هواشناسی مشهد

مشهد به سبب وجود بارگاه مطهر امام رضا (ع) در آن، همواره مورد توجه گردشگران و زائران بسیاری می باشد، گردشگران این شهر پیش از سفر باید اطلاعات در زمینه آب و هوای مشهد کسب کنند، از این رو در این مقاله قصد داریم هواشناسی مشهد را مورد بررسی قرار دهیم، خوب است بدانید با خواندن این مقاله می توانید از آب و هوای مشهد در فصول مختلف و همچنین بهترین زمان سفر به این شهر مطلع شوید.

 

آب و هوای مشهد


اقلیم آب و هوایی مشهد
شهر مشهد در شمال شرقی کشور ایران واقع شده است و مرکز استان خراسان رضوی می باشد، این شهر در ارتفاع 1050 متر از سطح دریا قرار دارد و با توجه به گزارشات سازمان هواشناسی می توان گفت که آب و هوای آن نسبتاً سرد و خشک می باشد، از نظر اقلیمی نیز شهر مشهد در ناحیه سرد و خشک قرار می گیرد.

 

هواشناسی مشهد


آب و هوای شهر مشهد
با توجه به اینکه شهر مشهد در تمامی طول سال مملوء از گردشگران و زائران می باشد، تصمیم گرفتیم که آب و هوای این شهر را به تفکیک فصل ها مورد بررسی قرار دهیم.
هواشناسی مشهد در بهار
آب و هوای شهر مشهد در فصل بهار بسیار معتدل و مرطوب می باشد، البته در اوایل این فصل که با ایام نوروز مصادف است، شاهد آب و هوایی سرد در این شهر می باشیم، اگر قصد سفر به شهر مشهد در فصل بهار را دارید باید بدانید که گاهی اوقات در این فصل بارش برف و یا باران صورت می گیرد.
هواشناسی مشهد در تابستان
با اتمام فصل بهار هوای مشهد رو به گرمی می ورد و ما در این فصل شاهد آب و هوای گرم و خشک می باشیم، بد نیست بدانید که دمای هوای شهر مشهد در فصل تابستان به چهل درجه سانتی گراد نیز می رسد و گرمای هوا در این فصل می تواند برای گردشگران آزار دهنده باشد.
هواشناسی مشهد در پاییز
با شروع فصل پاییز آب و هوای شهر مشهد به تدریج سرد می شود و در این فصل شاهد آب و هوایی سرد و نسبتاً خشک می باشیم، اگر قصد سفر با تور مشهد را دارید بهتر است فصل پاییز را برای زمان سفر انتخاب نکنید.
هواشناسی مشهد در زمستان
همانطور که می دانید شهر مشهد در اقلیم آب و هوایی سرد و خشک واقع شده است به همین جهت در فصل زمستان باید انتظار آب و هوای سرد و نسبتاً خشکی را در این شهر داشته باشیم. 
لازم به ذکر است که دمای هوای شهر مشهد در فصل زمستان تا منفی 23 درجه نیز می رسد، از این رو معمولاٌ گردشگران این فصل را برای سفر انتخاب نمی کنند.

 

بهترین زمان سفر به مشهد


بهترین زمان سفر به مشهد از نظر آب و هوا
با توجه به توضیحاتی که در بخش های قبل به آن ها اشاره کردیم، بهترین زمان سفر به شهر مشهد نیمه اول سال به ویژه فصل بهار می باشد و بسیاری از گردشگران این فصل را برای سفر به شهر مشهد انتخاب می کنند.
امیدواریم با مطالعه این بخش از سایت لحظه آخر اطلاعات کلی در رابطه با هواشناسی مشهد کسب کرده باشید و این اطلاعات در سفر با تور مشهد برایتان مفید واقع شود.
 


امتیاز 5 از 5 | از بین 100 دهنده به امتیاز هواشناسی مشهد
گالری تصاویر ویدئو ها
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر

به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.