اختلاف ساعت ایران و آمریکا

📅 بروزرسانی : ۱۵ تیر ۱۴۰۱ بازدید : 82232
تفاوت ساعت ایران و آمریکا
اختلاف ساعت مناطق مختلف آمریکا

ساعت به وقت لس آنجلس

تاریخ امروز لس آنجلس

9 دسامبر 2022

ساعت به وقت ایران

تاریخ امروز ایران

19 آذر 01

اختلاف ساعت ایران با آمریکا به علت وسعت زیاد این ایالت در شهر های مختلف متفاوت می باشد. لازم به ذکر است که ایالات متحده آمریکا از نظر زمانی از ایران عقب تر می باشد. به عنوان مثال تفاوت ساعت ایران و آمریکا ( اختلاف ساعت ایران با لس آنجلس ) 11 ساعت و 30 دقیقه می باشد، این یعنی اگر در ایران ساعت 8 شب باشد در لس آنجلس ساعت 9:30 می باشد.

زمانی که به کشور دیگری سفر می کنیم یا تصمیم می گیریم با یکی از عزیزان‌مان که در کشور دیگری زندگی می کند تماس بگیریم اولین و مهم ترین چیزی که باید مدنظر داشته باشیم اختلاف ساعت هاست. این مسئله ممکن است در نگاه اول آنقدرها مهم به نظر نیاید اما وقتی به خودتان می آیید که می بینید دوست یا عزیزتان را از خواب شیرین بیدار کرده اید تا سوالی از او بپرسید یا خبری را به اطلاعش برسانید. فرض کنید می خواهید با یکی از دوستان صمیمی تان که اهل آمریکاست تماس برقرار کنید. گوشی را بر می دارید و شماره او را می گیرید. یک دفعه می بینید صدایی خواب آلود از طرف دیگر به گوشتان می رسد. بهت زده می شوید و دلتان می خواهد زمین دهان باز کند و شما را ببلعد. برای اینکه از بروز چنین مشکلاتی پیشگیری کنید باید اختلاف ساعت ایران با آمریکا را بدانید. البته اختلاف ساعت فقط به آمریکا و ایران مربوط نمی شود و موضوعی جهانی است. 

 

پایتخت کشورها - اطلاعات مربوط به پایتخت کشورها 

 

ساعت آمریکا

 

چرا ساعت در کشورهای مختلف متفاوت است؟

 تا به حال از خودتان پرسیده اید چرا کشورهای مختلف ساعات متفاوتی را تجربه می کنند؟ جایی که شما زندگی می کنید ممکن است با آمریکا چندین ساعت اختلاف داشته باشد؟ تا به حال به کشور دیگری سفر کرده اید؟ بابت تغییر زمان چقدر به دردسر افتاده اید؟ فکر می کنید به هنگام سفر به کشورهای دیگر سوار ماشین زمان می شوید؟ معلوم است که نه!
همه این تفاوت ها به منطقه زمانی مربوط می شود. برای اینکه بدانیم منطقه زمانی چیست باید شکل زمین را قبل از هر چیزی در ذهنمان تصور کنیم. همه ما به لطف تلاش های دانشمندانی چون گالیله خیلی خوب می دانیم که زمین گرد است. این را هم می دانیم که زمین گردمان به دور یک خط فرضی که محور نامیده می شود می چرخد. هر 24 ساعت زمین یک دور کامل می زند و روزمان کامل می گردد. حالا یک چراغ قوه بزرگ در دست تان بگیرید و آن را روی کره زمین بتابانید. هر چقدر هم که تلاش کنید تنها بخشی از زمین را می توانید روشن کنید. بخش مقابل این کره گرد، تاریک می ماند و نوری دریافت نمی کند. وقتی زمین می چرخد، بخش های مختلف آن نور را به اشکال مختلفی دریافت می کنند.
بعضی از بخش ها نور بیشتری دریافت می کنند و برخی هایشان اصلاً نوری به خود نمی بینند. همه این فرآیندها دست به دست هم می دهند تا در بخش های مختلف این کره خاکی روزها و شب های مختلفی ایجاد کنند. زمانی که موقعیت شما بر روی کره زمین به سمت نور خورشید می چرخد، طلوع زیبای خورشید را با چشمان تان خواهید دید. وقتی هم که خورشید ازتان دور می شود، غروبِ گاه غم انگیزش را تجربه خواهید کرد. 

 

قرعه کشی لاتاری آمریکا - صفر تا صد لاتاری آمریکا ( آموزش ثبت نام رایگان، راهنمای کامل، آموزش دریافت نتایج )

 

تقسیم بندی کره زمین 

 سال 1800 بود که گروهی از دانشمندان با سیستم جدیدی آشنا شدند که کمک شان کرد منطقه زمانی را به شیوه بهتری تعریف کنند. آن ها این سیستم را به عنوان زمان استاندارد معرفی نمودند. برای ایجاد نقشه منطقه زمانی، حرکات زمین را مورد مطالعه قرار دادند. زمانی که زمین بر روی محور خودش می چرخد، هر 60 دقیقه 15 درجه حرکت می کند. بعد از 24 ساعت یک دور 360 درجه کامل می شود. دانشمندان به کمک این اطلاعات کره زمین را به 24 بخش تقسیم بندی کردند. این موضوع به دانشمندان کمک کرد زمان واقعی را در طول روز و در بخش های مختلف کره زمین تخمین بزنند.

