واحد پول فرانسه

فرانسه یکی از کشورهای زیبا و جذاب است که بیشتر افراد آرزوی سفر به این کشور و بازدید از جاذبه های گردشگری متفاوت آن را دارند. این کشور رمانتیک با مکان های تاریخی و آثار زیبا و معماری منحصر به فرد، نظر هر بیننده ای را در دنیا به خود جلب می کند. اگر قصد سفر به این کشور را داشته باشید لازم است، اطلاعات کافی از نقشه این کشور، فرهنگ و سنت مردم، جاهای دیدنی و از همه مهمتر واحد پول فرانسه داشته باشید. توصیه می کنیم مطالعه این مطلب را درباره واحد پول فرانسه از دست ندهید، تا بتوانید هر انچه که نیاز به دانستن آن است را کسب کنید.

واحد پول فرانسه در گذشته فرانک فرانسه نام داشته که نام خود را از francorum rex به معنی شاه فرانک ها (که بر روی سکه های فرانسوی تا سده 18 ثبت می شد) یا از واژه franc به معنی آزاد گرفته است.

هم اکنون از فرانک در کشورهایی نظیر سوئیس، لیختن اشتاین، و بیشتر کشورهای آفریقایی فرانسوی زبان استفاده می شود. لازم به ذکر است که فرانک در مستعمرات امپراتوری فرانسه از جمله الجزایر و کامبوج نیز به کار برده می شد. همچنین در بلژیک و لوکزامبورگ نیز از این یکای پول استفاده می شده است.

 

فرانک فرانسه

 

نخستین بار فرانک به صورت سکه طلای فرانسوی در سال 1360 میلادی به مناسبت آزادی ژان دوم از بند انگلیسی ها ضرب شده، این سکه معادل یک پوند تور بود.

فرانک فرانسه (franc français) با کد ایزوی FRF، تا پیش از تشکیل اتحادیه اروپا واحد پول این کشور به شمار می رفت که مسئولیت کنترل آن بر عهده بانک فرانسه قرار داشت. فرانک فرانسه به صورت 20، 50، 100، 200 و 500 فرانک ارائه می شده.

پس از تشکیل اتحادیه اروپا، فرانسه و 18 کشور دیگر با هدف رشد تجارت و قابل دسترس بودن یک واحد پولی مشخص، یورو را پذیرفتند. این اتفاق در سال 1999 افتاد. بر این اساس کشورهای عضو ناحیه یورو سیاست های مالی یکسانی را اتخاذ می کنند. لازم به ذکر است که تمام کشورهای اروپایی شامل یورو نمی شوند و تنها 19 کشور از 28 کشور اتحادیه اروپا را تشکیل می دهد.

 

یورو

 

هر یورور معادل 100 سنت می باشد. واحد پول فرانسه از سکه های 1، 2، 5، 10 سنتی و همچنین به صورت سکه های 1 و 2 یورویی نیز ضرب می شود. لازم به ذکر است که یک طرف سکه های یورو در همه کشورها یکی است و روی دیگر آن، با توجه به کشورهای مختلف، متفاوت می باشد. با این حال افراد می توانند سکه 1 یورویی ایتالیایی را در فرانسه نیز خرج کنید.

 

سکه

 

اسکناس های واحد پول فرانسه نیز به صورت 5، 10، 20، 50، 100، 200 و 500 یورویی هستند، که در کشورهای ناحیه یورو مورد استفاده قرار می گیرد.

به گردشگران تور فرانسه و یا تور اروپا توصیه می کنیم هنگام سفر به این منطقه دلار به همراه خود نبرند. به این دلیل که در صورت نیاز و برای تبدیل دلار به واحد پول کشورها باید هزینه زیادی پرداخت کنید. این هزینه های شامل درصد تبدیل دلار به یورو و هزینه صرافی می باشد. بنابراین توصیه می کنیم برای دراختیار داشتن واحد پول فرانسه، در ایران یورو را تهیه کنید. قیمت یورو در کشورمان همواره در حال تغییر می باشد، به همین دلیل نمی توان دقیق آن را مشخص کرد، در هر زمان از نیاز باید هزینه آن را به روز شده جویا شوید.

 


امتیاز 5 از 5 | از بین 102 امتیاز دهنده به واحد پول فرانسه
گالری تصاویر ویدئو ها
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر

به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.