هزینه سفر زمینی به قشم

📅 بروزرسانی : ۱ اسفند ۱۴۰۱ ⏱ مطالعه : 5 دقیقه بازدید : 13487
سفر با خودروی شخصی
هزینه ورود به قشم با خودرو شخصی
هزینه لندیگراف قشم
هزینه سفر به قشم با قطار
سفر به قشم با اتوبوس

یکی از جزایر زیبای کشور که حتما باید حداقل یک بار از آن دیدن کنید، جزیره قشم است. این جزیره مناظر طبیعی، آثار باستانی، بندرها و سواحل زیبایی داشته که می ارزد سختی سفر را به جان بخرید و به این جزیره بروید. در قشم می توانید خرید کنید، تفریح کنید، جنگل های حرا را مشاهده کنید و خلاصه از هر چه که در جزیره نهفته است، نهایت لذت را ببرید.
اما برای آنکه بتوانید خود را به این جزیره زیبا برسانید، چندین راه پیش روی شما قرار دارد. یکی از راه هایی که معمولا می توان پیشنهاد داد، سفر به این جزیره با تور قشم است. وقتی با تور به مسافرت می روید، از بسیاری جهات خیالتان راحت است و می توانید با فراغ بال، تنها به تفریح و سرگرمی های خود برسید.

سفر به قشم با خودروی شخصی

از دیگر راه هایی که می توان برای رفتن به قشم پیشنهاد کرد، خرید بلیط هواپیما و استفاده از این وسیله نقلیه است. این روش شاید اندکی هزینه بر باشد، اما مزایایی که دارد آنقدر زیاد است که عده زیادی معمولا با استفاده از هواپیما به جزیره قشم سفر می کنند. از دیگر روش هایی که می توان برای رفتن به قشم پیشنهاد کرد، سوار شدن بر قطار است. در قطار هزینه مناسب تر است، اما عیبی که دارد آن است که مستقیم شما را با خود به قشم نمی برد و شما باید مسیری را با قایق طی کنید. با استفاده از خودروی شخصی تانکه قصد دارید تا با خودرو شخصی خود به قشم سفر کنید پیشنهاد می کنیم که تا انتها با ما همراه باشید.

سفر به قشم، بزرگترین جزیره خلیج فارس!

سفر به قشم با خودروی شخصی

همان طوری که بالاتر نیز به آن اشاره کردیم، شما می توانید با استفاده از خودروهای شخصی تان به جزیره قشم بروید. روش کار به این صورت است که شما با استفاده از ماشینی که در اختیار دارید، باید به بندرعباس و سپس به یکی از اسکله هایی که فاصله کمتری با جزیره قشم دارد رفته و از آن جا سوار بر لندیگراف شوید.
لندیگراف در واقع عبارت landing craft  است که در فارسی به آن لندیگراف و یا لندی کرفت نیز گفته می شود. این وسیله، یک یدک کش است که می تواند ماشین ها را به جای دیگری منتقل کند. یکی از کابردهایی که این وسیله در جزیره قشم از خود نشان می دهد، انتقال خودروها از بندر پل به بندر لافت جزیره قشم است. شاید یکی از جذابیت هایی که سفر به قشم برای جنوب دوستان فراهم می کند، سوار شدن بر این شناور است که تجربه جدیدی برای آن هایی است که تا به حال بر لندیگراف سوار نشده اند. 
لندیگراف ها در اندازه ها و سایزهای مختلف ساخته می شوند و دارای یک درب در قسمت جلو هستند. زمانی که این درب باز می شود، تبدیل به یک سطح شیب دار شده و عبور و مرور را برای کسانی که قصد دارند به داخل لندیگراف وارد شوند، آسان می کند.

جاهای دیدنی قشم - شما میتوانید برای دیدن جاهای دیدنی و معروف جزیره زیبای قشم بر روی لینک کلیک کنید.

