هزینه سفر به باکو

زمان مطالعه: 4 دقیقه
بروزرسانی: 1402/11/11
بازدید: 18241
نام نویسنده
تحریریه لحظه آخر نویسنده

باکو بزرگ ترین شهر جمهوری آذربایجان و پایتخت آن می باشد که جاذبه ها و تفریحات بی نظیری را در دل خود جای داده است و سالانه جهانگردان زیادی برای بازدید از آن ها به باکو سفر می کنند. علاوه بر این، باکو بزرگ ترین ‏شهری است که در جوار دریاچه کاسپین یا دریای خزر که یکی از سرمایه های مشترک ایران و روسیه می باشد، قرار دارد. شهر باکو سالانه گردشگران زیادی را از نقاط مختلف جهان ‏پذیرا می باشد و از همین رو ما قصد داریم تا در این مقاله به بررسی هزینه سفر به باکو ‏بپردازیم‎.‎‏  در ادامه با لحظه آخر همراه باشید تا اطلاعات مفیدی در رابطه با هزینه سفر به باکو در اختیار شما کاربران گرامی ‏قرار دهیم. پیش از مطالعه این مقاله باید بدانید که واحد پول کشور آذربایجان منات می باشد، همچنین ‏لازم به ذکر است که تمامی هزینه های ذکر شده در این مقاله حدودی است.  برای سفر به این شهر، شما گردشگران تور باکو می توانید با توجه به روحیات و سلایق خود و میزان هزینه ای که مد ‏نظر دارید، به طور شخصی یا با‎ ‎تور باکو‎ ‎مسافرت کنید که هر کدام بسته به خدماتی که ارائه ‏می دهند هزینه ی متفاوتی دارند، برای مثال اگر بخواهید به صورت هوایی با تور باکو به این شهر ‏سفر کنید هزینه بیشتری نسبت به روش زمینی باید پرداخت کنید.

سفر به باکو

تور باکو، سفری شگفت انگیز به کشوری اروپایی در همسایگی ایران

هزینه گذرنامه و ویزا آذربایجان

اولین هزینه ها پیش از سفر شما می باشد، هزینه هایی مانند هزینه گذرنامه و ویزامی باشد، هزینه صدور گذرنامه حدود 120 هزار تومان است، برای احز ویزا نیز به دو طریق می توانید اقدام فرمایید، ویزای فرودگاهی و ویزای الکترونیکی، برای ویزای فرودگاهی شما می توانید به راحتی در فرودگاه باتومی با پرداخت تنها 26 دلار (300 هزار تومان) ویزای خود را دریافت کرده و سفر خود را آغاز کنید، برای اخذ ویزای الکترونیکی نیز می توانید به سایت مربوطه مراجعه کرده و با پرداخت مبلغی ویزای خود را دریافت کنید، ویزای الکترونیکی عادی با مبلغ 23 دلار (265 هزار تومان) و ویزای فوری 55 دلار (575 هزار تومان) می باشد، لازم به ذکر است که می توانید از طریق سنتی نیز برای دریافت ویزا اقدام نمایید، به این صورت که با مراجعه به سفارت آذربایجان در ایران و پرداخت مبلغ 20 دلار (230 هزار تومان) و ارائه مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزا اقدام نمایید البته این نکته را در نظر داشته باشید که این پروسه حدود 10 روز به طول می انجامد. در طول سفر به این شهر هزینه های مختلفی در زمینه های گوناگون ممکن است پیش بیاید که به برنامه ریزی های شما وابسته است. برای این که شما بتوانید به درستی هزینه سفر به باکو را برای خودتان مدیریت کنید، به اطلاعاتی که در ادامه شرح می دهیم مراجعه کنید.

