واحد پول فرانسه

زمان مطالعه: 3 دقیقه
بروزرسانی: 1402/11/10
بازدید: 32957
نام نویسنده
تحریریه لحظه آخر نویسنده

فرانسه یکی از کشورهای زیبا و جذاب است که بیشتر افراد آرزوی سفر به این کشور و بازدید از جاذبه های گردشگری متفاوت آن را دارند. این کشور رمانتیک با مکان های تاریخی و آثار زیبا و معماری منحصر به فرد، نظر هر بیننده ای را در دنیا به خود جلب می کند. اگر قصد سفر به این کشور را داشته باشید لازم است، اطلاعات کافی از نقشه این کشور، فرهنگ و سنت مردم، جاهای دیدنی و از همه مهمتر واحد پول فرانسه داشته باشید. توصیه می کنیم مطالعه این مطلب را درباره واحد پول فرانسه از دست ندهید، تا بتوانید هر آنچه که نیاز به دانستن آن است را کسب کنید.

آنچه در ادامه مطلب خواهید خواند

  1. پول فرانسه در گذشت زمان
  2. سکه های فرانسه
  3. اسکناس های فرانسه

با ارزش ترین پول دنیا - واحد پول هر کشور بخش بسیار مهمی از اقتصاد آن را شامل می شود.

واحد پول فرانسه در گذشته فرانک فرانسه نام داشته که نام خود را از francorum rex به معنی شاه فرانک ها (که بر روی سکه های فرانسوی تا سده 18 ثبت می شد) یا از واژه franc به معنی آزاد گرفته است. هم اکنون از فرانک در کشورهایی نظیر سوئیس، لیختن اشتاین، و بیشتر کشورهای آفریقایی فرانسوی زبان استفاده می شود. لازم به ذکر است که فرانک در مستعمرات امپراتوری فرانسه از جمله الجزایر و کامبوج نیز به کار برده می شد. همچنین در بلژیک و لوکزامبورگ نیز از این یکای پول استفاده می شده است.

فرانک فرانسه

پول فرانسه در گذشت زمان

نخستین بار فرانک به صورت سکه طلای فرانسوی در سال 1360 میلادی به مناسبت آزادی ژان دوم از بند انگلیسی ها ضرب شده، این سکه معادل یک پوند تور بود.

فرانک فرانسه (franc français) با کد ایزوی FRF، تا پیش از تشکیل اتحادیه اروپا واحد پول این کشور به شمار می رفت که مسئولیت کنترل آن بر عهده بانک فرانسه قرار داشت. فرانک فرانسه به صورت 20، 50، 100، 200 و 500 فرانک ارائه می شده. پس از تشکیل اتحادیه اروپا، فرانسه و 18 کشور دیگر با هدف رشد تجارت و قابل دسترس بودن یک واحد پولی مشخص، یورو را پذیرفتند. این اتفاق در سال 1999 افتاد. بر این اساس کشورهای عضو ناحیه یورو سیاست های مالی یکسانی را اتخاذ می کنند. همچنین گردشگران تور فرانسه باید بدانند که تمام کشورهای اروپایی شامل یورو نمی شوند و تنها 19 کشور از 28 کشور اتحادیه اروپا را تشکیل می دهد.

 

همه چیز درباره فرانسه - آشنایی با تاریخ و فرهنگ و مردمان کشور فرانسه

سکه های فرانسه

هر یورور معادل 100 سنت می باشد. واحد پول فرانسه از سکه های 1، 2، 5، 10 سنتی و همچنین به صورت سکه های 1 و 2 یورویی نیز ضرب می شود. لازم به ذکر است که یک طرف سکه های یورو در همه کشورها یکی است و روی دیگر آن، با توجه به کشورهای مختلف، متفاوت می باشد. با این حال افراد می توانند سکه 1 یورویی ایتالیایی را در فرانسه نیز خرج کنید.

 

سکه های فرانسه

واحد پول کشورها - برای سفرهای خارجی نیاز به دانستن واحد پول کشورهای مختلف واجبه!

اسکناس های فرانسه

اسکناس های واحد پول فرانسه نیز به صورت 5، 10، 20، 50، 100، 200 و 500 یورویی هستند، که در کشورهای ناحیه یورو مورد استفاده قرار می گیرد.

به گردشگران تور فرانسه و یا تور اروپا توصیه می کنیم هنگام سفر به این منطقه دلار به همراه خود نبرند. به این دلیل که در صورت نیاز و برای تبدیل دلار به واحد پول کشورها باید هزینه زیادی پرداخت کنید. این هزینه های شامل درصد تبدیل دلار به یورو و هزینه صرافی می باشد. بنابراین توصیه می کنیم برای دراختیار داشتن واحد پول فرانسه، در ایران یورو را تهیه کنید. قیمت یورو در کشورمان همواره در حال تغییر می باشد، به همین دلیل نمی توان دقیق آن را مشخص کرد، در هر زمان از نیاز باید هزینه آن را به روز شده جویا شوید.

گشت و گذار در زیباترین شهرهای اروپا
تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است

مجله گردشگری

مشاهده همه مقالات
جاذبه های گردشگری مقالات مرتبط
جاهای دیدنی دبی در شب؛ 10شگفتی دبی که در شب باید دید! جاهای دیدنی دبی در شب؛ 10شگفتی دبی که در شب باید دید!
جزیره موریس؛ بهشت گمشده در اقیانوس هند
جزیره موریس؛ بهشت گمشده در اقیانوس هند
بیشتر بخوانید
بهترین جاهای دیدنی شیراز در بهار که حتما باید ببینید
بهترین جاهای دیدنی شیراز در بهار که حتما باید ببینید
بیشتر بخوانید
اطلاعات مفید مقالات مرتبط
چگونه مهمان مهمانسرای امام رضا شویم؟
چگونه مهمان مهمانسرای امام رضا شویم؟
بیشتر بخوانید
محله بالات استانبول | از معرفی تا جاهای دیدنی محله اروپایی ها
محله بالات استانبول | از معرفی تا جاهای دیدنی محله اروپایی ها
بیشتر بخوانید
پارک موضوعی ایروان | دیزنی لند ارمنستان
پارک موضوعی ایروان | دیزنی لند ارمنستان
بیشتر بخوانید
تجربه پرواز در تونل باد کیش | قوانین + آدرس و عکس
تجربه پرواز در تونل باد کیش | قوانین + آدرس و عکس
بیشتر بخوانید
هلیوم پارک مشهد کجاست؟ | قیمت بلیط ورودی + ساعت کاری
هلیوم پارک مشهد کجاست؟ | قیمت بلیط ورودی + ساعت کاری
بیشتر بخوانید
امتیاز 4.2 از 5 | از 115 کاربر