بهترین زمان سفر به شیراز

اردیبهشت ماه، بهترین زمان سفر به شیراز است. در اردیبهشت ماه هم از شلوغی عید نوروز خبری نیست و هم شکوفه های بهارنارنج باز شده اند، گل های رز و محمدی و نرگس و بابونه، جشنواره گل ها را در این شهر به راه انداخته اند. آن وقت هوای شهر را با بوی گل های رنگارنگ باید تنفس کرد. شیراز یکی از دیدنی ترین شهرهای ایران است و معمولا یکی از اولین گزینه های سفر برای کسانی است که قصد مسافرت داخلی دارند، محسوب می شود. بهترین زمان سفر به شیراز، فصل بهاراست. شیراز تابستان های گرمی دارد، زمستان های شیراز هم سرد است ولی نه مثل زمستان های شهر اردبیل، بارندگی هست و چند سال یک بار هم برف می آید. در استان فارس سه آب و هوای مختلف وجود دارد. نواحی شمال، شمال غرب و غرب این استان کوهستانی است به همین دلیل زمستان های سرد و تابستان های ملایمی دارد. ناحیه مرکزی که شیراز هم در همین ناحیه قرار دارد، دارای آب و هوایی معتدل و تابستان هایی گرم و خشک است. ناحیه جنوب و جنوب غرب این استان به دلیل نزدیکی به حنوب ایران تابستان های بسیار گرم و زمستان های معتدل دارد. در شیراز میانگین هوا در گرم ترین ماه سال (تیر) ۳۰ درجه سانتی گراد و در سردترین ماه سال (دی) ۵ درجه سانتی گراد است. در نهایت می شود نتیجه گرفت که بهترین زمان سفر به شیراز اردیبهشت ماه می باشد.

در آخر بگویم گردشگران تور شیراز که سرمایی هستند بهتر است در فصل تابستان و بهار به این شهر مسافرت کنند و گردشگرانی که گرمایی هستند بهتر است در فصل زمستان به این شهر سفر کنند. البته گردشگران تور شیراز در فصل سرما توجه داشته باشند که حتما لباس گرم و چتر به همراه خود داشته باشند، همانطور که در بالا گفتیم در فصل سرما در این شهر بارندگی زیاد است.

امتیاز 5 از 5 | از بین 105 دهنده به امتیاز بهترین زمان سفر به شیراز
گالری تصاویر ویدئو ها
آخرین نظرات ثبت شده
نگار 30 مهر 1397
3
مشخصه بهترین زمان سفر به شیراز بهاره البته تمامی فصول زیبایی خودشو داره
مهناز 9 بهمن 1397
2
من تصمیم گرفتم بهمن ماه بیام شیراز کسی می تونه کمکم کنه چه جاهایی برا تفریح و گردشگری تو این فصل برم؟!
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.پنل کاربریانجمن گردشگریبلاگ گردشگری