بهترین زمان سفر به چابهار

بندر چابهار در شهر سیستان و بلوچستان در قسمت جنوب شرقی کشورمان واقع شده است.
شگفتی های فوق العاده این سرزمین عجایب هر کسی را مجاب خواهد کرد برای یک بار هم که شده مقصد خود را بندر چابهار قرار دهد.
بندر چابهار جاذبه های زیبا و درعین حال ناشناخته بسیاری را مانند گل افشان های ممتاز که از قسمت تحتانی زمین به صورت گسیل های گلی مانند یک رودخانه به سطح زمین می آیند و شکل های مختلفی را به وجود می آورند و یا تالاب لیپار که آب دریای عمان در آن انباشته شده است و محیط مناسبی را برای زندگی گیاهان به وجود آورده است. آب این تالاب ب دلیل وجود موجودات بسیار ریز گیاهی و مواد معدنی به رنگ صورتی درآمده است به همین دلیل به یکی از شگفتی های چابهار تبدیل شده است.

اما بهترین زمان سفر به چابهار چه زمانی است؟
در واقع منظور از چابهار همان چهار بهار است تنها شهری در ایران که چهار فصل آن بهار است.
پس با این حساب تمامی فصل ها برای سفر به چابهار مناسب است اما هر فصل خصوصیات منحر به فرد خود را دارد که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت.
مثلا اوایل نوروز و اواخر زمستان از فصل های شلوغ چابهار به حساب می آید اگر علاقمند به مسافرت در زمان های شلوغ نیستید و با مرطوت بودن هوا نیز مشکلی ندارید اردیبهشت ماه زمان مناسبی برای سفر شما خواهد بود.

 با توجه به نظرات مسافران تور چابهار سه ماه تابستان به دلیل هوای گرم و شرجی از کم مخاطب ترین فصل های این شهر به حساب می آید.
از جشنواره های مختلف بندر چابهار که مسافران محترم تور چابهار امکان شرکت در آن را خواهند داشت می توان به جشنواره مونسون که از اواخر تیر ماه تا اواسط شهریور ماه است و جشنواره کمالان از 9 تا 12 شهریور ماه اشاره کرد. 


امتیاز 5 از 5 | از بین 100 دهنده به امتیاز بهترین زمان سفر به چابهار
گالری تصاویر ویدئو ها
آخرین نظرات ثبت شده
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.پنل کاربریانجمن گردشگریبلاگ گردشگری