مدارک لازم برای سفر به ترکیه

📅 بروزرسانی : ۲ شهریور ۱۴۰۱ ⏱ مطالعه : 5 دقیقه بازدید : 46167

ترکیه یکی از توریست پذیرترین کشورهای همسایه ایران است که به دلیل جاذبه های متنوعی که در خود دارد، سالانه مسافران و گردشگران زیادی را از ایران و حتی جهان به سمت خود جذب می کند. زمانی که تصمیم می گیرید با تور ترکیه به این کشور سفر کنید؛ باید مقدمات سفرتان را بچینید و خودتان را برای یک سفر خاطره انگیز آماده کنید. در کنار بستن چمدان و خرید بلیت، کارهای دیگری هم هست که باید در فهرست تان بگنجانید. یکی از همین کارها، تهیه و آماده کردن مدارک لازم برای سفر به ترکیه است. برای اینکه بتوانید به این کشور  منحصر به فرد سفر کنید و جاذبه هایش را یک به یک کاوش نمایید به مدارکی نیاز خواهید داشت. در این مقاله قصد داریم راجع به همین موضوع صحبت کنیم و ببینیم که مدارک لازم برای سفر به ترکیه شامل چه مواردی است، پس همراه ما باشید.

برای سفر به ترکیه چه مدارکی لازم است

برای سفر به ترکیه به مدارکی نیاز دارید که باید قبل از هر چیزی به فکر آماده کردن آن ها باشید. اولین چیزی که باید به همراه داشته باشید پاسپورت است. برای سفر به ترکیه باید پاسپورت شما حداقل 6 ماه زمان داشته باشد. 

همه چیز درباره ی ترکیه - اگر قصد سفر به ترکیه داری این مقاله رو از دست نده!

مدارک لازم برای سفر به ترکیه

 

پرداخت عوارض خروج از کشور برای ترکیه

برای خروج از کشور باید عوارض خروج پرداخت کنید. حالا اینکه می خواهید به ترکیه یا هر کشور دیگری سفر کنید مهم نیست. هزینه عوارضی که مسافر باید پرداخت کند به زمینی یا هوایی بودن نوع سفر او بستگی دارد. اگر تصمیم گرفته اید به صورت هوایی به کشور ترکیه مسافرت کنید، باید هزینه 75 هزار تومان را بابت عوارض خروج از کشور پرداخت نمایید. اگر هم دوست دارید مسیر زمینی را برای گشت و گذار انتخاب کنید، باید هزینه 25 هزار تومان بابت عوارض خروج از کشور کنار بگذارید. نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید، ثبت شدن کد ملی بر روی فیش عوارض خروج از کشور است. اگر مسیر زمینی را برای مسافرت خود انتخاب کرده اید، باید بدانید که مرزهای سرو و رازی هزینه متفاوتی از شما خواهند گرفت. برای مرز رازی باید سه هزار تومان و برای مرز سرو باید 4 هزار تومان هزینه پرداخت کنید. 
ارز خارجی : زمانی که می خواهید به کشور دیگری سفر کنید، باید ارز هم همراه خود داشته باشید. اگر با ریال سفر کنید، بدون شک با مشکلات متعددی رو به رو خواهید شد. برای سفر به ترکیه بهتر است دلار کافی بخرید و با خود به همراه داشته باشید. ارز مسافرتی برای خروج هوایی برای هر مسافر، سیصد دلار خواهد بود. با این حال اگر بخواهید زمینی سفر کنید، چنین ارزی به شما تعلق نمی گیرد.

واحد پول ترکیه - واحد پول ترکیه را شناخته و ارز این کشور را به همراه خود داشته باشد.

