آب و هوای رامسر

زمان مطالعه : 3 دقیقه

رامسر عروس شهر های شمالی ایران به دلیل آب و هوای دلپذیر و جاذبه هایی که دارد گردشگران بسیاری را از سراسر جهان به سوی خود جلب می کند. بدون شک رامسر یکی از زیبا ترین شهرهای گردشگری استان مازندران است این شهر بی نظیر به نگین مازندران هم لقب گرفته است. بهترین زمان برای سفر به شمال ایران بسته به آب و هوا و هزینه های سفر تعیین می شود. استان مازندران پر رفت و آمد ترین شهر در بین گیلان و گلستان است و بیشتر سفرهایی که به این سمت صورت می گیرد اغلب بین 3 تا 4 روز می باشد. عمده سفر ها نیز در تعطیلات آخر هفته ای انجام می شوند.

 

شمال ایران - اطلاعاتی کامل در رابطه با شمال ایران را در لینک مطالعه نمایید. 

 

آب و هوای رامسر


هواشناسی رامسر

استان مازندران تابستان هایی گرم و شرجی دارد و همچنین زمستان هایی بسیار سرد! از این رو بهترین زمان برای سفر به این شهر فصل بهار و پاییز است. در فصل زمستان به دلیل سرمای شدید سفر به استان مازندران و شهر رامسر توصیه نمی شود، همچنین پیشنهاد می شود اوج گرمای تابستان را برای سفر خود انتخاب نکنید، در فصل تابستان از طرفی رطوبت شدید هوا آزار دهنده است و از طرفی دیگر ممکن است با گرمای شدید و آفتاب سوختگی رو به رو شوید. البته نا گفته نماند که ییلاقات اطراف رامسر مانند روستاهای جواهرده، جنت رودبار و گرسمسار، در گرمای تابستان هم کاملا خنک و دلپذیر است و در آن ها خبری از هوای گرم و شرجی نیست. در گرم ترین ماه سال مرداد میانگین هوا 9/24 سانتی گراد و در سردترین ماه سال یعنی بهمن 7/6 درجه سانتی گراد است.
گردشگران تور شمال که علاقه مند به هوای بارانی، مه آلود و ابری هستند حتما سری به جنگل های اطراف رامسر بزنید.

 

 

هوای رامسر

در مجموع ماه های مهر و نیمه دوم فروردین ماه، اردیبهشت ماه و خرداد از بهترین زمان ها برای سفر به استان مازندران به حساب می آید. در مهر ماه که مدارس باز شده اند شهرهای شمالی از جمله آب و هوای شهر رامسر بسیار متعادل و دلچسب می باشد هم این که در این زمان شهر بسیار خلوت است و در نتیجه هزینه های سفر شما نیز تا حد زیادی کاهش پیدا می کند. از مزایای این فصل این است که هنوز سرمای پاییزی شروع نشده و از نظر شرایط جوی نیز زمینه مناسبی برای سفر شما فراهم است. همچنین شما میتوانید با رفتن به تله کابین رامسر از بالا منظره زیبای این شهر را نگاه کنید.

 


نیمه دوم فروردین هم زمانی است که فعالیت مدارس از سر گرفه شده و همچنین بیشتر جمعیت کشور در تعطیلات عید حسابی خوش گذرانده اند. در این زمان شهرهای شمالی کشور خلوت بوده و هزینه ها کاهش یافته است که در ماه های اردیبهشت و خرداد هم نیز به این صورت است. شرایط جوی در فصل بهار کاملا مناسب بوده و هیچ وجه از این بابت دچار مشکل نمی شوید.
میزان بارندگی در استان مازندران 1300 میلی لیتر است از این رو سبب شده که این شهر در لیست پر بارش ترین استان های کشور قرار بگیرد.

 


بهترین زمان سفر از نظر رویدادها  مراسم ها
مراسم گلکار یکی از مراسم دیرینه استان مازندران است که در روستای جواهرده روستایی در 30 کیلومتری رامسر که فاصله زمانی آن با شهر رامسر 50 دقیقه است برگزار می شود. در این مراسم که در روز هفدهم مرداد برگزار می شود. این مراسم در روز هفدهم مرداد رگزار می گردد و اهالی روستا دیوار مسجد آدینه را با گلی که به جای آب از شیر تازه دام ها تهیه شده است گلکاری می کنند. اعتقاد مردم روستا بر این است که این کار موجب پر برکت شدن محصولات دامی و کشاورزی می شود.

 

جاهای دیدنی رامسر - شما عزیزان میتوانید برای دیدن مراکز تفریحی و دیدی های رامسر روی لینک کلیک کنید.

 

 

گزارش مشکل
درج نظر

تورهای داخلی

تور کیش از شیراز 25 اردیبهشت
3 شب
ایران ... ایران ایر
ایران ... ایران ایر
دانیار سفر پارسیان
25 تیر - 28 اردیبهشت

تور شیراز 24 اردیبهشت
3 شب
ایران ... ایران ایر
آسمان آسمان
الیما گشت
24 اردیبهشت - 27 اردیبهشت

تور قشم 24 و 26 اردیبهشت
5 شب
زاگرس زاگرس
ایران ... ایران ایر
اسطوره بیستون
24 اردیبهشت - 31 اردیبهشت

تور مشهد 17 اردیبهشت
4 شب
زاگرس زاگرس
زاگرس زاگرس
گردشگر زمان
17 اردیبهشت - 21 اردیبهشت

تور کیش 17 اردیبهشت
4 شب
ساها ساها
زاگرس زاگرس
الیما گشت
17 اردیبهشت - 21 اردیبهشت

تور زمینی مشهد 26 اردیبهشت
3 شب
قطار ... قطار 6 تخته پارسی
قطار ... قطار 6 تخته پارسی
دانیار سفر پارسیان
26 اردیبهشت - 30 اردیبهشت

تور کیش 17 اردیبهشت
3 شب
کیش ا ... کیش ایر
کیش ا ... کیش ایر
آریو پرواز
17 اردیبهشت - 20 اردیبهشت

تور مشهد 18 اردیبهشت (اقساطی)
3 شب
زاگرس زاگرس
ایران ... ایران ایر
پیام توسعه صبا
18 اردیبهشت - 21 اردیبهشت

تور کیش اردیبهشت
4 شب
زاگرس زاگرس
ایران ... ایران ایر تور
قصر شایان
18 اردیبهشت - 23 اردیبهشت

تور شیراز 18 و 19 اردیبهشت
3 شب
سپهران سپهران
زاگرس زاگرس
اسطوره بیستون
19 اردیبهشت - 22 اردیبهشت