امتیاز 5 از 5 | از بین 100 امتیاز دهنده به هزینه سفر به رومانی

هزینه سفر به رومانی

رومانی کشوری در جنوب شرقی اروپا بوده و پایتخت آن بخاراست. رومانی از شمال شرقی و شرق با مولداوی و اوکراین، از غرب با مجارستان و صربستان و از جنوب با بلغارستان همسایه است.
رومانی با داشتن مساحت حدود 240000 کیلومتر مربع نهمین کشور اتحادیه اروپا از لحاظ مساحت است. زبان رسمی این کشور، زبان رومانیایی است که بیشترین شباهت را به زبان لاتین دارد، به همین خاطر اگر شما به زبان انگلیسی مسلط باشید هیچ مشکلی در شهرهای رومانی بخصوص در شهرهای بزرگ و توریستی آن نخواهید داشت. واحد پول رومانی لئو رومانی است. بیشتر مردم رومانی مسیحی بوده و حدود نود درصد آنان به ارتدکس علاقه دارند. در ادامه اطلاعاتی مفید به شما خواهیم داد تا بتوانید هزینه سفر به رومانی را تخمین بزنید.
اقامت در رومانی
رومانی از جمله کشورهایی است که امکان استفاده از کوچ سرفینگ را در همه شهرها به توریست ها می دهد، که در صورت استفاده از کوچ سرفینگ هزینه برای اقامت در رومانی پرداخت نخواهید کرد. هزینه اقامت در هاستل ها رومانی حدود سی تا پنجاه لئو و هزینه اقامت در هتل های رومانی حدود 150 لئو تخمین زده می شود.
هزینه غذا
یکی از دلایلی که هزینه سفر به رومانی را به طور چشمگیری کاهش می دهد این است که غذا در رومانی بسیار ارزان است و بیشتر وعده‌ ها غذایی کوچک در حدود بیست لئو هزینه دارد. وعده‌ های غذایی به همراه نوشیدنی کمی گران ‌تر است و چیزی در حدود 150 لئو می ‌شود. هزینه خرید خوار و بار برای یک هفته 160 لئو است.
هزینه حمل و نقل درون شهری
نرخ بلیط تک سفره اتوبوس ‌ها و قطارها در حدود 5، بلیط‌ اتوبوس‌ها و قطارهای میان ‌شهری حدودا از 40 لئو برای یک بلیط درجه دو شروع می ‌شود و قیمت آن حداکثر 80 لئو خواهد شد.
هزینه ورودی اماکن گردشگری
نرخ بازید از بیشتر موزه ها و اماکن گردشگری و جاذبه های توریستی این کشور زیبا حدود 20 تا 40 لئو خواهد بود. گردشگران تور رومانی توجه داشته باشند که به طور کلی هزینه سفر به رومانی و اقامت یک روزه در آن را می توان حدود 500 لئو تخمین زد.

نظرات مردم درباره هزینه سفر به رومانی

لاوین 30 مهر 97
1
هزینه سفر به رومانی به نسبت خوب و مقرون به صرفه می باشد و بی نهایت شهر زیبا و دیدنی هست
درج نظر