کمپ در طبیعت

یکی از هیجان انگیز ترین کار ها و تفریحاتی که یک فرد می تواند تجربه کند، کمپینگ در دل طبیعت است. تصور کنید در میان جنگل هستید و پس از یک پیاده روی طولانی حالا برای استراحت در گوشه ‌ای می ‌نشینید. صدای پرندگان را شنیده و غروب زیبا خورشید ها را می بینید. پس از آن آتشی درست کرده و چای می نوشید و شام می خورید و سپس به خواب راحتی فرو می‌ روید. صبح با نسیم خنک چشم های تان را باز کرده و منظره فوق العاده طلوع خورشید را در دل طبیعت تماشا می کنید.
بی شک این حس و حال با هیچ اتمسفری قابل مقایسه نیست و به همین دلیل است که بسیاری از افراد عاشق کمپینگ در طبیعت هستند و همواره به این تفریح مشغول هستند. شاید ندانید که کمپینگ واقعا چیست، در این مطلب قصد داریم تا شما را با کمپینگ در طبیعت آشنا کرده و توضیحات جامع و کاربردی را در رابطه با این تفریح بیان کنیم.

 

کمپ چیست؟


کمپینگ چیست؟

گر شما قبلا به یک پیک نیک در دل طبیعت رفته و شب را در آنجا مانده اید، چنین فضایی را پیش از این تجربه کرده اید، در حقیقت شما در یک کمپینگ طبیعت بوده اید و با چنین فضایی غریبه نیستید. 
به صورت کلی کمپینگ در طبیعت به یک فعالیت تفریحی در فضای باز گفته می ‌شود که می‌ توان آن را به صورت انفرادی و گروهی انجام داد و در آن افراد برای ماندن در طبیعت چادر یا سرپناهی را بنا کرده و شب را در آن می مانند. فضای هیجان انگیز و اتمسفر فوق العاده از مهمترین ویژگی‌ های کمپینگ در طبیعت است و به همین دلیل بسیاری از افراد به این نوع تفریح علاقه مند هستند.
اگر از تفریحات درون شهری خسته شده اید و دوست دارید تا یک فضای تازه و فوق العاده را تجربه کنید، بهترین گزینه برای شما کمپینگ در طبیعت است زیرا بودن در اتمسفر طبیعت به شما کمک می کند تا به خود واقعی تان باز گردید و جلوه ‌های تازه‌ای از خود را مشاهده کنید. کمپینگ به شما کمک می کند تا استعدادها و توانایی های تازه ای در خود یابید و از این پس از این مهارت های کشف شده بهره مند شوید.
هیجان کمپینگ در طبیعت و حس سرزندگی و نشاطی موجود در آن با هیچ تفریحی در داخل شهر قابل مقایسه نیست و برای افرادی که عاشق ماجراجویی هستند، کمپینگ بهترین گزینه برای تفریح کردن به حساب می ‌آید.

 

راهکار هایی برای برگزار کردن کمپینگ


راهکارهایی برای برگزار کردن کمپینگ

برای این که بتوانید یک کمپینگ حرفه ‌ای را برگزار کنید، لازم است تا چند نکته بسیار مهم را در نظر گرفته و به آن ها توجه کنید.
نکته اول این است که برای انتخاب محل استراحت سعی کنید تا سطح مناسبی را انتخاب کنید که هم از نظر شیب و هم از نظر عوارض طبیعی در شرایط مطلوبی قرار داشته باشد و سپس چادر خود را در این مکان بنا کنید.
بی شک مهم ترین بخش کمپینگ چادر زدن و در چادر ماندن است و به همین دلیل لازم است تا تمام نکات لازم در رابطه با برپایی چادر را دانسته تا پس از آن بتوانید به بهترین شکل ممکن این کار را انجام دهید.
موضوع دیگری که باید به آن توجه داشته باشید، انتخاب محل مناسب برای طبیعت گردی تان است. شما باید به پارامترهای مختلفی در انتخاب محل کمپینگ توجه کنید تا در هنگام سفر با مشکلات مختلفی مواجه نشوید. 
به عنوان مثال اگر در ابتدای تجربه خود از این نوع تفریح هستید و برای اولین بار کمپینگ می کنید، سعی کنید تا محل های کم خطر تر و نزدیک تر به شهر را انتخاب کرده و کمپینگ در طبیعت را در آن برگزار کنید. این کار به شما کمک می کند تا در وهله اول هم از خطرات دورتر باشید و در صورت مشکل بتوانید سریعا به شهر برگردید. 
موضوع آخری که در یک تور کمپینگ و تور طبیعت گردی لازم است به آن توجه شود ایمنی کمپ است. رعایت اصول ایمنی به شما کمک می کند تا به بهترین شکل ممکن کمپ خود را برپا کنید. رعایت اصول ایمنی و ضروری از مهم ترین کارهایی است که می‌ تواند به افزایش امنیت کمپ شما کمک کند و تجربه خوبی برای شما به وجود آورد. یک بی احتیاطی کوچک در کمپینگ، می تواند حوادث ناگوار و جبران ناپذیری را به وجود آورد و به همین دلیل باید به مسائل ایمنی توجه بسیار زیادی داشت.