چگونه با خودروی شخصی به قشم برویم؟

اگر بخواهید با استفاده از وسیله شخصی خو د به قشم بروید، می توانید خود را به بندرعباس رسانده و از آن جا سفر خود را تا قشم ادامه دهید. برای رفتن به بندرعباس نیز دو مسیر در پیش رو دارید. 
می توانید به جاده یزد و سیرجان رفته و سپس به سمت بندرعبارس حرکت کنید. برای اینکه بتوانید با این شناور به قشم بروید، باید به بندر پل رفته، سوار بر لندیگراف شوید. مدت زمانی که طول می کشد لندیگراف شما را به قشم برساند دو ساعت است. در این زمان شما می توانید از خودروی خود خارج شده و به تماشای دریا بپردازید.
اگر دوست ندارید با خودروی شخصی خود به این جزیره رهسپار شوید، خودرو خود را در یکی از پارکینگ های بندرعباس پارک کنید، به اسکله شهید حقانی رفته و از آنجا با اتوبوس های دریایی به قشم بروید.
مسیر دوم نیز وجود دارد که از شهرهای اصفهان، شیراز و جهرم و لار گذر می کند و شما را به بندر پل در بندرعباس می رساند. در اینجا می توانید با خودرو وارد لندیگراف شده و صبر کنید تا به قشم برسید. اگر تمایل ندارید که خودروی خود را به قشم ببرید، باید تا بندرعباس نیم ساعت رانندگی کنید، ماشین را در این شهر پارک کرده و سپس به اسکله شهید حقانی بروید.
اینکه کدام جاده را برای رفتن به این شهر انتخاب می کنید، کاملا بستگی به خودتان دارد. مسیر اول جاده ای خشک و بیابانی دارد و ممکن است برای برخی افراد خسته کننده باشد. پس سعی کنید در انتخاب مسیر تمام جوانب را در نظر گرفته و سپس راهی جاده شوید.

چگونه با خودروی شخصی به قشم سفر کنیم

هزینه ورود به قشم با خودرو شخصی 

هزینه هایی که در سفر به قشم با خودروی شخصی معمولا با آن ها برخورد می کنید، هزینه بنزین، هزینه هتل، سوار شدن بر لندیگراف، غذاهایی که صرف می کنید، خریدهایی که در قشم انجام می دهید و برخی هزینه های جزئی دیگر است.
تنها به چند نکته دقت داشته باشید که نمی توان برای سفر به قشم هزینه ثابتی را ارائه کرد. زیرا به عنوان مثال اگر خودروی شخصی ما از آن دست خودروهای پر مصرف باشد، در نتیجه شما باید هزینه زیادی را برای مصرف بنزین پرداخت کنید. 
یکی دیگر از مواردی که هزینه زیادی معمولا در بر دارد، هزینه اقامت در هتل است. اگر در هتل های لوکس و به روز اقامت کنید، شما باید هزینه بیشتری پرداخت کنید. اما اگر در هتل ها و مسافرخانه های عادی و معمولی ساکن شوید، در نتیجه هزینه تمام شده بسیار به صرفه تر خواهد بود. 
یکی دیگر از چیزهایی که معمولا هزینه زیادی در پی دارد، هزینه های مربوط به خورد و خوراک است. برنامه ریزی برای آنکه چقدر برای این قسمت هزینه کنید کاملا به شما و عادات غذایی شما بستگی دارد. 

هزینه لندیگراف قشم

هزینه سوار شدن بر لندیگراف بار مالی زیادی بر دوش شما وارد نخواهد آورد. هزینه لندیگراف ها مبلغی بین 100 تا 150 هزار تومان است که با توجه به خدمات ویژه ای که ارائه می دهند و همچنین صرفه جویی هایی که از بابت پرداخت هزینه های حمل و نقل در قشم برای شما انجام می شود، بسیار به صرفه خواهد بود، البته توجه داشته باشید که این مبلغ برای تاریخ 11/9/99 می باشد.

