بهترین فصل سفر به هند

📅 بروزرسانی : ۱۶ آذر ۱۳۹۹ بازدید : 964

اگر قصد سفر به کشور هند را دارید و نمی دانید بهترین فصل سفر به هند چه زمانی است ما به شما کمک میکنیم تا بهترین فصل را برای سفر خود پیدا کنید. در ادامه با لحظه آخر همراه ما باشید تا ما بهترین زمان سفر به هند را برای شما
شرح دهیم. کشور هند سرزمینی زیبا و با مناظر متنوع است. این سرزمین از دشت های مرکزی سرسبز گرفته تا بیابان های بی آب و علف شمال غربی و همچنین از رشته کوه پوشیده از برف هیمالیا در شمال گرفته تا سواحل بکر شبه جزیره ای در جنوب هند است. هند ترکیبی بی نظیر از رنگ، طروات، ادویه، گرما و زیبایی است. کشور هند مانند پازلی از نواحی متنوع است که هر کدام شرایط آب و هوایی مخصوص به خود را دارد. 


شبه قاره هند سه فصل دارد که از این فصل ها، بهترین فصل سفر به هند فصل تابستان (از ماه مارس تا ماه می - اوایل اسفند تا اوایل خرداد) است. همچنین بعضی از گردشگران نیز بهترین فصل سفر را در فصل های باران موسمی (از ماه ژوئن تا ماه سپتامبر- اوایل خرداد تا اوایل مهر) انتخاب میکنند. 
اگر فصل تابستان را بهترین فصل سفر خود می دانید، پیشنهاد می شود که گردشگران تور هند، نواحی گرمسیری شمالی هند را انتخاب کنند. این ناحیه شامل ایالاتی است که در دامنه کمربندی کوه های شمالی قرار دارند که این ایالات شامل پنجاب، اوتار پرادش، شمال غربی بنگال و آسام می شود. همچنین این مناطق با باران های شدید رو به رو هستند. بهترین فصل سفر به هند در فصل زمستان نیز جنگل های بارانی استوایی است. این ناحیه از هند نیز شامل ایالات شمال شرقی شامل آسام، ناگالند، مانیپور و همچنین نواحی ساحل غربی شبه جزیره هند مثل بمبئی، گوا و جنوب غربی هند می شود. 

اگر میخواهید فصل جشنواره ناوراتری هند در این کشور زیبا باشید و نظاره گر رنگ و بوی این جشن زیبا و دیدنی باشید، اوایل ماه نوامبر (آبان) را برای سفر خود انتخاب کنید. همچنین مراسم کریسمس و سال نو نیز در نواحی روستایی، مثل گوا، لذت مخصوص به خود را دارد، چون در این منطقه جشنواره های زیادی وجود دارد. به گردشگران تور هند پیشنهاد می کنیم مدتی قبل از سفر، رزرو بلیط و هتل خود را در سایت لحظه آخر انجام بدهند، چرا که مکان های اقامتی در این زمان های خاص بسیار سریع پر خواهند شد. بنابراین در انجام خرید به موقع و دقیق بسیار کوشا باشید.

گزارش مشکل
تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است

lahzeakhar.com/Useful-information-Tourist-content/5096-%D8%A8%D9%87%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D9%81%D8%B5%D9%84-%D8%B3%D9%81%D8%B1-%D8%A8%D9%87-%D9%87%D9%86%D8%AF

امتیاز 5 از 5 | از بین 116 کاربران به بهترین فصل سفر به هند