سفر به باکو

هزینه حمل و نقل و جابه جایی در باکو

باکو شهر بزرگی نمی باشد و دسترسی به نقاط مختلف آن بسیار آسان می باشد. خوب است ‏بدانید سیستم حمل و نقل عمومی این شهر یکی از کارآمد ترین سیستم های حمل و نقل ‏شهری به شمار می آید که گردشگران تور باکو می توانند از آن بهره مند شوند. یکی از قسمت های مهم  هزینه سفر به باکو را مخارج حمل و نقل عمومی شامل می شوند. وقتی به شهر باکو می رسید برای جابجایی در شهر با استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی ‏می توانید از باکی کارت یا بلیت الکترونیک شهر باکو که در سال های اخیر توسط شهرداری این شهر در اختیار عموم قرار گرفته، بهره ببرید. گردشگران تور باکو می توانند این کارت ها را از ایستگاه های فروش باکی کارت، ایستگاه اتوبوس و ایستگاه های متروی موجود در سطح شهر تهیه کنند. این کارت ها در 2 نوع ‏طراحی شده اند که عبارت اند از کارت های پلاستیکی با قابلیت شارژ مجدد که هزینه آن تقریبا 2 ‏منات (14 هزار تومان) است و کارت های کاغذی که قیمت آن ها حدودا 0.3 منات آذربایجان (2 هزار تومان) می باشد‎.‎‏ ‏خوب است بدانید که کارت های کاغذی غیر قابل شارژ هستند و حداکثر 4 مرتبه می توانید از ‏آن ها استفاده کنید همچنین لازم به ذکر است که این کارت ها پس از اولین استفاده تا 45 ‏روز اعتبار دارند. از باکی کارت برای استفاده از اتوبوس های قرمز رنگ و مترو نیز می توان استفاده کرد.

گردشگران تور باکو باید بدانند وسایل حمل و نقل عمومی موجود در شهر باکو عبارتند از ‏اتوبوس، تاکسی و مترو.

بکو آذربایجان

هزینه استفاده از اتوبوس در این شهر 0.3 منات (2 هزار تومان) می باشد. همچنین گردشگران باید توجه ‏داشته باشند تنها در اتوبوس های رنگ قرمز می توانند از باکی کارت خود استفاده کنند و در سایر ‏اتوبوس ها باید کرایه را به صورت نقدی پرداخت کنند. هزینه کرایه تاکسی در شهر باکو از 5 ‏منات (35 هزار تومان) شروع شده و بسته به مسیر و مقصد گردشگران افزایش می یابد، لازم به ذکر است که بگوییم اغلب تاکسی های شهر باکو تاکسی متر ندارند. در سال های اخیر برخی از تاکسی های سطح شهر مدرن شده و تاکسی متر هم دارند که این امر سبب شده تا کرایه های منصفانه تری از مسافران دریافت کنند. نوعی تاکسی در باکو وجود دارد که ویژه ی مسیرهای طولانی بوده و تاکسی 189 نامیده می شود و مسافرانی که در مسیرهای طولانی رفت و آمد دارند، استفاده از این نوع تاکسی برایشان به صرفه تر است. گردشگران ‏تور باکو برای استفاده از مترو به ازای هر سفر باید هزینه ای حدود 0.3 منات (2 هزار تومان) به وسیله باکی کارت بپردازند. ‏لازم است بدانید که ساعت کاری مترو شهر باکو از ساعت 6 صبح تا 12 شب بوده و عموم مردم می توانند در این ساعات از مترو برای تردد در سطح شهر و یا سفرهای برون شهری استفاده کنند.

دیدنی های شهر باکو

جاهای دیدنی باکو - اگر قصد سفر به باکو دارید کلیک کنید و جاهای دیدنی این شهر را بشناسید تا برنامه ریزی بهتری در سفر داشته باشید.

اقامت در شهر باکو

یکی دیگر از مواردی که در رابطه با هزینه سفر به باکو وجود دارد هزینه های مربوط به اقامت در ‏این شهر می باشد. از آن جایی که باکو یکی از شهرهای توریستی کشور آذربایجان محسوب می ‏شود و سالانه افراد بسیاری با تور باکو به این شهر سفر می کنند، دولت آذربایجان هتل ها و ‏اقامتگاه های زیادی را برای اسکان گردشگران در این شهر تأسیس کرده است، آن ها ‏می توانند برای اقامت در شهر باکو یکی از انواع هتل ها، هاستل ها، مهمان خانه و آپارتمان ‏ها را انتخاب کنند که این موضوع به بودجه ای که برای هزینه سفر به باکو در نظر گرفته اید بستگی دارد. با وجود انواع مختلف مکان های قابل اسکان که در باکو وجود دارد، گردشگران به سادگی می توانند هزینه سفر به ‏باکو را مدیریت کنند و در عین حال سفری لذت بخش را تجربه کنند.

هزینه اقامت در هتل های شهر باکو

همانطور که پیش تر اشاره کردیم شهر باکو هتل های متعددی دارد که هزینه ‏اقامت در آن ها متفاوت می باشد و گردشگران تور باکو می توانند با توجه به توان مالی خود ‏یکی از آن ها را انتخاب کنند. در ادامه لیستی از انواع هتل های باکو و قیمت های آن ها ‏مشاهده می کنید.

هتل های سه ستاره : هزینه اقامت در هتل های میان رده و سه ستاره شهر باکو به ازای هر ‏شب بسته به هتل و خدماتی که به مسافران ارائه می شود بین 20 منات (140 هزار تومان) تا 100 منات (700 هزار تومان) متغییر می باشد.

