بهترین فصل سفر به ارمنستان

زمان مطالعه: 10 دقیقه
بروزرسانی: 1402/12/07
بازدید: 6865

کشور ارمنستان، در نزدیکی مرز اروپا و آسیا واقع است. این کشور کوهستانی می‌باشد و از لحاظ آب و هوا جزء کشور‌های سرد محسوب می‌شود. کشور ارمنستان نزد توریستی‌ها بسیار محبوب است و همه ساله، گردشگران زیادی برای تفریح به این کشور سفر می‌کنند. ارمنستان به دلیل خشکی‌هایی که در اطراف خود دارد، در هر چهار فصل از سال، رنگ و عطر خاص خود را دارا می‌باشد. شاید انتخاب بهترین زمان سفر به ارمنستان برای شما سخت باشد. از این رو، سعی داریم شما را از بهترین زمان سفر به ارمنستان مطلع سازیم، تا به شما در تصمیم گیری زمان مناسب برای سفر به ارمنستان کمک کرده باشیم.

ارمنستان

فصل بهار در ارمنستان

بهار فصل عشق و زیبایی می‌باشد. ارمنستان از هوای بسیار آرام و دلپذیر، منظره‌های جذاب و فضای بسیار گرم و دوستانه‌ای برخوردار است که سبب می‌شود، بهار بهترین زمان سفر به ارمنستان باشد. از اواسط ماه اسفند هوا کم کم رو به گرما می‌رود و در فروردین ماه هوای بهاری به طور کامل خود را نشان می‌دهد. به طور کلی بهار زمان شروع هوای خوب ارمنستان و همچنین فصل پوشیدن لباس‌های خنک می‌باشد. در ارمنستان تقریباً هر کاری امکان‌پذیر است.

تور زمینی ارمنستان - لیست قیمت های ارزان و لحظه آخری تور زمینی با اتوبوس vip

زیبایی فصل بهار در ارمنستان

جشنواره‌‌ها و تفریحات بهار ارمنستان

اگر  دنبال آرامش هستید و علاقه دارید بیشتر با فرهنگ ارمنستان آشنا شوید، بهترین زمان سفر به ارمنستان بهار می‌باشد. فصل بهار، فصل بانو‌های ارمنی است از ۸ مارس تا ۷ آوریل در تمام کشور ارمنستان، برای زن‌ها جشن گرفته می‌شود. این ماه به عنوان ماه زنان شناخته شده است و در طول این یک ماه هر روز جشنی برای زن‌های ارمنستان برگزار خواهد شد. در ۲۱ مارس نیز جشن تولد خدای باستانی در کلیسا‌های ارمنی برگزار می‌شود. در کشور ارمنستان مکان‌های فرهنگی و تاریخی بسیار زیادی وجود دارد. با پیاده روی در پایتخت ارمنستان (ایروان) می‌توان آرامش و لذت کافی از این فضا را برد. تعداد زیادی کافه و رستوران در ارمنستان وجود دارد که امکان تجربه غذاهای خوشمزه محلی و نوشیدنی‌های ارمنی را به شما می‌دهد. فصل بهار، بهترین زمان سفر به ارمنستان می‌باشد که می‌توان با گنجینه‌های ارمنستان آشنا شد. علاوه بر مناطق پر آرامش ارمنستان، کارهایی برای هیجان و آدرنالین خون شما نیز وجود دارد که باید در زمان سفر حتما آن‌ها را تجربه کنید. تفریحاتی مانند: آفرود، پاراگلایدر، زیپ لاین، بانجی جامپینگ، جت اسکی، بالن سواری و ... را می‌توان با سفر به ارمنستان تجربه کرد.

