واحد پول صربستان

صربستان یکی از کشورهای زیبایی است که توجه جهانگردان را به سوی خود جلب کرده است. اما برای سفر به هر مقصد گردشگری باید از واحد پول آن اطلاعاتی در دست داشته باشید از همین رو در این بخش از سایت لحظه آخر قصد داریم اطلاعات مفیدی در رابطه با واحد پول صربستان در اختیار شما کاربران گرامی قرار دهیم.

 

واحد پول صربستان

 

واحد پول صربستان "دینار" یا RSD می باشد که نام کامل آن Republic of Serbia Dinar است. مسئولیت کنترل این یکای پول را بانک ملی صربستان بر عهده دارد. لازم به ذکر است که بگوییم اگرچه واحد پول این کشور دینار است و ارزش آن روز به روز در حال افزایش می باشد، ولی اغلبِ خرید و فروش های مهمی که در صربستان صورت می گیرد بر اساس یورو انجام می شود. مواردی از قبیل کرایه تاکسی یا اتوبوس، هزینه رستوران، خرید در فروشگاه ها و یا خرید از سوپرمارکت ها با پول رسمی این کشور انجام می شود.

سکه های مورد استفاده در صربستان 1، 2، 5، 10 و 20 دیناری هستند. اسکناس هایی که در این کشور وجود دارند به صورت 10، 20، 50، 100، 200، 500، 1000، 2000 و 5000 دیناری می باشند که در این بین اسکناس های 2 و 5 هزار دیناری کمترین کاربرد را دارند.

بسیاری از گردشگران تور صربستان هنگام سفر به این کشور، یورو به همراه می برند و در مواردی که نیاز به تبدیل پول باشد، در هتل، بانک، فرودگاه و صرافی های این کشور پول خود را تبدیل می کنند.

 

*ارزش دینار صربستان در برابرِ دلار

1 دلار = 120 دینار صربستان

*ارزش دینار صربستان در برابر یورو

1 یورو = 167 دینار صربستان

 

*حمل و نقل در صربستان

سیستم حمل و نقل عمومی این کشور که تمامی نقاط را تحت پوشش قرار می دهد، به صورت شبانه روزی فعالیت می کند. گردشگران تور صربستان این امکان را دارند که در این کشور از واگن برقی، اتوبوس و تراموا برای جابجایی در سطح شهر استفاده کنند. وسایل حمل و نقل عمومی قیمتی ارزان و بسیار مناسب دارند. هزینه تاکسی نیز دارای یک نرخ پایه (5900 دینار) می باشد که هر یک کیلومتر بین 65 تا 85 دینار به این مبلغ اضافه می کند.

 

*هزینه های تقریبی سفر به صربستان

-سفر کم هزینه: 1500 دینار

-سفر متوسط: 7000 دینار

-سفر لوکس: 19000 دینار

گزارش مشکل
گالری تصاویر
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
رزرو تور رزرو هتل اجاره ویلا بلیط هواپیما