بهترین زمان سفر به مالزی

ما در این مقاله قصد داریم بهترین زمان سفر به مالزی را برای گردشگران تور مالزی شرح می دهیم. کشور مالزی، در جنوب شرقی آسیا قرار گرفته است و از طرف شمال با تایلند، از طرف جنوب با سنگاپور و از طرف غرب با اندونزی همسایه است. کشور مالزی دارای آب و هوایی استوایی همراه با رطوبت بالا می باشد و همچنین با توجه به بارش باران های موسمی، دارای باران های سیل آسا نیز می باشد. همیشه برای گردشگران تور مالزی سوال بوده که بهترین زمان سفر به مالزی چه زمانی است.
در ادامه با لحظه آخر همراه باشید تا با آب و هوای کشور و بهترین زمان سفر به مالزی بیشتر آشنا شوید:
آب و هوای مالزی استوایی است و البته رطوبت بالا آن هم در تمام سال ممکن است که برای بعضی افراد آزار دهنده باشد. دمای هوا در این کشور، در تمام طول روز بیشتر از 30 درجه سانتی گراد و شب ها هم کمتر از 20 درجه سانتی گراد نمی شود. آب و هوای این کشور تقریبا ثابت است و چندان تغییری نمی کند و دلیل آن، وجود کوه های تی تی وانگ سا در شرق کشور و جزیره سوماترا است که مانند حصاری این کشور را محاصره کرده اند. 

گردشگران تور مالزی اگر به این کشور زیبا سفر می کنید، منتظر بارش شدید باران باشید، زیرا طبیعت سرسبز و زیبای جنگلی این کشور نیز به دلیل بارش همین باران ها می باشد. ماه های آپریل (فروردین تا اردیبهشت) تا سپتامبر (شهریور تا مهر)، فصل بارش باران های موسمی در این مالزی است، اما با این حال هوا گرم است. در مورد بهترین زمان سفر به مالزی باید گفت، همانطور که می دانید، گردشگران تور مالزی به دلایل مختلفی به این کشور سفر می کنند، علاوه بر لذت بردن از ساحل و دریا و طبیعت زیبا، بازدید از جاذبه های فرهنگی تاریخی این کشور و یا تجربه طعم غذاهای محلی، می تواند دلایل دیگری باشد. اگر میخواهید برای تفریحات ساحلی به این کشور بروید، باید اول منطقه سفرتان را مشخص کنید زیرا هر منطقه دارای یک نوع آب و هوا می باشد.
در ادامه با ما همراه باشید تا شما گردشگران عزیز تور مالزی را با آب و هوای مناطق و شهر های مختلف این کشورکه هر ساله میزبان گردشگران فراوانی است آشنا کنیم.

شهر کوالالامپور 
کوالالامپور پایتخت رسمی کشور مالزی و بزرگ ‌ترین شهر این کشور به حساب می آید. شهر کوالالامپور در ارتفاع 22 متری از سطح دریا واقع شده است.
همان طور که پیش تر گفتیم کشور مالزی، به دلیل اینکه نزدیک به خط استوا واقع شده است، دارای آب و هوای استوایی می باشد. گردشگران تور کوالالامپور باید توجه داشته باشند ماه های شهریور تا فروردین، فصل بارش باران های موسمی در این شهر است اما با این حال باز هم هوا گرم و شرجی است. در ماه های مهر و آبان، میزان بارش باران به حدود 270 میلی متر می رسد، این ماه ها جزء پر بارش ترین ماه های سال هستند و ماه دی با حدود 170 میلی متر بارش، خشک ترین ماه سال در کوالالامپور به حساب می آید. آب و هوای کوالالامپور به طور کلی استوایی بوده و در تمام طول سال رطوبت بالای را در آن شاهد هستیم، ممکن است برای بعضی از افراد که با تور کوالالامپور سفر می کنند، آزار دهنده باشد. بارندگی ها در کوالالامپور شدید بوده و درجه حرارت معمولا بالا است. اگر به این شهر سفر می کنید، چیزی که باید همیشه منتظر آن باشید، بارش باران است. به دلیل بارش های زیاد، کوالالامپور دارای طبیعت سرسبز و جنگل های زیبا می باشد. بهترین زمان سفر به مالزی ماه ژانویه (دی تا بهمن) و ماه فوریه (بهمن تا اسفند) است که دوره خشک سال محسوب می شوند و رطوبت در این ماه ها کمتر از بقیه سال می باشد.

