اختلاف ساعت ایران و کانادا

📅 بروزرسانی : ۲ آذر ۱۴۰۱ بازدید : 82954
ساعت کانادا
ساعت تورنتو
اختلاف ساعت ایران با کانادا

ساعت به وقت کانادا

تاریخ امروز کانادا

26 نوامبر 2022

ساعت به وقت ایران

تاریخ امروز ایران

5 آذر 01

اختلاف ساعت ایران و کانادا برای هموطنانی که قصد سفر تفریحی، تحصیل و یا اقامت دائم در کشور کانادا دارند موضوع ضروری می باشد. با توجه به به پهناور بودن کشور کانادا،در بخش های مختلف کانادا اختلاف ساعت وجود دارد. به همین دلیل اختلاف ساعت ایران با شهرهای مختلف کشور کانادا نیز متفاوت است. همین امر باعث شده است دائماً اختلاف ساعت شهرهای مهمی مثل ونکوور، تورنتو، مونترال، اوتاوا، کلگری و سایر شهرها پرسیده می شود.  با توجه به اهمیت این موضوع تا پایان همراه ما باشید تا بتوانید به راحتی از اختلاف ساعت ایران و کانادا اطلاع کسب نمایید. 

 ساعت کانادا

اگر نیاز به دانستن ساعت به وقت کانادا و  تنظیم ساعت خود با ساعت کانادا هستید، زمان نمایش داده شده در ابتدای صفحه وب سایت، ساعت دقیق کانادا را به شما نشان می دهد. این ساعت از منبع رسمی زمان کانادا گرفته شده است. بنابراین می توانید ساعت خود را بر اساس همین زمان تنظیم کنید.ساعت کانادا در شهرهای مختلف متفاوت است. البته این موضوع فقط در کانادا نیست. برخی از کشورهای جهان، به کشورهای چند زمانه معروف هستند و یکی از این کشورها نیز، کشور کانادا است.
کشور چند زمانه به کشورهایی گفته می شود که با توجه به طول جغرافیایی بسیار زیادی که دارند، در فواصل متفاوتی از نصف النهار مرکزی واقع شده و این تفاوت در فاصله، ساعات متفاوتی از شبانه روز را در آن ها رقم می زند. کشورهای روسیه، امریکا و استرالیا نیز در کنار کانادا به عنوان کشورهای چند زمانه معرفی می شوند. در کشور کانادا با شش منطقه زمانی مختلف مواجه هستیم که در ادامه به بررسی آن ها خواهیم پرداخت تا جزئیات بیشتری درباره ساعت کانادا بدانیم.

 

اختلاف ساعت ایران کاناد

 

اختلاف ساعت ایران با کانادا

در مبحث پیش به شش منطقه زمانی متفاوت در کانادا اشاره کردیم. قطعا برای شما سوال شده است که این مناطق زمانی کدام مناطق بوده و تفاوت آن ها چگونه است. تفاوت ساعت در بخش های مختلف کانادا با ساعت ملی ایران به شرح ذیل است:

 

تفاوت ساعت

ایران با 

ساعت ونکوور ، ساعت وایت هورس

11 ساعت و 30 دقیقه

ساعت کلگری، ساعت ادمنتون و ساعت رجاینا

 10 ساعت و 30 دقیقه

ساعت وینیپگ

9 ساعت و 30 دقیقه

ساعت مونترال (کبک) ، ساعت اتاوا، آنتاریو، واترلو

8 ساعت و 30 دقیقه

ساعت هلیفکس

7 ساعت و 30 دقیقه

ساعت سینت جانز

 7 ساعت


ساعت تورنتو

ساعت تورنتو با قرار گرفتن در سومین منطقه زمانی کانادا و به علت هم جواری با مونترال و اتاوا، هشت ساعت و سی دقیقه با ساعت ایران اختلاف دارد و ساعت تورنتو مطابق با ساعت نمایش داده شده در اول صفحه می باشد. هزمانی که از ساعت تورنتو سخن می گوییم در واقع به اختلاف ساعت ایران، اعم از تهران و شهرستان های شمالی تا جنوبی کشور با سومین منطقه زمانی کانادا اشاره می کنیم. احتمالا پس از مطالعه مناطق زمانی کانادا در مبحث اخیر با این سوال که چرا نامی از تورنتو به میان نیامده مواجه شده اید! اهمیت تورنتو برای ایرانیان، مهم ترین علت مطرح نمودن اختلاف ساعت آن با ایران در یک مبحث جداگانه است. تورنتو یکی از مهم ترین مقاصد مهاجرتی ایرانیان در قاره امریکا است و نام آشناترین شهر کانادا برای مهاجران ایرانی است. شما در پروازهای خود به سمت تورنتو و بخصوص در مسافرت های کاری باید به این مسئله توجه کنید. 

