بهترین زمان سفر به چابهار

زمان مطالعه: 3 دقیقه
بروزرسانی: 1403/02/04
بازدید: 4307

بندر چابهار در شهر سیستان و بلوچستان در قسمت جنوب شرقی کشورمان واقع شده است. شگفتی های فوق العاده این سرزمین عجایب هر کسی را مجاب خواهد کرد برای یک بار هم که شده مقصد خود را بندر چابهار قرار دهد.

چابهار

بندر چابهار جاذبه های زیبا و در عین حال ناشناخته بسیاری را مانند گل افشان های ممتاز که از قسمت تحتانی زمین به صورت گسیل های گلی مانند یک رودخانه به سطح زمین می آیند و شکل های مختلفی را به وجود می آورند و یا تالاب لیپار که آب دریای عمان در آن انباشته شده است و محیط مناسبی را برای زندگی گیاهان به وجود آورده است. آب این تالاب به دلیل وجود موجودات بسیار ریز گیاهی و مواد معدنی به رنگ صورتی درآمده است به همین دلیل به یکی از شگفتی های چابهار تبدیل شده است. 

بندر چابهار

سفر به چهار بهار ایران

اما بهترین زمان سفر به چابهار چه زمانی است؟

در واقع منظور از چابهار همان چهار بهار است تنها شهری در ایران که چهار فصل آن بهار است. پس با این حساب تمامی فصل ها برای سفر به چابهار مناسب است اما هر فصل خصوصیات منحر به فرد خود را دارد که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت. مثلا اوایل نوروز و اواخر زمستان از فصل های شلوغ چابهار به حساب می آید اگر علاقمند به مسافرت در زمان های شلوغ نیستید و با مرطوب بودن هوا نیز مشکلی ندارید اردیبهشت ماه زمان مناسبی برای سفر شما خواهد بود.  با توجه به نظرات مسافران چاربهار سه ماه تابستان به دلیل هوای گرم و شرجی از کم مخاطب ترین فصل های این شهر به حساب می آید. از جشنواره های مختلف بندر چابهار که مسافران محترم تور چابهار امکان شرکت در آن را خواهند داشت می توان به جشنواره مونسون که از اواخر تیر ماه تا اواسط شهریور ماه است و جشنواره کمالان از 9 تا 12 شهریور ماه اشاره کرد. 

جاهای دیدنی چابهار - طبیعت، تاریخ و سواحل شگفت انگیز!

تصاویری از زیبایی های چابهار

 

کوه های مریخی

نظرات کاربران

  • الیاس الیاس 1398/08/13
    12 نفر پسندیدند
    شهر فوق العاده زیبا با هوای بسیار عالی پیشنهاد میکنم حتما حداقل برای یک بار دیدن کنید ( البته در باره زمان سفر کمی تحقیق کنید) مطمئنم خودتون برای اومدن مجدد برنامه ریزی میکنید

مجله گردشگری

مشاهده همه مقالات
امتیاز 3.8 از 5 | از 105 کاربر