هزینه سفر به آنتالیا

📅 انتشار : 1399/09/16 📅 بروزرسانی : 1402/06/18 ⏱ مطالعه : 3 دقیقه بازدید : 5769
آشنایی
هزینه
روش سفر
بهترین زمان سفر
ارزان ترین زمان سفر
تفریحات

سفر به بزرگ‌ترین شهر در سواحل مدیترانه‌ای، ممکن است یکی از آرزو‌های افراد باشد. ما در اینجا قصد داریم با بیان نکات و راهنمایی‌های مربوطه، این خواسته را برای شما محقق سازیم. علاقه وافر افراد به شهر آنتالیا، به دلیل ترکیب سنتی و مدرن بودن ساختار آن است. در واقع می‌توان گفت به علت این تمایز و اختلاف و همچنین نحوه به تصویر کشیدن این تفاوت‌ها، امروزه آنتالیا بسیار مشهور و بلندآوازه شده که می‌بایست در نظر داشته باشید که هزینه سفر به آنتالیا تحت تاثیر عوامل مختلف، متفاوت خواهد بود.

سفر به شهر آنتالیا

هزینه های سفر به آنتالیا شامل چه مواردی است؟

شما به هر منطقه‌ای که قصد سفر داشته باشید، لازم است به این نکته توجه فرمایید که نمی‌توان قیمت دقیقی برای این مسافرت تعیین کرد؛ چرا که هزینه‌های سفر با توجه به شرایط اقتصادی، فرهنگی و... دائماً در حال تغییر است. اما توجه به نکاتی نظیر وسیله حمل و نقل به آنتالیا، محل اقامت، بازدید از جاذبه‌های گوناگون، غذا، پوشاک، اینترنت، تردد در شهر آنتالیا و... الزامی خواهد بود.

زمینی به آنتالیا سفر کنیم یا هوایی؟

سفر به آنتالیا نیز همانند سفر به اقصی جهان، با روش‌های گوناگونی انجام می‌شود. شما می‌توانید با در نظر گرفتن شرایط خود، یکی از راه‌های ماشین شخصی، هواپیما، قطار و اتوبوس را انتخاب کنید.

سفر با ماشین شخصی

جهت لذت بردن از مسیر و جاذبه‌های زیبای آن، می‌توانید از ماشین شخصی به عنوان وسیله حمل و نقل استفاده کنید؛ چرا که شما می‌توانید علاوه بر بازدید از جاذبه‌های گردشگری آنتالیا، به بازدید از جاذبه‌های در طول مسیر نیز بپردازید. از آنجا که شما به منطقه‌ای جدید، ورود پیدا می‌کنید لازم است با نکات و قوانین حاکم در آنجا نیز آشنا باشید. همچنین به منظور سفر با ماشین شخصی، به همراه داشتن برخی موارد الزامی بوده که در ذیل به آن‌ها اشاره کرده‌ایم. درباره هزینه مورد نیاز جهت سفر با ماشین شخصی نیز به این نکته توجه داشته باشید که قیمت‌ها دائم در نوسان بوده و شما می‌بایست هنگام سفر، اطلاعات لازم را کسب نمایید.

  • گواهینامه بین‌المللی یک ساله
  • برچسب CD و IR
  • پلاک بین‌المللی
  • دفترچه مالکیت یا کارت مالکیت خودرو
  • کاپوتاژ یا مجوز خروج از کشور
  • بیمه ماشین
  • بنزین

راهنمای سفر به آنتالیا - برای آشنایی با آنتالیا، هزینه سفر و اقامت، جاهای دیدنی آنتالیا و... کلیک کنید.

سفر با هواپیما

همان طور که مستحضر هستید، یکی از راه‌های سفر به آنتالیا، هواپیما است. اگر فقط حضور در مقصد برای شما حائز اهمیت بوده و علاقه‌ای به دیدن جاذبه‌های گردشگری میان راه ندارید، هواپیما گزینه مطلوبی برای سفر خواهد بود. البته جالب است بدانید که بسیاری از افراد به دلیل مضیقه مالی، این روش را انتخاب نمی‌کنند.