آب وهوای قشم -  بررسی وضعیت آب و هوای قشم و معرفی بهترین زمان سفر به این جزیره

هزینه سفر به قشم با قطار

یکی از وسایل بسیار راحتی که اغلب افراد دوست دارند برای رفتن به سفر آن را انتخاب کنند، قطار است. قطار مزایای بسیاری دارد. از جمله مزیت هایی که می توان به آن اشاره داشت، امنیت بالای این وسیله نقلیه در مقایسه با دیگر وسایل حمل و نقل است. از دیگر ویژگی های مثبت این وسیله، احساس راحتی در آن است. 
برای رفتن به قشم با قطار از تهران، شما باید به ایستگاه قطار تهران مراجعه کرده، بلیط قطار این شهر را خریداری کنید و عازم بندرعباس شوید. ایستگاه قطار بندرعباس نیز با استفاده از تاکسی به اسکله شهید حقانی رفته و به طرف جزیره قشم حرکت کنید. 
معمولا زمانی که طول می کشد تا با استفاده از اتوبوس های دریایی به قشم بروید، حدود 50 دقیقه به طول می انجامد. ساعات کاری اتوبوس ها نیز از شش صبح تا حدود دوازده شب است. 
البته توجه داشته باشید که در صورت طوفانی بودن دریا، این اتوبوس ها نیز حرکت نخواهند نکرد. پس سعی کنید قبل از اینکه برنامه های سفر خود را هماهنگ کنید از وضعیت جوی این منطقه آگاه شوید.

هزینه سفر به قشم با قطار نیز تا حد زیادی به خودتان و نحوه سفرتان بستگی دارد ولی تور قشم با قطار (در حال حاضر و در تاریخ 11 آذر 99) بین 500 تا 700 هزار تومان بسته به قطاری که انتخاب می کنید متغییر است.

هزینه سفر به قشم با اتوبوس

هزینه سفر به قشم با اتوبوس

یکی دیگر از وسائط نقلیه ای که می تواند شما را به قشم برساند، اتوبوس است. در اینجا نیز شما می توانید بر اتوبوس هایی که مقصد آن ها بندرعباس است، سوار شده، به اسکله حقانی بروید و ادامه مسیر را نیز با اتوبوس های دریایی ادامه دهید.
البته برخی اتوبوس ها نیز می توانند شما را به طور مستقیم به قشم برسانند. در این صورت، اتوبوس ها بعد از رسیدن به بندرعباس به بندر پل رفته و از آن جا سوار لندیگراف ها می شوند. لندیگراف معمولا فضای بزرگ و وسیعی دارند و به همین دلیل قادرند اتوبوس ها را نیز با خود به جزیره قشم ببرند. 

هزینه سفر به قشم با اتوبوس شامل هزینه های بلیط اتوبوس از تهران به قشم می باشد که در تاریخ 11 آذر 99 حدود 100 الی 200 هزار تومان می باشد

سخن آخر 

سفر به جزیره قشم بدون شک می تواند خاطرات بسیار زیبا و به یادماندنی برای شما به وجود آورد. این خاطرات هیچ گاه از ذهن شما پاک نخواهند شد. با هر وسیله ای که به این جزیره سفر می کنید، اهمیت چندانی ندارد، تنها چیزی که این وسط شما باید به آن توجه زیادی داشته باشید، شاد بودن و لذت بردن از تمام روزها و ساعاتی که در این جزیره هستید. 
فقط به یک نکته توجه داشته باشید، چنانچه تصمیم دارید با استفاده از خودروی شخصی خود وارد جاده شوید، از قبل حتما از نظر فنی ماشین را بررسی کرده تا در طول راه با مشکل خاصی مواجه نشوید. اگر نمی توانید به صورت طولانی مدت پشت فرمان قرار بگیرید، بهتر است روش دیگری را برای مسافرت انتخاب کنید.

گزارش مشکل
تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است

lahzeakhar.com/Useful-information-Tourist-content/6342-%D9%87%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87-%D8%B3%D9%81%D8%B1-%D8%B2%D9%85%DB%8C%D9%86%DB%8C-%D8%A8%D9%87-%D9%82%D8%B4%D9%85

امتیاز 5 از 5 | از بین 119 کاربران به هزینه سفر زمینی به قشم