تفریحات ارمنستان - با مهیج ترین تفریحات ارمنستان آشنا شوید

تفریحات فصل بهار ارمنستان

فصل تابستان در ارمنستان

فصل تابستان بهترین زمان سفر به ارمنستان برای استراحت است. هر فصلی در ارمنستان از فضا و رنگ خاص خود برخوردار می‌باشد. فصل تابستان در ارمنستان بسیار گرم است. صبح‌ها و عصرها اصلا مناسب ماجراجویی نیست و بعد از ظهر‌ها که هوا گرم‌تر است، مناسب تفریحات آبی می‌باشد. هوای ارمنستان در برخی نقاط گرم و در برخی نقاط دیگر، خنک است. ارمنستان چون دارای جنگل‌های زیادی می‌باشد از هوای بسیار خنکی برخوردار است و همین دلیل خوبی برای سفر به ارمنستان می‌باشد. بهترین زمان سفر به ارمنستان در تابستان است، زیرا دارای انواع میوه‌های آبدار از جمله: توت، هلو، زردآلو، سیب و تمشک می‌باشد. کفش ‌تابستانی، کلاه، دوربین، ضد آفتاب را با خود حتما به بیرون ببرید. سفر به ارمنستان در فصل تابستان بسیار عالی  می‌باشد، زیرا در این فصل، غذاهای بسیار خوشمزه‌ای که از میوه‌ها تهیه شده‌اند وجود دارد. در این فصل رنگین کمانی از میوه‌ها دیده می‌شود که در بازارهای محلی وجود دارند. زردآلو، جزء میوه‌هایی است که نمی‌توان بدون خوردن آن ارمنستان را ترک کرد، چون علاوه بر اهمیت فرهنگی و تاریخی، مزه بسیار خوشمزه‌ای هم دارد.

آب و هوای ارمنستان - ارمنستان در فصل‌های مختلف چگونه است؟

زیبایی ارمنستان در فصل تابستان

جشنواره‌ها و تفریحات تابستان ارمنستان

کشور ارمنستان در طول سال پر از جشنواره‌ها و تعطیلات می‌باشد. اما در فصل تابستان که هوا گرم است برای جشنواره‌ها، فضای باز بسیار مناسب می‌باشد. این‌که در کدام ماه تابستان به ارمنستان سفر کنید مهم نیست، زیرا جشنواره‌های عالی و سرگرم کننده در سراسر کشور و در تمام ماه‌ها برگزار می‌شود. جشنواره‌‌هایی مانند: غذا، شراب، اکوتوریسم، پشم چینی گوسفند، پنیر و ... برگزار می‌گردد. جشنواره‌های تابستان همراه با جاذبه‌های دیگر ارمنستان باعث شده است، گردشگران زیادی در فصل تابستان به ارمنستان، جذب شوند و بهترین زمان سفر به ارمنستان باشد. زمانی که جشن‌ها برگزار می‌شوند صدای موسیقی، خنده و آتش بازی سراسر ارمنستان را فرا می‌گیرد. جشنواره عسل و توت، هر سال در فصل تابستان برگزار می‌شود. هدف از این جشن کمک و قدردانی از کشاورزان هنر و صنایع دستی می‌باشد. عسل و توت همراه با مزه‌های مختلف در جشن وجود دارد که همه می‌توانند آن را امتحان کنند. در تابستان ارمنستان نیز جشنواره هندوانه هم برگزار می‌شود. جشن وردوار نیز در ارمنستان برگزار خواهد شد، که جشن خدایان باستانی ارمنی می‌باشد و این جشن از اهمیت زیادی نزد ارمنی‌ها برخوردار است.

در این جشن مردم در خیابان کنارهم جمع می‌شوند و روی هم آب می‌پاشند و بسیار لذت می‌برند. دریاچه سوان یک دریاچه کوهستانی است که مروارید ارمنستان معروف می‌باشد و تفریحات آبی در این دریاچه صورت می‌گیرد و همچنین مناسب شنا می‌باشد. تابستان می تواند بهترین زمان سفر به ارمنستان باشد.

راهنمای سفر به ارمنستان - سفری هیجان انگیز و کم هزینه به کشوری در همسایگی ایران!

تفریحات و خوش گذرانی های ارمنستان در فصل تابستان

فصل پاییز در ارمنستان

بعد از به پایان رسیدن فصل تابستان، پاییز شروع می‌شود که در این فصل هوا نه زیاد گرم و نه زیاد سرد است. میانگین دما در فصل پاییز۲۳_۲۷ درجه سانتی‌گراد می‌باشد. در فصل پاییز، خیابان‌های ارمنستان به رنگ‌های زرد، نارنجی و قرمز در می‌آیند و خیابان را به یک بهشت بسیار زیبا و رنگارنگ تبدیل می‌کنند. برای کسانی که علاقه دارند با روزمره ارامنه آشنا شوند، پاییز بهترین زمان سفر به ارمنستان و آشنایی با این کشور می‌باشد. انواع میوه در این فصل به بازار می‌آید و همچنین پاییز، به فصل انگور ارمنستان معروف می‌باشد.