هتل های چهار ستاره : گردشگران تور باکو باید توجه داشته باشند که برای اقامت در هتل های ‏چهار ستاره شهر باکو به ازای هر شب باید هزینه ای بین 30 منات (210 هزار تومان) تا 300 منات (2.100.000 تومان) بپردازند. 

هتل های پنج ستاره : خرج و مخارج اقامت در هتل های پنج ستاره و باکیفیت شهر باکو بسته به خدماتی که در ‏آن ها ارائه می شود بین 50 منات (350 هزار تومان) تا 450 منات (3.150.000 تومان) متغییر می باشد.

 

معرفی باکو پایتخت آذربایجان - آشنایی کامل با پایتخت زیبای آذربایجان

هزینه اقامت در هاستل های باکو

گردشگرانی که می خواهند اقامتی ارزان در این شهر را تجربه کنند و هزینه سفر به باکو برای آن ها مقرون به صرفه باشد، می توانند در هاستل های ‏موجود در سطح شهر اقامت پیدا کنند. خوب است بدانید هزینه اقامت در هاستل های باکو که تعدادشان به 50 می رسد، ‏بسته به موقعیت مکانی و امکاناتی که در اختیار مسافران قرار می دهند بین 30 منات (210 هزار تومان) تا 80 منات (560 هزار تومان) متفاوت می باشد.‏

هزینه اقامت در مهمانسرا ها و آپارتمان های باکو

همان طور که پیش تر ذکر کردیم در شهر باکو مهمانسرا و آپارتمان هایی وجود دارد که ‏گردشگران تور آذربایجان می توانند اقامتی ارزان را در آن ها تجربه کنند‎.‎‏ هزینه اقامت در این آپارتمان ‏ها و مهمانسرا ها بین 25 منات (175 هزار تومان) تا 250 منات (1.750.000 تومان) می باشد، هر چه فاصله از مرکز شهر کم تر باشد طبعا هزینه اقامت نیز بیشتر می شود.

غذاهای اصیل باکو

هزینه خورد و خوراک در باکو

خورد و خوراک بخش اعظم و مهم هزینه سفر به باکو را تشکیل می دهند. در شهر باکو انواع غذاهای خوش مزه محلی و بین المللی سرو می شود که گردشگران تور باکو می توانند در رستوران های مختلف با رده های گوناگون از آن ها میل کنند. جهانگردانی که به این شهر سفر می کنند برای مدیریت ‏هزینه سفر به باکو باید از قیمت انواع رستوران های این شهر مطلع باشند، به این منظور در ادامه ما را همراهی کنید. رستوران های بسیار متنوعی در سطح شهر باکو وجود دارد که انواع غذاهای بومی و ترکی، بین المللی و ‏فست فود را سرو می کنند، در ادامه لیستی از انواع رستوران ها و قیمت آن ها مشاهده می کنید: 

 • رستوران های ارزان قیمت

اگر می خواهید سفری ارزان به باکو داشته باشید باید بدانید که رستوران ‏های ارزان بسیاری در سطح شهر وجود دارد که گردشگران تور باکو می توانند غذایی مقرون به ‏صرفه را در این رستوران ها نوش جان کنند. خوب است بدانید قیمت هر وعده غذایی در این ‏رستوران ها به ازای هر نفر حدود 10 منات (70 هزار تومان) می باشد. فست فودهای  معروف هم در این شهر شعبه هایی دارند که با هزینه حدود 8 منات (56 هزار تومان) می توانید در آن ها ساندویچ های دلچسبی بخورید.

 • رستوران های متوسط

رستوران های متوسط این شهر از کیفیت بیشتری نسبت به رستوران های ‏ارزان برخوردارند و هزینه صرف یک وعده غذایی به ازای هر نفر در آن ها حدود 15 منات (105 هزار تومان) تا 25 منات ( 175 هزار تومان) می باشد.

