هزینه حمل و نقل در استانبول

📅 بروزرسانی : ۱۶ آذر ۱۳۹۹ ⏱ مطالعه : 4 دقیقه بازدید : 820
ترکیه و شهر محبوب استانبول همیشه انتخابی برای گردشگران ایرانی می باشد. در این قسمت از سایت لحظه آخر قصد داریم تا در رابطه با هزینه حمل و نقل در استانبول اطلاعات مفیدی را شرح دهیم.
برای سفر به این شهر بخشی از بودجه ی مورد نظر را باید به منظور هزینه حمل و نقل در استانبول کنار بگذارید. حمل و نقل در این شهر به وسیله مینی بوس، تاکسی، اتوبوس، قطار شهری، تراموا، مترو، دولموش، قطار کابلی و انواع کشتی و قلیق مسافربری انجام می شود که در ادامه به توضیح برخی از آن ها می پردازیم.
*مترو
متروی استانبول 5 مسیر فعال دارد که گردشگران تور ترکیه با پرداخت 3 لیر می توانند از آن ها بهره ببرند و به نقاط مورد نظر خود در سطح شهر بروند.
*دولموش
نوعی ون تاکسی در شهر استانبول وجود دارد که افراد می توانند به وسیله آن به مقصد خود برسند. این ون ها که زرد رنگ می باشند و هزینه ی آن ها 3 لیر است، گنجایش 10 مسافر را دارد.
*تاکسی
تاکسی راحت ترین وسیله حمل و نقل می باشد که مسافران در اسرع وقت می توانند به مکان مورد نظر خود برسند. این وسیله کمی گران تر از سایر روش های حمل و نقل می باشد، برای مثال مسافران تور استانبول که می خواهند از فرودگاه آتاتورک به مرکز شهر بروند باید 50 لیر بپردازند.
*اتوبوس
اتوبوس رایج ترین وسیله حمل و نقل در شهر استانبول می باشد که به اکثر نقاط سطح شهر دسترسی ایجاد کرده است. 2 نوع اتوبوس در این شهر فعالیت می کنند که هزینه ی آن ها با هم فرق ندارد و برای استفاده از آن ها باید 2 لیر پرداخت کنید.
*تراموا
تراموا نیز یکی از پرطرفدارترین وسایل حمل و نقل عمومی می باشد که گردشگران تور استانبول با پرداخت 2 لیر امکان بهره بردن از آن را دارند. 
گزارش مشکل

نظرات کاربران درباره هزینه حمل و نقل در استانبول

لادن احمدی اسفند 1397
17 نفر پسندیدند
با سلام. من قصد سفر به استانبول رو برای دوشب در اوایل ماه اردیبهشت رو دارم ترجیحا میخوام هتلم نزدیک میدان تکسیم باشه با قیمت خیلی مناسب . دونفرهستین. پروازی از اصفهان در این تاریخ دارید؟لطفا قیمت های تور رو اطلاع بدید با شرایط فوق. ممنون!
رادین آبان 1397
8 نفر پسندیدند
هزینه حمل و نقل در استانبول بی نهایت گرونه حتما حواستون به تاکسی های استانبول باشه که کلاه بردارن

lahzeakhar.com/Useful-information-Tourist-content/5210-%D9%87%D8%B2%DB%8C%D9%86%D9%87-%D8%AD%D9%85%D9%84-%D9%88-%D9%86%D9%82%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86%D8%A8%D9%88%D9%84

امتیاز 5 از 5 | از بین 104 کاربران به هزینه حمل و نقل در استانبول