سفر با قطار

سفر با قطار نیز مزیت‌های مخصوص به خود را دارد، اما توجه به این نکته را نیز فراموش نکنید که به صورت مستقیم نمی‌توانید تا آنتالیا سفر کنید. در وهله اول می‌بایست بلیط قطاری جهت مبدا تهران به مقصد آنکارا خریداری نمایید. در ادامه راه شما می‌توانید پس از ورود به شهر آنکارا، با اتوبوس‌های موجود در آنجا به آنتالیا بروید.

سفر زمینی به آنتالیا

سفر با اتوبوس

همانند سفر با قطار، برای این روش نیز مسیر مستقیمی به آنتالیا وجود ندارد. شما می‌توانید با تهیه بلیط اتوبوس به آنکارا رفته و سپس به آنتالیا سفر کنید. لازم به ذکر است شما با خریداری یک مرتبه بلیط اتوبوس، می‌توانید در هر دو مرحله از آن استفاده کنید و نیاز به خریداری مجدد بلیط نیست.

بهترین زمان سفر به آنتالیا چه فصلی است؟

قطعاً هنگام مسافرت به منظور جمع‌آوری وسایل مناسب جهت حضور در آن منطقه، وسایل حمل و نقل، هزینه تقریبی و... لازم است از شرایط آب و هوایی آن منطقه اطلاع داشته باشید؛ که پس از سفر به هیچگونه مشکلی برخورد نکنید. از آنجا که کشور ترکیه دارای آب و هوای مدیترانه‌ای است، آنتالیا نیز از این قاعده مستثنی نبوده و چنین شرایطی در این شهر نیز حاکم است. اگر بخواهیم کمی واضح‌تر این نوع آب و هوا را توصیف کنیم، لازم به ذکر است که در این نوع شما شاهد بهار و تابستان‌هایی خشک و گرم و پاییز و زمستان‌های معتدل و مرطوب خواهید بود.

اگر می‌خواهید خشکی و گرمی هوا شما را آزار ندهد، بهترین گزینه برای حضور شما در آنتالیا فصل بهار است؛ چرا که با شروع این فصل آب و هوا به سمت خنکی مایل شده و منظره جذابی را پدید می‌آورد. گرچه فصول دیگر نیز هواداران مخصوص به خود را نیز دارند، اما لازم است در جریان باشید که اگر قصد سفر به این مقصد توریستی را دارید و می‌خواهید بدون هیچ گونه استرس و اضطراب، پرداخت هزینه بالا و... سفر کنید، می‌توانید فصل بهار را در اولویت انتخاب بگذارید.

بهترین زمان سفر به آنتالیا - کدام فصل سال به شهر ساحلی آنتالیا سفر کنیم؟

بهترین زمان سفر به آنتالیا

ارزان ترین زمان سفر به آنتالیا

اگر می‌خواهید سفر شما از تمام جهات عالی و بی‌نقص باشد، می‌توانید فصل زمستان را برای سفر انتخاب کنید. در این فصل به دلیل سردی و رطوبت هوا و همچنین مراجعه بسیار کم مسافران، شما می‌توانید ارزان‌ترین سفر را در طول عمر خود تجربه کنید.

آنتالیا چه تفریحاتی دارد؟

از آنتالیا همیشه به عنوان مقصد گردشگری، تفریحی و دیدنی یاد می‌شود. این القاب بدین معنی است که شما می‌توانید هر نوع تفریح و گشت و‌ گذار مورد نظر خود را در این شهر یافته و از استفاده آن، لذت ببرید. تفریحات و جاذبه‌های آنتالیا، تنها به این موارد خلاصه نشده و شما می‌بایست جهت آشنایی بیشتر با مکان‌های دیدنی آن، پرس‌وجوی لازم را به عمل‌آورید.

تفریحات انتالیا

تفریحات آنتالیا - سرگرمی تفریحات به یادماندنی در آنتالیا ترکیه

پاراسل یا پاراگلایدر آبی

اگر عاشق هیجان و آب تنی هستید، انتخاب تفریح پاراسل بهترین گزینه موجود برای شماست. پاراسل، نام‌های دیگری همانند پاراگلایدر قایق، پاراگلایدر آب و... دارد. در واقع تنوع نام آن هیچ اهمیتی نداشته و فقط هیجان و لذت حین انجام این تفریح مطرح است. پاراسل یکی از تفریحات رایج در آنتالیا بوده که شما عزیزان می‌توانید با انتخاب روز، ساعت و خریداری بلیط به انجام آن بپردازید.