 

وسایل کمپ

 

وسایل کمپینگ

برای این که یک کمپینگ حرفه ‌ای داشته باشید، لازم است تا وسایل سنگین و زیادی را به همراه خود نبرده و تا حد امکان تجهیزات ضروری و لازم را انتخاب کنید و یک کوله سبک برای خود داشته باشید. تجهیزات لازم برای کمپینگ به دو بخش تقسیم می شوند، بخش اول وسایل عمومی کمپینگ و بخش دوم وسایل ایمنی و اضافه است.
از مهم ترین تجهیزات کمپینگ که در دسته وسایل عمومی قرار می‌ گیرند و لازم است تا حتماً به همراه خود به کمپ آورید، می ‌توان به کیسه خواب، چادر ،کفش مناسب برای پیاده روی، زیر انداز، آب و مواد خوراکی، ظروف غذاخوری شخصی، تجهیزات الکترونیکی، لباس و کوله پشتی اشاره کرد.
دسته دیگر وسایلی که می توانید با خود به کمپینگ آورید، وسایل ایمنی هستند که وجود آن ها به شما کمک می کند تا در صورت بروز مشکل به سرعت آن را برطرف کرده و نگذارید تا چنین اتفاقی کمپینگ شما خراب کند. از وسایل ایمنی که لازم است تا همراه خود به کمپینگ آورید می‌ توان به جعبه کمک های اولیه، لامپ های ال ای دی آویز دار، چراغ های خوراک پزی و... اشاره کرد.

 

بهترین مکان های داخلی برای کمپ زدن


بهترین مکان های داخلی برای کمپ کردن

خوشبختانه کشور ما پر از مناظر طبیعی و بکر برای کمپینگ کردن است و همین مسئله باعث شده تا شاهد گروه ‌های بسیار زیادی در کشور باشیم که کمپینگ را تجربه می ‌کنند. 
فارغ از اینکه در کدام یک از شهر های ایران زندگی می کنید، شما این امکان را دارید تا به راحتی در اطراف شهر خود یک طبیعت بکر و فوق العاده را پیدا کرده و برای تور طبیعت گردی برنامه ریزی کنید. هر جایی که امکان چادر زدن و دور بودن از فضای شهری در آن فراهم است، یک مکان مناسب برای کمپینگ در طبیعت است.
پیش از آغاز تور کمپینگ لازم است تا به چند نکته توجه داشته باشید. در وهله اول اگر تا به حال چنین فضایی را تجربه نکرده اید، بهتر است تا سفر اول خود را با یک تور حرفه ‌ای همراه شوید و کمپینگ را با آن ها تجربه کنید. زیرا زندگی در طبیعت قوانین خاص خودش را دارد و رعایت نکردن آن به معنی افتادن در دل خطر است.
نکته دیگری که باید به آن توجه داشته باشید این است که اگر برای اولین بار قصد دارید تا کمپینگ انفرادی را تجربه کنید حتماً نکات ایمنی پیش و در حین سفر را دانسته و به آن ها توجه داشته باشید تا یک کمپینگ بی خطر را تجربه کنید.
حرف آخر
در این مطلب در رابطه با کمپینگ صحبت کرده و توضیحات مربوط به تفریح هیجان انگیز در دل طبیعت را بیان کردیم. اگر تجربه کمپینگ دارید، می توانید نظرات خود را با ما به اشتراک گذاشته و کمک کنید تا دیگران از نظرات شما استفاده کنند و اگر هم تجربه کمپینگ ندارید، می ‌توانید با اشتراک گذاری این مطلب با دوستان خود آن ها را دعوت کرده تا یک کمپینگ دوستانه را با یکدیگر تجربه کنید.
 

گزارش مشکل
درج نظر