 • رستوران های گران

در باکو نیز مانند سایر شهرهای توریستی رستوران های لوکس و مدرنی وجود دارد که گردشگران تور باکو می توانند غذای خود را در آن ها میل کنند. برای صرف یک ‏وعده غذایی در این دسته از رستوران ها باید بیش از 30 منات به ازای هر نفر هزینه کنید.  به طور کلی می توان گفت که باکو شهر گرانی نمی باشد و گردشگران تور باکو می توانند به ‏سادگی سفری ارزان به این شهر داشته باشند. اگر شما از آن دسته افرادی هستید که تمایلی به خوردن غذاهای بیرون و رستوران ندارید و می خواهید که خودتان دست به کار شوید و آشپزی کنید، باید از قیمت مواد غذایی مختلف اطلاع داشته باشید، قیمت ها به این شرح می باشند: شیر لیتری 1.6 منات (12 هزار تومان)، پنیر 5.60 منات (39 هزار تومان)، نان 0.50 منات (3 هزار تومان) و 6 عدد تخم مرغ 1 منات (7 هزار تومان) می باشد. همچنین 1 کیلوگرم گوجه فرنگی 2 منات (14 هزار تومان)، کاهو 0.9 منات (6 هزار تومان)، 1 کیلوگرم سیب زمینی 0.9 منات (6 هزار تومان)، 1 کیلوگرم پیاز 0.7 منات (5 هزار تومان)، 1 کیلوگرم سیب 1.5 منات (10500 تومان)  و موز 2.5 منات (17500 تومان) در این شهر قیمت دارد.

گشت و گزار در باکو

هزینه گشت و گذار در باکو

گشت و گذار یکی از بخش های جدا نشدنی سفرهای تفریحی می باشد که هزینه هایی را نیز ‏در بر دارد و بخشی اساسی از هزینه سفر به باکو را تشکیل می دهد. شهر باکو نیز دارای جاذبه های گردشگری بسیاری می باشد که برای بازدید از آن ها ‏باید هزینه هایی را بپردازید به طور مثال برای ورود به آتشگاه باکو 2 منات (14 هزار تومان)، کاخ ‏شیروان شاه حدود 2 منات (14 هزار تومان)، یانار داغ 2 منات، مرکز هنری فرهنگی حیدر علی اف 15 منات (105 هزار تومان)، موزه مردم شناسی و باستان شناسی کشور آذربایجان 6 منات (49 هزار تومان)، حمام محلی تقریبا 20 منات (140 هزار تومان) و برای ورود به برج میدن 8 منات (56 هزار تومان) باید پرداخت کنید. همچنین پارک آبی دالگا بیچ یکی از محبوب ترین جاذبه های تفریحی باکو می ‏باشد و هزینه بلیط ورودی آن در روز های عادی حدود 50 منات (350 هزار تومان) و در روزهای تعطیل حدود 70 ‏منات (490 هزار تومان) می باشد. 

خرید در باکو

هزینه خرید در باکو

هزینه سفر به باکو تا حد زیادی بستگی به هدف شما از سفر با تور باکو دارد. تعدادی از ‏گردشگران تنها با هدف خرید کردن به باکو سفر می کنند چرا که برخی از اجناس برند و مارک دار در فروشگاه ‏های این شهر ارزان تر به فروش می رسند و قیمت ها حدود 30% از ایران ارزان تر می باشند. در این شهر سوغاتی های جذابی مانند مگنت هایی با تصاویر زیبا از جاذبه های معروف باکو، قالیچه، روسری، کیف، صنایع دستی، ظروف مسی و فرش های گران بهایی وجود دارد که می توانید برای عزیزان و اطرافیان خود تهیه کنید. قیمت پوشاک در این شهر نسبتا مناسب است به طوری که شلوار جین مارک دار حدود 76 منات (532 هزار تومان)، کفش مارک دار 160 منات (1.120.000 تومان)، پیراهن زنانه برند حدود 76 منات (532 هزار تومان) و کفش چرم مردانه حدود 120 منات (840 هزار تومان) می باشد.

اگر در طول سفر گوشی همراه شما به مشکل بر خورد، جای هیچ گونه نگرانی وجود ندارد چرا که با هزینه ای منصفانه می توانید آن را تعمیر کنید. همچنین خوب است که بدانید یک دقیقه مکالمه در این شهر تقریبا 0.6 دلار هزینه در پی دارد و گردشگران تور باکو باید حواسشان باشد که هزینه سفر به باکو را برای خود به خوبی مدیرت کنند. در فصل بهار به دلیل این که سیل عظیمی از گردشگران با تور باکو به این شهر سفر می کنند، هزینه ها کمی گران می شود و از همین رو هزینه سفر به باکو برای شما بالا می رود، پس اگر می خواهید هزینه سفر به باکو برای شما مقرون به صرفه باشد در زمان های دیگری به این شهر سفر کنید.

