بهترین زمان سفر به اوکراین

زمان مطالعه: 2 دقیقه
بروزرسانی: 1402/10/17
بازدید: 2268
نام نویسنده
تحریریه لحظه آخر نویسنده

ما در این مقاله قصد داریم بهترین زمان سفر به اوکراین را برای گردشگران تور اوکراین شرح دهیم. اوکراین یکی از قدیمی ترین کشور های اروپایی شرقی می باشد که قدمت آن به 4500 سال قبل از میلاد مسیح باز می گردد. در نگاه اول شاید سفر به اوکراین کمی سخت باشد آن هم به دلیل اینکه مردمان آن به زبان انگلیسی تسلط ندارند و برای مدتی هم دستخوش تغییرات درگیری های سیاسی بوده گردشگران کمی به این کشور سفر کرده اند و در نتیجه بیش تر نقاط آن بکر می باشد. کل کشور اوکراین از دشت های حاصل خیز و صاف که که از آن ها رود های مختلفی می گذرد تشکیل شده است. کشور اکراین کوه های زیادی ندارد و تنها بخشی از رشته کوه های کارپات دراین کشور قرار گرفته است که بلند ترین کوه آن با ارتفاع 2061 متر است که هورلا نام دارد. بنا براین آب و هوای اوکراین معتدل و قاره ای است و بارندگی در بخش های مختلف آن متفاوت می باشد به طور مثال قسمت های شمال و غرب اوکراین بارندگی بیش تری دارد. همیشه برای گردشگران تور اوکراین سوال بوده که بهترین زمان سفر به اوکراین چه زمانی است.

 

در ادامه با لحظه آخر همراه باشید تا با آب و هوای کشور و بهترین زمان سفر به اوکراین بیشتر آشنا شوید:

با این اوصاف از اوکراین می توان گفت بهترین زمان سفر به اوکراین در تمامی فصل سال امکان پذیر بوده و اما بهترین زمان سفر به اوکراین فصل بهار و پاییز است. فصل بهار در این کشور جلوه ای زیبا و باور نکردنی را به شما گردشگران عزیز تور اوکراین نشان می دهد و درختان با شکوفه های رنگارنگ هر بیننده ای را به وجد می آورد، در فصل پاییز هوا بسیار مطبوع ملایم است. 

در فصل تابستان ساحل دریای سیاه شلوغ و گرم می شود و گردشگران زیادی در این فصل به اوکراین سفر می کنند. زمستان های این کشور هم بسیار سرد و دانه های برف همه جا را سفید می کند و زیبایی خاص خود را دارد. اگر قصد سفر به این کشور را چه تنهایی و چه با تور اوکراین دارید نگران جا به جایی نباشید اوکراین سیستم حمل و نقل کار آمد و بسیار ارزانی دارد که می توانید از آن استفاده کنید. 

 همانطور که پیش تر گفتیم در فصل تابستان، ساحل دریای سیاه بسیار گرم و شلوغ می شود و بیشتر گردشگران این فصل را اوکراینی ها و روس ها تشکیل می دهند. زمستان اوکراین همانطور که انتظار می رود بسیار سرد است و کریستال های برف همه جا را می پوشانند و لایه ای سفید رنگ روی همه ی خیابان ها و ساختمان ها می اندازند. با این وجود زمستان هم زیبایی خود را دارد و گنبد های طلایی کی یف که در زیر سنگینی برف سفید رنگ شده اند، بسیار دیدنی می شوند.

در ادامه با ما همراه باشید تا شما گردشگران عزیز تور اوکراین را با آب و هوای مناطق و شهر های مختلف این کشور که هر ساله میزبان گردشگران فراوانی است آشنا کنیم.

کی یف 

شهر کی یف پایتخت کشور اوکراین و بزرگترین شهر آن می‌ باشد. رودخانه دنیپر از بین این شهر عبور می‌ کند و شهر به دو بخش شرقی و غربی تقسیم می‌ کند. از نظر تقسیمات کشوری این شهر دارای ادارات جدا و مستقل از استان کی یف بوده و در واقع می توان گفت به صورت مستقل و جداگانه اداره می‌ شود. کی یف مرکز فرهنگی، هنری، سیاسی، اقتصادی و علمی اوکراین بوده و بزرگان و دانشمندانی زیادی در این شهر زاده و زندگی نموده‌ اند. کی یف در کنار اهمیت سیاسی و اقتصادی جزء مراکز مذهبی اروپای شرقی و مسیحیت ارتدوکس می‌ باشد و از اماکن مذهبی واقع در این شهر می ‌توان به کلیسای جامع کیف و کلیسای سنت اندرو و کلیسا جامع رستاخیز مسیح نام برد. 