تفاوت ساعت ایران و آمریکا

 همانطور که در بخش های قبلی مقاله نیز بیان کردیم ساعت ها در کشورهای مختلف با هم فرق می کند. چیزی که در این میان از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است آشنایی با این تفاوت هاست. اختلاف ساعت ایران و آمریکا یکی از مواردی است که بر اساس شهرهای مختلف هم می تواند تغییر کند. قبل از هر چیز باید به این مسئله توجه داشته باشید که  آمریکا از لحاظ زمانی از ایران عقب تر است. به عبارت دیگر اگر  اختلاف ساعت آمریکا و ایران 10 ساعت بیان شود به این معنی است که آمریکا 10 ساعت از ایران عقب تر است. موضوع مهم دیگری هم که باید مدنظر قرار گیرد این است که ساعت آمریکا به وقت ایران در شهرهای مختلف این کشور متفاوت خواهد بود. شاید جدول زیر بتواند موضوع را برایتان روشن تر کند:

 

پرچم کشور ها - مشاهده ی پرچم تمامی کشور ها

 

 • اختلاف ساعت ایران و کالیفرنیا: 10.5 ساعت
 • اختلاف ساعت ایران با لس آنجلس : 11.5 ساعت
 • اختلاف ساعت ایران با واشنگتن دی سی :  8.5 ساعت
 • اختلاف ساعت ایران و شیکاگوی آمریکا : 8.5 ساعت
 • اختلاف ساعت ایران و فیلادفیا : 7.5 ساعت
 • اختلاف ساعت ایران با سیاتل : 10.5 ساعت
 •  اختلاف ساعت ایران و آلاسکای آمریکا : 11.5 ساعت
 •  اختلاف ساعت ایران و هاوایی : 13.5 ساعت
 • اختلاف ساعت ایران با اوهایو :  حدود 7.5 ساعت

 خوب همانطور که مشاهده کردید بسته به شهری که می خواهید در آمریکا به آن سفر کنید اختلاف ساعت ها نیز متفاوت خواهد بود. اگر با تور تصمیم گرفته اید به این کشور سفر کنید بهترین کار این است که جدول بالا را مرور کنید و اختلاف ساعت را بین دو کشور محاسبه کنید. البته برای راحتی کار سایت هایی طراحی شده اند که به صورت آنلاین اختلاف ساعت دو ناحیه را محاسبه می کنند. از این سایت ها هم می توانید کمک بگیرید. 

اختلاف ساعت ایران با مناطق مختلف آمریکا

دلیل این که اختلاف ساعت تهران با شهر های مختلف آمریکا تفاوت دارد و یا بین مناطق مختلف آمریکا اختلا زمانی وجود دارد وسعت زیاد  این قاره می باشد.تاکنون در آمریکا و قلمروهای آن بر اساس قانون 9 منطقه ی زمانی وجود دارد، که علاوه بر آن با اضافه کردن دو منطقه ی زمانی غیر مسکونی، در ایالات متحده مجموعا 11 منطقه ی زمانی موجود می باشد. با این حال آمریکا دارای 4 منطقه ی استاندارد زمانی است. که علاوه بر این 4 منطقه، (آلاسکا، هاوایی و دیگر قلمرو های وابسته به آمریکا) منطقه ی زمانی خاص خود را دارند.به علت اینکه هاوایی و پنج منطقه ی دیگر از از زمان صرفه جویی روز DST استفاده نمی کنند در آمریکا فقط 6 منطقه ی زمانی وجود دارد که ساعت در آن ها به جلو و عقب کشیده میشود.

ساعت آمریکا ( مناطق مختلف زمانی آمریکا )

همانطور که در پاراگراف قبل گفتیم آمریکا داری مناطق مختلف زمانی می باشد که این مناطق عبارتند از: منطقه زمانی هاوایی (HST) ، منطقه زمانی آلاسکا (AKST)، منطقه زمانی اقیانوس آرام (PST)، منطقه زمانی کوهستانی (MST)، منطقه زمانی مرکزی (CST)، منطقه زمانی شرقی (EST) که در فهرست پایین می توانید اختلاف زمانی تهران با این منطقه را مشاهده کنید.

 • اختلاف ساعت ایران با منطقه زمانی هاوایی (HST) آمریکا ⬅️ ده ساعت

 • اختلاف ساعت ایران با منطقه زمانی  آلاسکا (AKST) ⬅️  نه ساعت

 • اختلاف ساعت ایران با منطقه زمانی اقیانوس آرام (PST) ⬅️ هشت ساعت

 • اختلاف ساعت ایران با منطقه زمانی کوهستانی (MST) ⬅️ هفت ساعت

 • اختلاف ساعت ایران با منطقه زمانی مرکزی (CST) ⬅️ شش ساعت

 • اختلاف ساعت ایران با منطقه زمانی شرقی (EST) ⬅️ پنج ساعت

آبشار نیاگارا - آبشار نیگارا آمریکا یکی از زیبا ترین جاذبه های طبیعی موجود بر روی کره زمین می باشد.

 

گزارش مشکل

سوالات متداول اختلاف ساعت ایران و آمریکا

ایالت های مختلف آمریکا ساعت های متفاوتی دارند که در این مطلب کامل برای شما قرار داده شده است. ساعت آنلاینی که در ابتدای این صفحه آورده شده است ساعت لس انجلس می باشد که با ایران 10.5 ساعت اختلاف دارد.

همانطور که میدانید به علت وسعت زیاد آمریکا، اختلاف ساعت ایران با شهر های مختلف آمریکا متفاوت می باشد. که بطور کامل در این صفحه اورده شده اند.

تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است

lahzeakhar.com/Useful-information-Tourist-content/6326-%D8%A7%D8%AE%D8%AA%D9%84%D8%A7%D9%81-%D8%B3%D8%A7%D8%B9%D8%AA-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D9%88-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7

امتیاز 5 از 5 | از بین 173 کاربران به اختلاف ساعت ایران و آمریکا