخصی معمولا با آن ها برخورد می کنید، هزینه بنزین، هزینه هتل، سوار شدن بر لندیگراف، غذاهایی که صرف می کنید، خریدهایی که در قشم انجام می دهید و برخی هزینه های جزئی دیگر است. تنها به چند نکته دقت داشته باشید که نمی توان برای سفر به قشم هزینه ثابتی را ارائه کرد. زیرا به عنوان مثال اگر خودروی شخصی ما از آن دست خودروهای پر مصرف باشد، در نتیجه شما باید هزینه زیادی را برای مصرف بنزین پرداخت کنید. یکی دیگر از مواردی که هزینه زیادی معمولا در بر دارد، هزینه اقامت در هتل است. اگر در هتل های لوکس و به روز اقامت کنید، شما باید هزینه بیشتری پرداخت کنید. اما اگر در هتل ها و مسافرخانه های عادی و معمولی ساکن شوید، در نتیجه هزینه تمام شده بسیار به صرفه تر خواهد بود. یکی دیگر از چیزهایی که معمولا هزینه زیادی در پی دارد، هزینه های مربوط به خورد و خوراک است. برنامه ریزی برای آنکه چقدر برای این قسمت هزینه کنید کاملا به شما و عادات غذایی شما بستگی دارد. 

هزینه لندیگراف قشم

مسلما زمانی که با ماشین شخصی به قشم سفر می‌کنید، نمی‌توانید مستقیم به قشم بروید؛ بلکه باید با ماشین شخصی به بندعباس رفته و از آنجا با لندیگراف قشم ماشین خود را وارد جزیره کنید چرا که راه زمینی وجود ندارد. هزینه انتقال خودرو به قشم با لندیگراف در سال 1403 حدودا 450 هزار تومان است؛ یعنی هزینه بردن ماشین به قشم جدا از هزینه‌های سفر در نظر گرفته می‌شود و باید آن را مدنظر داشته باشید. 

هزینه لنج بندرعباس به قشم سال 1403

هزینه بردن ماشین از بندرعباس به قشم با لنج در سال 1403، برای افراد بزرگسال 105 هزار تومان و برای کودکان نصف این قیمت است. قیمت بلیط تندرو بندرعباس به قشم 1403 یعنی لنج خودرو نیز برای خودروی سواری 350 هزار تومان است.

هزینه لنج بندرعباس به قشم سال 1402

هزینه سفر به قشم با قطار چقدر است؟

قبل از بیان هزینه‌ها بهتر است بررسی کنیم چگونه با قطار به قشم برویم؟ برای رفتن به قشم با قطار از تهران، شما باید به ایستگاه قطار تهران مراجعه کرده، بلیط قطار این شهر را خریداری کنید و عازم بندرعباس شوید. ایستگاه قطار بندرعباس نیز با استفاده از تاکسی به اسکله شهید حقانی رفته و به طرف جزیره قشم حرکت کنید. مدت زمانی که طول می‌کشد تا با استفاده از اتوبوس‌های دریایی به قشم بروید، حدود 50 دقیقه به طول می‌انجامد. ساعات کاری اتوبوس‌ها نیز از شش صبح تا حدود دوازده شب است. البته توجه داشته باشید که در صورت طوفانی بودن دریا، این اتوبوس‌ها نیز حرکت نخواهند نکرد. پس سعی کنید قبل از اینکه برنامه‌های سفر خود را هماهنگ کنید از وضعیت جوی این منطقه آگاه شوید. هزینه سفر به قشم با قطار نیز تا حد زیادی به خودتان و نحوه سفرتان بستگی دارد. در ادامه برخی از هزینه‌های سفر زمینی به قشم با قطار را آورده‌ایم:

 • قیمت بلیط قطار تهران به بندرعباس: حدود 300 تا 500 هزار تومان
 • قیمت بلیط اتوبوس دریایی بندرعباس به قشم 1403: حدود 150 هزار تومان