شهر کی یف دارای آب و هوای قاره ای مرطوب است و به دلیل مطبوع بودن هوا هر ساله گردشگران فراوانی با تور کی یف به این شهر سفر می کنند. 

گرم‌ ترین ماه سال در این شهر ماه‌ های ژوئن (خرداد تا تیر)، جولای (تیر تا مرداد) و آگوست (مرداد تا شهریور) می باشد، در این ماه‌ ها دمای هوا بین 23 درجه سانتی گراد تا 24 درجه سانتی گراد است. سرد ترین ماه‌ های سال دسامبر (آذر تا دی)، ژانویه (دی تا بهمن) و فوریه (بهمن تا اسفند) می باشد، دمای هوا در این ماه‌ ها حدودا چیزی بین 1- درجه سانتی گراد تا 4- درجه سانتی گراد است.

گردشگران تور کی یف باید توجه داشته باشند که برف، کی یف را به مدت صد روز در هر سال می پوشاند. در ماه مارس (اسفند تا فروردین)، برف ها ذوب می شود و گل ها می روید.

به طور میانگین، ژانویه (دی تا بهمن) سرد ترین ماه سال است و بیشترین میزان بارش برف در این ماه اتفاق می‌ افتد. گرم ‌ترین ماه سال هم ماه جولای (تیر تا مرداد) می باشد. بیشترین بارندگی در ماه ژوئن رخ می دهد. در حالی که در ماه می، درجه حرارت به طور معمول شروع به تغییر می کند و در این ماه شاهد دمای مطلوبی هستیم.

سفر به شهر کی یف در تمام طول سال امکان ‌پذیر است اما بهترین زمان برای سفر به این شهر، فصل بهار و پاییز است. سواحل دریای سیاه در روزهای تابستانی بسیار گرم هستند. فصل زمستان در کی یف بسیار سرد است.

 

 

این شهر با طبیعت و آب و هوای مرطوبی که دارد هر ساله میزبان تعداد زیادی از گردشگران تور کی یف می باشد. همانزور که قبل تر گفتیم گردشگران تور کی یف می توانند در تمام فصول سال به این شهر سفر کنند زیرا که در تمامی فصول آب و هوا به یک صورت است.

فصل شلوغ گردشگری در کیف، جولای (تیر تا مرداد) و آگوست (مرداد تا شهریور) است، زمانی که گردشگران از سراسر دنیا به این شهر سفر می‌ کنند. از ماه می (اردیبهشت تا خرداد) تا سپتامبر (شهریور تا مهر) بهترین زمان برای سفر به کی یف است. البته در نظر داشته باشید که در فصل زمستان هم فعالیت‌ه ای تفریحی و ورزش‌ های زمستانی زیادی برای گردشگران وجود دارد. بنابراین بهترین زمان برای سفر به این شهر، مطابق با سلیقه ی شما است که هوای سرد را بیشتر ترجیح می دهید یا آب و هوای گرم را می پسندید.

اودسا

اودسا یکی از شهر های بندری کشور اوکراین در کرانه دریای سیاه می باشد. شهر اودسا چهارمین شهر بزرگ اوکراین به ‌شمار می ‌آید. اودسا بزرگ ‌ترین شهر کرانه دریای سیاه است و مرکز استانی است به نام استان اودسا، شهر اودسا بر روی تپه‌ هایی پیرامون بندرگاهی کوچک ساخته شده ‌است.

اودسا شهر ساحلی است و آب و هوای این شهر بستگی به شرایط دریای سیاه دارد. لازم به ذکر است که به لطف آب و هوای دریایی و نسبتا شرجی اودسا، این شهر تجربه فصل خشک را ندارد. طبق اطلاعاتی که در مورد آب و هوای این شهر در طی سال، میانگین دمای شهر اودسا در ماه های گرم سال، به حداکثر 23 درجه سانتی گراد می رسد که به این دلیل، اودسا در فصل تابستان دارای آب و هوایی دلنشین بوده و بهترین زمان سفر به اودسا، فصل تابستان می باشد. لازم به ذکر است به دلیل اینکه در تابستان حجم زیادی از گردشگران تور اودسا وارد این شهر می شوند، پیدا کردن اقامتگاه های مناسب و مکان های غیر شلوغ در این شهر سخت می باشد. 

