امتیاز 5 از 5 | از بین 101 امتیاز دهنده به بهترین زمان سفر به آلانیا

بهترین زمان سفر به آلانیا

آلانیا یکی از زیباترین شهر های ساحلی کشور ترکیه که در کنار دریای مدیترانه واقع شده است. سواحل ماسه ای و کوه تاروس وجنگل های سر سبز، از زیبایی های طبیعی این شهر به حساب می آیند.
اگر شما نیز از علاقه مندان تور آلانیا هستید، با ما در این مقاله همراه باشید تا از بهترین زمان سفر به آلانیا مطلع شوید.
قبل از سفر به این شهر زیبا لازم است از وضعیت آب و هوایی این شهر آگاه شوید.
به طور کلی آب هوای این شهر با توجه به این که در کنار دریای مدیترانه می باشد، گرم و معتدل است، به همین دلیل یکی از مقاصد مهم برای گردشگران به حساب می آید. با وجد فاصله کم آلانیا با شهر آنتالیا، آب و هوای آن بسیار گرم تر از آنتالیا می باشد.
میزان بارش باران در زمستان ها بسیار بیشتر از فصل تابستان بوده و کمترین میزان بارش در ماه جولای و در ماه دسامبر بیشترین بارش را دارد.
میانگین دمای سالیانه در این شهر 18.7 درجه است. همچنین گرمترین ماه های سال در آلانیا آگوست و جولای بوده که دما در حدود 27 درجه و ژانویه و فوریه با دمای 11 درجه سرد ترین ماه سال می باشد. بهترین زمان برای شنا کردن در دریا برای گردشگران تور آلانیا، ماه های آگوست، سپتامبر و جولای می باشد.
به طور کلی بهترین زمان سفر به آلانیا را می توان فصل بهار و پاییز دانست. در این 2 فصل آب و هوا بسیار مناسب می باشد و بهتر است گردشگران تور ترکیه که به این شهر می آیند این 2 فصل را برای سفر خود انتخاب کنند.
اگر برای خرید به تور آلانیا می روید باید روز ها و مناسبت های مهم را برای سفر به آلانیا انتخاب کنید تا بتوانید از تخفیف گذاشته شده برای اجناس استفاده نمائید.

نظرات مردم درباره بهترین زمان سفر به آلانیا

نگین 1 آبان 97
2
بهترین زمان سفر به آلانیا رو میشه گفت که تابستونه چون تموم تفریحاتشو میشه انجام داد
درج نظر