فصل پاییز ارمنستان

جشنواره‌‌های پاییز

با توجه به اینکه پاییز دارای آب و هوای بسیار مناسبی است. تعداد جشنواره‌ها نیز بیشتر می‌باشد. مردم از سراسر جهان دور هم جمع می‌شوند تا جاذبه‌های هنری و فرهنگی و همچنین طبیعت ارمنستان را ببینند‌. این فصل امکان نمایش جاذبه‌های ارمنستان را می‌دهد. در این فصل کشور ارمنستان جشن روز استقلال را می‌گیرد، که در این جشن مردم به کنسرت، رقص، رژه و ... می‌پردازند. در پاییز ارمنستان نیز جشن تولد ایروان پایتخت ارمنستان، برگزار می‌شود. این جشن را نباید از دست داد چون مردم به آتش بازی، رقص، پایکوبی، نوشیدنی، سرو غذا و ... می‌پردازند و با این اوصاف این جشن همه را به خود جذب می‌کند.

روشن کردن بالون و تولد گرفتن برای شهر ایروان در ارمنستان

فصل زمستان در ارمنستان

زمستان ارمنستان برای افرادی که علاقمند به تفریحات زمستانی هستند، بسیار عالی می‌باشد. زمستان بهترین زمان سفر به ارمنستان است.

ارمنستان درفصل زمستان

جشنواره‌ها و تفریحات زمستان

در زمستان ارمنستان کلیساها مراسم انار برگزار می‌کنند. انار نماد وحدت و همدلی است و چون ۳۶۵ دانه در آن وجود دارد، در این مراسم درخواست برکت برای سال آینده را دارند. ارمنستان اولین کشوری بود که دین مسیحیت را به عنوان دین رسمی کشور خود، قبول کرد و برای تمام سنت‌های مسیحی ارزش قائل شد. کریسمس، یکی از مهم‌ترین، تعطیلات زمستانی ارمنستان محسوب می‌شود. کلیسا‌ها سنت‌ها را حفظ می‌کنند و هر سال در شب پنجم و ششم ژانویه جشن می‌گیرند. با فرارسیدن کریسمس، ایروان با چراغ‌های بسیار زیبایی تزئین می‌شود و مردم کنار هم جمع می‌شوند و شمارش معکوس برای سال نو را با هم انجام می‌دهند. هر سال نمایشگاه بسیار زیبایی در خیابان شمال این کشور برپا می‌شود.

از بزرگترین مراکز تفریحی در ارمنستان می‌توان به پارک زمستان اشاره کرد که گردشگران می‌توانند در طول زمستان از آن دیدن کنند. در این پارک می‌توان با بابانوئل، ننه سرما، الف‌ها و گوزن‌ها ملاقات کرد و از دیدن مجسمه‌های داخل پارک لذت برد. بهترین زمان سفر به ارمنستان در فصل زمستان می‌باشد، زیرا می‌توان به کوه‌های برفی جهت اسکی و همچنین به منطقه شیراک جهت اسکی کردن رفت و تجربه خوب و جدیدی را به دست آورد.از دیگر تفریحات ارمنستان در فصل زمستان می توان به رانندگی در برف با اسکوتر برقی، پاتیناژ روی دریاچه‌های یخ زده، شیرجه زدن در برف و ... اشاره کرد. ارمنستان جزء کشورهایی است که در تمام فصول سال از تفریحات زیاد و متنوعی برخوردار می‌باشد. انتخاب بهترین زمان سفر به ارمنستان بستگی به شما دارد. در هر فصل ارمنستان تفریحات و چشنواره‌هایی وجود دارد که شما قطعا از آن‌ها لذت خواهید برد. در این مطلب سعی داشتیم شما را با زمان مناسب جهت سفر به ارمنستان آشنا کنیم.

کریسمس در ارمنستان

تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است

مجله گردشگری

مشاهده همه مقالات
امتیاز 4.5 از 5 | از 105 کاربر