گشت و گزار در باکو آذربایجان

گردشگران تور باکو خوب است که اطلاعات مفیدی از این شهر در دست داشته باشند تا سفر لذت بخشی را در آن سپری کنند. مهم ترین اطلاعاتی که باید بدانید عبارت اند از: زبان رسمی که در شهر باکو صحبت می کنند آذری است، از نظر زمان باکو سی دقیقه از کشور ما جلوتر می باشد، اسکناس های این شهر رنگ های مختلفی دارند که اسکناس های 100 به رنگ ارغوانی و اسکناس های 50 به رنگ زرد هستند، عکاسی از ساختمان های دولتی و محیط مترو غیر مجاز است، هزینه بنزین در این شهر تقریبا 0.9 منات ( 6300 تومان) است و رد شدن از قسمت های مختلف خیابان به غیر از بخش های مشخص شده 20 منات (140 هزار تومان) جریمه در پی دارد. شما گردشگران تور آذربایجان با رعایت کردن این نکات می توانید سفری خاطره انگیز به این شهر داشته باشید. امیدواریم با مطالعه این مقاله اطلاعاتی جامع در رابطه با هزینه سفر به باکو کسب کنید و به ‏وسیله این اطلاعات بتوانید هزینه سفر به باکو را مدیریت کنید.‏ 

سوالات متداول

نظرات کاربران

 1. مونا قاسمی مونا قاسمی 1402/09/25
  0 نفر پسندیدند
  به نظرم هزینه سفر به باکو رو به بذاریم واسه سفر به ارمنستان یا ترکیه خیلی به صرفه تره
 2. رضا رضا 1402/09/25
  0 نفر پسندیدند
  هزینه سفر به باکو از سفر به امریکا فک کنم بیشتر در بیاد :)
 3. زلال زلال 1398/08/02
  25 نفر پسندیدند
  سلام هزینه هایی که آدم برای سفر به باکو میتونه داشته باشه به نظرم نسبت به هزینه های سفر به کشورهای دیگه خیلی خوب و به صرفه ست، با توجه به دیدنی ها و تفریحاتی که داره میشه راحت تو این شهر خوش گذروند و هزینه کمتری هم صرف کرد، مثلا میشه با استانبول مقایسه کرد، همون خوش گذرونی ها و تفریحاتی که توی استانبول هست مشابهش رو میشه تو باکو هم پیدا کرد تازه با صرف هزینه کمتر، پس کسی که می خواد به خارج از کشور سفر کنه و واسه چند روز خوش بگذرونه و از لحاظ مالی دستش باز نیست راحت می تونه به باکو سفر کنه و یه خاطره شگفت انگیز داشته باشه، تازه با یکم کراعات کردن میشه از این هم کمتر خرج کرد، اما در کل شهر خوب و قشنگیه و کلی جا واسه دیدن داره بر خلاف این که همه فکر میکنن اصلا اینطور نیست و کسی که واسه اولین بار میخواد به این شهر سفر کنه اصلا علاقه به رفتن نشون نمیده اما وقتی که میره و خوش میگذرونه تازه میبینه چقد شهر قشنگ و جذابیه

مجله گردشگری

مشاهده همه مقالات
جاذبه های گردشگری مقالات مرتبط
خانه ملاباشی اصفهان؛ شاهکار معماری ایرانی یا تقلیدی ناقص؟ خانه ملاباشی اصفهان؛ شاهکار معماری ایرانی یا تقلیدی ناقص؟
تمام چیزی که درباره طاق بستان به شما نمی‌گویند
تمام چیزی که درباره طاق بستان به شما نمی‌گویند
بیشتر بخوانید
ارگ کریمخان؛ سفری به قلب تاریخ زندیه
ارگ کریمخان؛ سفری به قلب تاریخ زندیه
بیشتر بخوانید
اطلاعات مفید مقالات مرتبط
معرفی هتل های پیست دیزین و شمشک | جاهای دیدنی اطراف پیست ها
معرفی هتل های پیست دیزین و شمشک | جاهای دیدنی اطراف پیست ها
بیشتر بخوانید
تجربه پرواز در تونل باد کیش | قوانین + آدرس و عکس
تجربه پرواز در تونل باد کیش | قوانین + آدرس و عکس
بیشتر بخوانید
کشتی های تفریحی قشم؛ گشت و گذار در خلیج فارس
کشتی های تفریحی قشم؛ گشت و گذار در خلیج فارس
بیشتر بخوانید
محله بالات استانبول | از معرفی تا جاهای دیدنی محله اروپایی ها
محله بالات استانبول | از معرفی تا جاهای دیدنی محله اروپایی ها
بیشتر بخوانید
تفریحات رایگان ایروان که در سفر به این شهر باید امتحان کنید
تفریحات رایگان ایروان که در سفر به این شهر باید امتحان کنید
بیشتر بخوانید
امتیاز 4.3 از 5 | از 106 کاربر