برای سفر به ترکیه ویزا لازم است؟

دریافت ویزای ترکیه : ویزاهای ترکیه بسته به دلیل سفر شما می تواند متفاوت باشد. به عنوان مثال شما می توانید برای اهداف توریستی و گردشگری خود ویزای کوتاه مدت بگیرید. در این نوع ویزا تنها یکبار می توان وارد ترکیه شد و تا 90 روز می توان از آن استفاده کرد. در ویزاهای چند ورودی، امکان چند بار ورود به ترکیه نیز وجود دارد. در برخی از شرایط هم می توان از ویزای ترانزیت استفاده کرد که مدت زمان آن سه ماه است. در حال حاضر برای مقاصد توریستی و تفریحی می توان بدون ویزا به مدت 90 روز در ترکیه به گشت و گذار پرداخت. فقط باید به خاطر داشته باشید که در طول این مدت نمی توانید به فعالیت های تجاری، اقتصادی یا تحصیلی بپردازید و این شرایط تنها برای توریست ها فراهم شده است. 
 اگر قصد تحصیل در ترکیه را دارید، می توانید برای دریافت ویزای تحصیلی از این کشور اقدام کنید. برای افرادی که درخواست کار در ترکیه را دارند، ویزای کاری صادر می شود. اگر شما هم جزء این دسته از افراد هستید، می توانید بسته به شرایط خود ویزای کاری با مدت زمان محدود یا ویزای کاری با مدت زمان نامحدود را دریافت کنید. گاهی از اوقات نیز دلیل سفر شما به ترکیه اقدامات درمانی است. نگران نباشید، چون در این شرایط هم می توانید از ویزای درمانی که مخصوص دریافت خدمات درمانی در ترکیه است استفاده کنید. مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای ترکیه بستگی به روشی دارد که از طریق آن اقدام به دریافت ویزا می کنید. بهترین کار این است که یک یا دو ماه قبل از مسافرت خود نسبت به دریافت ویزا اقدام کنید تا بعدا دچار مشکل نشوید. 

مدارک لازم برای سفر به ترکیه

مدارک لازم برای اخذ ویزا ترکیه

  • بیمه مسافرتی
  • مدارک مربوط به رزرو هتل
  • بلیت برگشت
  • مدارک مربوط به ازدواج
  • مدارک مورد نیاز برای اثبات دلیل سفر
  • مدارک تحصیلی با ریز نمرات برای ویزای تحصیلی
  • مدارک مربوط به سابقه کاری برای ویزای کاری

اینکه دلیل شما برای سفر به ترکیه چیست، نوع ویزای مورد نیاز را مشخص می کند. اگر اطلاعات زیادی در این زمینه ندارید، بهتر است از یک وکیل متخصص یا افرادی که رابطه با این موضوع اطلاعات کافی دارند کمک بگیرید. این افراد تجربه کافی در مورد پروسه گرفتن ویزا را دارند و می توانند به بهترین شکل ممکن به شما کمک کنند.

اختلاف ساعت ایران و ترکیه -  از اختلاف ساعت ایران و ترکیه آگاه شوید، و ساعت ترکیه را مشاهده کنید.

سخن لحظه آخر
ترکیه، کشوری اروپایی-آسیایی است که به دلیل جاذبه های گردشگری، دانشگاه ها و جاذبه های اقتصادی متعددی که در دل خود دارد، میزبان مسافران و مهاجران متعددی است. اگر تصمیم گرفته اید سری به این کشور زیبا بزنید و از امکانات متعددی که در آن وجود دارد بهره مند شوید، باید مدارکی که برای سفر دارید را تامین کنید. در این مقاله سعی کردیم مدارکی که برای سفر به این کشور نیاز خواهید داشت را بررسی کنیم. امیدواریم این اطلاعات به شما کمک کند سفر راحت تر و بی دردسرتری را تجربه کنید. 

هیجان سفر در کشوری اوراسیایی

گزارش مشکل
تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است

lahzeakhar.com/Useful-information-Tourist-content/6335-%D9%85%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DA%A9-%D9%84%D8%A7%D8%B2%D9%85-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%B3%D9%81%D8%B1-%D8%A8%D9%87-%D8%AA%D8%B1%DA%A9%DB%8C%D9%87

امتیاز 5 از 5 | از بین 111 کاربران به مدارک لازم برای سفر به ترکیه