شهر اودسا در فصل زمستان، دارای میانگین دمای کمتر از ده درجه سانتی گراد می باشد که در سرد ترین روز های سال، به 7 درجه زیر صفر هم می رسد. لازم به ذکر است در این فصل، به دلیل بارش برف و باران، اودسا میزبان حداقل گردشگر می باشد. همچنین گردشگران تور اودسا می توانند در فصل بهار هم به این شهر سفر کنند که دمایی پایین تر از تابستان دارد و در برخی از روز های فصل نیز باران هایی می بارد. بهترین زمان بازدید از اودسا بدون شک تابستان می باشد، چرا که دریا آرام و گرم است. میوه های تابستانی مختلف هم در این زمان در بازارها آماده هستند.

در اوایل پاییز هم هوا مناسب است و از بازدید از خود اودسا راضی خواهید بود. دوم سپتامبر روز تولد این شهر است و جشن و مراسم ویژه ای در آن برگزار می شود،‌ بنابراین سفر به اودسا در این تاریخ هم بسیار جالب خواهد بود. در زمستان و اوایل بهار هوا سرد خواهد بود و احتمالاً در گردش های بیرون شهری و یا استفاده از ساحل و دریا دچار مشکل خواهید شد.

آب و هوای اودسا تحت تاثیر دریای اطراف خود می باشد، آب و هوا این شهر ملایم است و فصل خشک ندارد. متوسط دما در تمامی ماه ها کمتر از 22 درجه سانتی گراد است. حداقل 4 ماه سال متوسط دما کمتر از 10 درجه سانتی گراد است و میزان بارش در تمام طول سال به خوبی پراکنده شده است. جولای (تیر تا مرداد) گرم ترین ماه سال می باشد که در آن دما شاید تا 29 درجه سانتی گراد هم برسد. اما با این حال احتمال بارش باران، رعد و برق و وجود مه در تمام ماه های سال وجود دارد. سردترین ماه سال ژانویه (دی تا بهمن) است. در این ماه دمای هوا در شب ها شاید حتی به 7- درجه هم برسد و همیشه باید انتظار باران،‌ برف و مه را داشته باشید.

با تمامی این تفاسیر این نتیجه حاصل شد که کشور اوکراین با موقعیت جغرافیایی که داراست از آب و هوای متفاوتی برخوردار است، به همین منظور در این مقاله به اکثر شهر های پر طرفدار برای سفر پرداختیم، امیدوارم از این مقاله لذت برده باشید و طبق این اطلاعات بتوانید بهترین زمان سفر به اوکراین را دریابید.

تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است

مجله گردشگری

مشاهده همه مقالات
جاذبه های گردشگری مقالات مرتبط
عمارت مسعودیه تهران؛ بررسی مهم ترین نکاتی که مطمئنا نمی‌دانید عمارت مسعودیه تهران؛ بررسی مهم ترین نکاتی که مطمئنا نمی‌دانید
دره ارغوان و تماشای بهشت بهاری در مشهد مقدس
دره ارغوان و تماشای بهشت بهاری در مشهد مقدس
بیشتر بخوانید
جاهای دیدنی اطراف شیراز که باید حتما ببینید!
جاهای دیدنی اطراف شیراز که باید حتما ببینید!
بیشتر بخوانید
اطلاعات مفید مقالات مرتبط
تفریحات رایگان تهران برای گذراندن اوقات فراغت در تعطیلات
تفریحات رایگان تهران برای گذراندن اوقات فراغت در تعطیلات
بیشتر بخوانید
هلیوم پارک مشهد کجاست؟ | قیمت بلیط ورودی + ساعت کاری
هلیوم پارک مشهد کجاست؟ | قیمت بلیط ورودی + ساعت کاری
بیشتر بخوانید
هلیوم پارک تهران؛ تفریح پرهیجان در ایران مال + آدرس و قیمت بلیط
هلیوم پارک تهران؛ تفریح پرهیجان در ایران مال + آدرس و قیمت بلیط
بیشتر بخوانید
موج های خروشان مشهد | قیمت بلیط 1403 + معرفی امکانات + عکس
موج های خروشان مشهد | قیمت بلیط 1403 + معرفی امکانات + عکس
بیشتر بخوانید
کشتی های تفریحی قشم؛ گشت و گذار در خلیج فارس
کشتی های تفریحی قشم؛ گشت و گذار در خلیج فارس
بیشتر بخوانید
امتیاز 4.1 از 5 | از 102 کاربر