امتیاز 5 از 5 | از بین 150 امتیاز دهنده به اختلاف ساعت ایران و ترکیه

اختلاف ساعت ایران و ترکیه

اختلاف ساعت ترکیه با ایران اختلاف ساعت تهران و استانبول
زمان مطالعه : 2 دقیقه

ساعت به وقت ترکیه

تاریخ امروز ترکیه

28 سپتامبر 2021

ساعت به وقت ایران

تاریخ امروز ایران

6 مهر 00

از آنجایی که کشور ترکیه یکی از همسایگان ایران می باشد و در سال های اخیر بسیار مورد توجه توریستان و گردشگران به خصوص ایرانیان قرار گرفته است و همواره یکی از اولویت ها برای سفر با تور بوده است، از این رو با توجه به حجم مسافرانی که از ایران به ترکیه سفر می کنند اختلاف ساعت این دو کشور بسیار مهم می باشد، قرارهای کاری نیز می تواند بر مهم بودن این اختلاف ساعت بیافزاید، پس با ما در این مقاله همراه باشید تا از اختلاف ساعت ایران و ترکیه آگاه شوید.

 

اختلاف ساعت ایران با ترکیه

 

اختلاف ساعت کشور ترکیه با کشور ایران

اختلاف ساعت تهران و استانبول معمولا در بیشتر اوقات یک ساعت و نیم می باشد اما در برخی مواقع این اختلاف به بیشترین حد خود یعنی دو ساعت و نیم می رسد و حداقل اختلافی که بین این دو کشور وجود دارد نیم ساعت می باشد، به طوری که در ابتدای فروردین ماه با جلو رفتن ساعت ایران، اختلاف ساعت ایران و ترکیه به دو ساعت و نیم می رسد اما نکته ای جالب در سال رقم میخورد که این اختلاف زیاد طول نمی کشد و پس از هشت روز در تاریخ هشت فروردین (28 مارس) ساعت ترکیه نیز یک ساعت به جلو کشیده می شود و اختلاف دوباره به همان یک ساعت و نیم باز می گردد. از طرفی در ابتدای مهر ماه که ساعت ایران به حالت اولیه خود باز می گردد و یک ساعت به عقب کشیده می شود، اختلاف ساعت ایران با ترکیه نیم ساعت می باشد که این نیز مداوم نبوده و در تاریخ 3 آبان ماه (25 اکتبر) به حالت اولیه خود یعنی همان یک ساعت و نیم باز می گردد. همانطور که می دانید پذیرش هتل ها در سراسر جهان ساعت 2 می باشد، از این رو بسیار حائز اهمیت است که هنگام سفر از اختلاف ساعت مبدا و مقصد مطلع شده و با ساعت مقصد هماهنگ شوید، این نکته شامل گردشگران تور ترکیه نیز می شود،

 

نکات مهم سفر به استانبول - شما عزیزان میتوانید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شهر زیبای استانبول بر روی لینک کلیک کنید. 

 

اختلاف ساعت تهران و استانبول

اختلاف ساعت تهران و استانبول در مواقع مختلف سال یکسان نیست. این اختلاف ساعت در بازه ی نیم ساعت الی دو ساعت و نیم می باشد. از تاریخ 1 فروردین (20 مارس) الی 8 فروردین (28 مارس) به مدت 8 روز با توجه به جلو رفتن یک ساعته ی ساعت ایران این خلاف ساعت به ماکزیمم اختلاف خود یعنی  دو ساعت و نیم می رسد.

 اما در تاریخ 8 فروردین و با توجه به جلو آمدن یک ساعته ی، ساعت ترکیه ای اختلاف زمانی به یک ساعت و نیم می رسد.این اختلاف تا 1 مهر ماه (22 سپتامبر)  باقی می ماند که در این تاریخ ساعت ایران یک ساعت به عقب کشیده شده و اختلاف زمانی تهران و استانبول به نیم ساعت (مینیمم اختلاف) می رسد.

اختلاف ساعت نیم ساعته 32 روز پاربرجاست، تا در تاریخ 3 آبان معادل 25 اکتبر ساعت ترکیه یک ساعت به عقب رفته و اختلاف ساعتی تهران و استانبول بار دیگر به یک ساعت و نیم می رسد.