 

همه چیز درباره ی کشور کانادا - معرفی 0 تا 100 کشور کانادا

 

ساعت کانادا جلوتر است یا ساعت ایران؟

این سوال صرفا در خصوص اختلاف ساعت کانادا مطرح نمی شود بلکه در زمان سنجش اختلاف ساعت میان تمامی کشورها، مبحثی تحت عنوان جلوتر و یا عقب تر بودن ساعت در مقصد مورد نظر مطرح می شود. جلوتر و یا عقب تر بودن ساعت مورد نظر با توجه به اختلاف ساعت یک کشور با ساعت جهانی محاسبه می گردد. هر چند می توان این اختلاف را با توجه به ساعت گرینویچ نیز در نظر گرفت اما این ساعت مشمول یک اختلاف 9/0 درصدی است.
طبق ساعت جهانی، مناطق مختلف کانادا از حیث زمان، نسبت به ساعت ملی ایران عقب تر بوده و زمانی که مناطق میانی کانادا ساعات اولیه بامداد را سپری می کنند، ایران ساعت اولیه صبح را آغاز نموده و اغلب فعالیت های تجاری در یک روز جدید را آغاز می کنند. این مبحث در خصوص تقویم روزانه بسیار حائز اهمیت است. تاریخ دقیق در بسیاری از فعالیت های تجاری جهت انجام تعهدات و یا دریافت حقوق مادی یا معنوی، مهم ترین بخش توجه به اختلاف ساعت را تشکیل می دهند.

معرفی کبک کانادا - کبک شهری زیبا با طبیعتی بکر در کانادا

تور کانادا و توجه به تفاوت ساعت ایران با کانادا

تور کانادا باید ساعت برنامه گردشگری و ساعت حرکت خود را با توجه به منطقه مورد نظر در کانادا تنظیم نماید. تفاوت ساعت ایران و کانادا حتی در کمترین زمان ممکن که متعلق به منطقه ششم یعنی سینت جانز است قابل چشم پوشی نخواهد بود. تفاوت ساعت ایران با کانادا در خصوص تورنتو ، مونترال و بخصوص شهر ونکوور حائز اهمیت بیشتری است؛ چرا که شهرهای نام برده شده مهم ترین مقاصد گردشگری و مهاجرتی کانادا برای ایرانیان هستند.

گزارش مشکل

سوالات متداول اختلاف ساعت ایران و کانادا

کانادا از نظر زمانی از ایران عقب تر می باشد. تفاوت ساعت ایران با شهرهای مختلف کانادا متفاوت است.که مثلا اختلاف ساعت ایران با شهر تورنتو در کانادا 8 ساعت و 30 دقیقه است، هنگامی که در تهران ساعت 16:30 عصر می باشد، ساعت کانادا اکنون در تورنتو 8:00 صبح همان روز خواهد بود. توجه به میزان  اختلاف زمانی شهر های مختلف مهم است.

  • تفاوت ساعت ایران با تورنتو ، مونترال (کبک) و اتاوا :  8 ساعت و 30 دقیقه
  • تفاوت ساعت ایران با کلگری و ادمنتون :  10 ساعت و 30 دقیقه
  • تفاوت ساعت ایران با  ونکوور : 11 ساعت و 30 دقیقه

 

 برای تبدیل ساعت ایران به کانادا ابتدا باید بدانیم ، کانادا از نظر زمانی از ایران عقب تر می باشد. سپس بر اساس شهری که با آن می خواهیم تماس بگیرم  از ساعت ایران کم می کنیمیعنی به عقب برمی گردیم. مثلا اختلاف ساعت ایران با شهر ونکوور 11 ساعت و 30 دقیقه است، اگر ساعت دقیق به وقت ونکوور هم اکنون 9 صبح باشد در ایران ساعت 20:30 خواهد بود

 

تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است

lahzeakhar.com/Useful-information-Tourist-content/6323-%D8%A7%D8%AE%D8%AA%D9%84%D8%A7%D9%81-%D8%B3%D8%A7%D8%B9%D8%AA-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D9%88-%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AF%D8%A7

امتیاز 5 از 5 | از بین 149 کاربران به اختلاف ساعت ایران و کانادا