پاراسل آنتالیا

پرواز با پاراگلایدر سواری در آنتالیا

بعضی از افراد جسور، بی‌باک و نترس هستند. طبیعتاً تفریح این نوع از افراد، در مقایسه با سایر دارای تفاوت و تمایز بسیار زیادی است. در واقع حس هیجان آنان با انجام هر کاری ارضا نشده و می‌بایست تفریحات مهیجی همچون پاراگلایدر سواری را تجربه کنند. شما عزیزان می‌توانید به منظور دریافت این تجربه بی‌نظیر، به مکان‌های موجود در آنتالیا مراجعه کنید. اولاسکی، فلای لیسیا و... از مکان‌های دایر و فعال در زمینه پاراگلایدر هستند.

پاراگلایدینگ

رفتینگ

اگر به تفریحات دسته جمعی علاقه‌مند هستید، می‌توانید با دوستان یا خانواده این جاذبه تفریحی را انتخاب کنید. نفرات مجاز برای تشکیل گروه جهت حضور در قایق، ۲ الی ۱۰ نفر است. شما از قایق‌های مخصوص رفتینگ استفاده نموده و می‌توانید به دل دریا سفر کنید. اگر علاقه به تماشای مناظر سرسبزی چون مزارع، شالیزار و... هستید، به شما این اطمینان خاطر را می‌دهیم که این تفریح، بهترین و بیشترین لذت ممکن را به شما خواهد بخشید. قطعاً حین انجام این تفریح، فردی به عنوان راهنما همراه شما جهت راهنمایی و بیان نکات تکمیلی وجود دارد. شایسته است به توصیه‌های وی، به دقت گوش بسپارید و تمام آن مسائل را رعایت کنید.

نکات مهم برای سفر به آنتالیا - نکاتی که قبل از سفر به آنتالیا بهتر است بدانید!

غواصی در دل دریا

قطعاً تجربه سفر در اعماق دریا، بسیار لذت‌بخش خواهد بود. در نتیجه شما می‌توانید با گذراندن ساعاتی در خصوص نکات شنا در اعماق دریا، به غواصی بپردازید. می‌توان گفت یکی از رویا‌های دست نیافتی افراد، دقایقی زندگی همانند موجودات دریایی است؛ که افراد حاضر در آنتالیا این امکان را برای شما فراهم نموده‌اند.

غواصی در انتالیا

سخن پایانی

آنتالیا که امروزه به یکی از مقاصد مورد نظر افراد مبدل شده است، در تمام روز‌های سال در تلاش بوده تا بهترین خدمات، امکانات، تجهیزات و... را به شما عزیزان ارائه دهد. در نتیجه در انتخاب خود، به هیچ وجه دچار شک و تردید نشوید و با خیالی آسوده به سفر خود بپردازید. از هر سنی هم که باشید، بابت تفریحات و امکانات موجود دغدغه فکری نداشته باشید؛ چرا که تمام موارد برای شما فوراً مهیا خواهد شد. سفر در فصل لوسیزن می‌تواند هزینه سفر به آنتالیا را کاهش دهد.

گزارش مشکل
نظرات کاربران درباره هزینه سفر به آنتالیا
ماری 1402/03/24
2 نفر پسندیدند
بنظرم آدم هر چقدر برای سفر کردن هزینه کنه انگار سرمایه گذاری کرده. آنتالیا هم که با اینهمه دیدنی و خدماتی که داره هزینه‌های تور و سفر به آنتالیا واقعا می ارزه. دست خودم بود سالی سه بار میرفتم.
لحظه آخر 1402/03/24
2 نفر پسندیدند
سلام ماری کاملا درست میگی سفر به آدم نفس تازه‌ای می‌بخشه. مرسی که نظرت رو با ما درمیون گذاشتی.
امتیاز 3.9 از 5 | از 100 کاربران به هزینه سفر به آنتالیا