 

  • از تاریخ 1 فروردین (20 مارسی) الی 8 فروردین (28 مارس)⬅️ دو و نیم ساعت

  • از تاریخ 1 مهر(22 سپتامبر)الی 3 آبان(25 اکتبر)⬅️ نیم ساعت

  • در مابقی سال⬅️ یک و نیم ساعت


از دیگر مواردی که باید در سفر به ترکیه به آن ها توجه کرد می توان به واحد پول ترکیه و آب و هوای ترکیه اشاره کرد، گردشگران تور استانبول می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر و دقیق تر در رابطه با کشور ترکیه مقاله هایی همچون راهنمای سفر به استانبول، بهترین زمان سفر به استانبول، استانبول کارت، جاهای دیدنی استانبول، ارزانترین فصل سفر به استانبول مطالعه نمایند و آگاهی هر چه بیشتر به این شهر دیدنی سفر کنند، گفتنی است فاصله هوایی تهران تا استانبول 2043 کیلومتر می باشد که حدود 3 ساعت پرواز است.

تور ترکیه - تور استانبول ترکیه یکی از کشور های همسایه کشورمان است که به واسطه جاذبه های گردشگری گونانگون، آثار باستانی باشکوه، شرایط آب و هوایی و موقعیت جغرافیایی خود، توانسته تا نام خود را در صدر جدول مقاصد گردشگری محبوب در میان گردشگران بگنجاند. استانبول نیز زیباترین و بزرگترین شهر ترکیه است.

 


 

نظرات مردم درباره اختلاف ساعت ایران و ترکیه

ندا معطری 3 فروردین 00
1
با تور رفتن با بچه کوچیک سخت نیست
حدیث 5 فروردین 99
9

خیلی جالبه این اختلاف ساعت تو همون اولای فروردین گیج میکنه آدم رو من یه دوست تو ترکیه دارم که 1 ساعت داشتیم دقیقا سر همین موضوع با هم بحث میکردیم دیروز و با هم کل کل میکردیم هیچ کدوممون حواسمون نبود به اینکه ساعت ها جلو رفتن و ترکیه چند روز بعد این اتفاق براش می افته ممنونم از راهنمایی تون نکته جالبی بود

درج نظر

تورهای ترکیه

تور آلانیا ویژه 8 و 15 مهر
6 شب
کیش ا ... کیش ایر
کیش ا ... کیش ایر
قصر شایان
15 مهر - 21 مهر

تور آنکارا 13 مهر
2 شب
Pegas ... Pegasus Airlines
Pegas ... Pegasus Airlines
ندا پرواز
13 مهر - 15 مهر

تور آنتالیا 15 و 22 و 29 مهر
6 شب
ایران ... ایران ایر تور
ایران ... ایران ایر تور
فرجام پرواز کیان
29 مهر - 6 آبان

تور مارماریس 8 و 9 و 10 مهر
6 شب
ایران ... ایران ایر
ایران ... ایران ایر
میترا گشت
9 مهر - 17 مهر

تور آنتالیا مهر 1400
6 شب
ایران ... ایران ایر
ایران ... ایران ایر
آرشین پرواز
14 مهر - 20 مهر

تور استانبول مهر 1400
3 شب
قشم ا ... قشم ایر
قشم ا ... قشم ایر
بنیامین پرواز
10 مهر - 13 مهر

تور آنتالیا مهر 1400
6 شب
SunEx ... SunExpress Airline
SunEx ... SunExpress Airline
میترا گشت
16 مهر - 29 مهر

تور استانبول 16 مهر
3 شب
معراج معراج
ایران ... ایران ایر تور
سیف گشت
16 مهر - 19 مهر

تور استانبول مهر 1400
6 شب
قشم ا ... قشم ایر
ایران ... ایران ایر تور
آرشین پرواز
14 مهر - 22 مهر

تور استانبول 17 مهر
3 شب
ایران ... ایران ایر تور
ایران ... ایران ایر تور
رادین گشت پایتخت
17 مهر - 20 مهر