هزینه سفر به قشم با قطار و اتوبوس

هزینه سفر به قشم با اتوبوس چقدر است؟

یکی دیگر از وسایل نقلیه‌ای که می‌تواند شما را به قشم برساند، اتوبوس است. در اینجا نیز شما می‌توانید در اتوبوس‎هایی که مقصد آن‌ها بندرعباس است، سوار شده، به اسکله حقانی بروید و ادامه مسیر را نیز با اتوبوس‌های دریایی ادامه دهید. البته برخی اتوبوس‌ها نیز می‌توانند شما را به طور مستقیم به قشم برسانند. در این صورت، اتوبوس‌ها بعد از رسیدن به بندرعباس به بندر پل رفته و از آن جا سوار لندیگراف‌ها می‌شوند. لندیگراف معمولا فضای بزرگ و وسیعی دارند و به همین دلیل قادرند اتوبوس‌ها را نیز با خود به جزیره قشم ببرند. هزینه سفر به قشم با اتوبوس شامل موارد زیر است:

 • قیمت بلیط اتوبوس از تهران به بندرعباس: حدودا 300 هزار تومان
 • قیمت بلیط اتوبوس دریایی بندرعباس به قشم: حدود 150 هزار تومان

سفر زمینی به قشم؛ مقرون به صرفه و مناسب

در این بخش در خصوص هزینه سفر زمینی به قشم با ماشین شخصی، قطار و اتوبوس صحبت کردیم. سفر زمینی به قشم مقرون به صرفه‌ترین سفر به این جزیره است. هزینه‌های سفر زمینی شامل هزینه بنزین، عوارضی، اقامت در قشم، رستوران و خورد و خوراک، لندیگراف یا لنج و... می‌شود که در مطالب فوق به طور کامل در این خصوص صحبت کردیم. قیمت تور قشم را می‌توانید در صفحه مربوطه در سایت لحظه آخر مشاهده نمایید. 

سوالات متداول

نظرات کاربران

 1. حمید مهراسبی حمید مهراسبی 1402/03/10
  13 نفر پسندیدند
  یادمه سال 99 با خانواده زمینی رفتیم قشم. سه تا خونواده بودیم. هزینه های سفرمون به قشم تقریبا دراومد. با تور و هواپیما اگر برید هم کمتر اذیت میشید هم به صرفه تره.
 2. حمید مهراسبی لحظه آخر 1402/03/10
  5 نفر پسندیدند
  سلام حمید مرسی که تجربه خودت از سفر زمینی به قشم و هزینه‌هاش رو با ما به اشتراک گذاشتی

مجله گردشگری

مشاهده همه مقالات
جاذبه های گردشگری مقالات مرتبط
عمارت مسعودیه تهران؛ بررسی مهم ترین نکاتی که مطمئنا نمی‌دانید عمارت مسعودیه تهران؛ بررسی مهم ترین نکاتی که مطمئنا نمی‌دانید
قصرالدشت شیراز؛ تجربه زندگی در قلب شیراز
قصرالدشت شیراز؛ تجربه زندگی در قلب شیراز
بیشتر بخوانید
جزیره موریس؛ بهشت گمشده در اقیانوس هند
جزیره موریس؛ بهشت گمشده در اقیانوس هند
بیشتر بخوانید
اطلاعات مفید مقالات مرتبط
فاصله مشهد تا تهران و سایر شهرهای مهم ایران
فاصله مشهد تا تهران و سایر شهرهای مهم ایران
بیشتر بخوانید
پارک موضوعی ایروان | دیزنی لند ارمنستان
پارک موضوعی ایروان | دیزنی لند ارمنستان
بیشتر بخوانید
موج های خروشان مشهد | قیمت بلیط 1403 + معرفی امکانات + عکس
موج های خروشان مشهد | قیمت بلیط 1403 + معرفی امکانات + عکس
بیشتر بخوانید
هلیوم پارک مشهد کجاست؟ | قیمت بلیط ورودی + ساعت کاری
هلیوم پارک مشهد کجاست؟ | قیمت بلیط ورودی + ساعت کاری
بیشتر بخوانید
محله بالات استانبول | از معرفی تا جاهای دیدنی محله اروپایی ها
محله بالات استانبول | از معرفی تا جاهای دیدنی محله اروپایی ها
بیشتر بخوانید
امتیاز 4.7 از 5 | از 119 کاربر