شهر پنانگ
پنانگ یکی از استان های کشور مالزی می باشد که جز مقاصد اصلی گردشگران خارجی در این کشور محسوب می شود. این شهر شامل جزیره پنانگ و باریکه ای از سرزمین اصلی است، جرج تاون مرکز شهر پنانگ می باشد.
آب و هوای پنانگ تقریباً در تمام سال گرم و مرطوب می باشد. گردشگران تور پنانگ باید توجه داشته باشند که آب و هوای گرم و مرطوب این شهرمعمولا همراه با باران‌ هایی موسمی می باشد.
مسافران تور پنانگ می توانند در بیشتر روزهای سال از نور خورشید بهره ببرند و در دوره باد های موسمی مانسون شاهد باران های شدید باشند. مرطوب ترین دوره از ماه آپریل (فروردین تا اردیبهشت) تا می (اردیبهشت تا خرداد) و از اکتبر (مهر تا آبان) تا نوامبر (آبان تا آذر) هستند. شهر پنانگ یکی از زیبا ترین جزایر آسیای شرقی به شمار می آید، زیرا این منطقه دارای سواحل ماسه ‌ای طلایی، نخل‌ های لاغر و بلند، جنگل ‌های استوایی، حیوانات، پرنده ‌ها و میوه‌ های رنگارنگ و متنوع می باشد.
 آب و هوای استوایی پنانگ در تمام طول سال گرم است و دمای آن در حدودا بین 31 تا 32 درجه سانتی گراد می باشد. اکثر گردشگران تو پنانگ در مناسب هایی همچون کریسمس، سال نو و سال نو چینی که اواخر ژانویه (دی) یا اوایل فوریه (بهمن) می باشد به این شهر سفر می کنند. شاید جالب باشد که بدانید درجه حرارت جزیره پنانگ اغلب بالاتر از خود مالزی می باشد و دمای آن در روز به 35 درجه سانتی گراد می رسد. به طور کلی، درجه حرارت آن بین 29 تا 35 درجه سانتی گراد در روز و بین 26 تا 29 درجه سانتی گراد در شب است. داغ ترین ماه های سال ژوئن (خرداد تا تیر) تا آگوست (مرداد تا شهریور) هستند.

جزیره لنکاوی
لنکاوی، مجمع ‌الجزایری از 104 جزیره در دریای آندامان است و در حدود 30 کیلومتر شمال غربی خاک اصلی مالزی قرار دارد. این جزیره ‌ها بخشی از استان کداح است که با تایلند همسایه است. آب و هوای لنکاوی در تمام طول سال، گرم و مرطوب، همراه با بارش های پراکنده می باشد. شاید جالب باشد که بدانید آسمان این شهر همیشه ابری است. لنکاوی در ساحل شمال غربی شبه جزیره مالزی در تنگه ی مالاکا واقع شده است و همواره به واسطه ی وجود سرزمین اصلی در یک طرف و سوماترا از طرف دیگر، از باد ها و طوفان های شدید محافظت شده است. با توجه به اینکه لنکاوی در نزدیکی خط استوا واقع شده است، از یک طبیعت استوایی و همچنین دریای نسبتا آرام آندامان در تمام طول سال برخوردار است. با توجه به اینکه آب و هوای لنکاوی پایدار و ثابت است، مردم محلی و مسافران تور لنکاوی، در هر زمانی از سال می توانند از جزیره گرمسیری لنکاوی بازدید کنند. بین ماه های نوامبر (آبان تا آذر) و آپریل (فروردین تا اردیبهشت)، آب و هوای لنکاوی دارای تعادل خوبی بین آفتاب و بارش های سبک باران دارد و در نتیجه بهترین زمان سفر به مالزی می باشد. دمای در طول روز نسبتا ثابت است، حدودا بین 30 تا 35 درجه سانتی گراد تغییر می کند و در شب نیز دمای هوا بین 28 تا 29 درجه سانتی گراد است.
به طور میانگین گرم ترین ماه در لنکاوی فوریه (بهمن تا اسفند) و سردترین ماه جولای (تیر تا مرداد) است. اکتبر (مهر تا آبان) مرطوب ترین ماه سال در لنکاوی است، اگر از باران بیزار هستید، در ماه اکتبر (مهر تا آبان) تور لنکاوی را رزرو نکنید. نوامبر (آبان تا آذر) خشک ترین ماه سال در شهر لنکاوی مالزی است. به طور کلی بهترین ماه برای سفر و لذت بردن از ساحل و شنا کردن ماه آپریل (فروردین تا اردیبهشت) است. بیشتر باران ها در ماه های جولای، آگوست و سپتامبر اتفاق می افتد. جزیره لنکاوی در تمامی ماه های سال خشک می باشد. به طور میانگین گرم ترین ماه فوریه (بهمن تا اسفند) و سرد ترین جولای (تیر تا مرداد) است. 
امیدوارم از این مقاله لذت برده باشید و طبق این اطلاعات بتوانید بهترین زمان سفر به مالزی را دریابید.

امتیاز 5 از 5 | از بین 100 دهنده به امتیاز بهترین زمان سفر به مالزی
گالری تصاویر ویدئو ها
آخرین نظرات ثبت شده
رویا 30 مهر 1397
2
بهترین زمان سفر به مالزی فصل کم بارون و بدون رطوبتش هست در غیر این صورت سفرتون خراب میشه
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.پنل کاربریانجمن گردشگریبلاگ گردشگری