بهترین زمان سفر به استانبول

در سال های اخیر شاهد سفر های زیادی به کشور ترکیه به خصوص استانبول بوده ایم به همین دلیل می خواهیم گردشگرانی که قصد سفر به استانبول را دارند با بهترین زمان سفر به استانبول بیش تر آشنا کنیم.
به طور کلی بهترین زمان سفر به استانبول ماه های مارس تا می ( ماه های اسفند تا اردیبهشت ) و سبتامبر تا اواخر نوامبر ( ماه های شهریور تا اوایل آذر ) است.در این ماه ها شهر با هجوم گردشگران رو به رو نیست و اقامتگاه ها قیمت های متوسطی دارند و همچنین دمای روز در این ماه ها به طور متوسط بین 15 تا 20 درجه سانتی گراد متغیر می باشد.

قابل توجه گردشگران تور استانبول ، از ماه های ژوئن و تا اواخر آگوست ( ماه های خرداد و مرداد ماه ) دمای هوا افزایش و به 15 الی 27 درجه ی سانتی گراد خواهد رسید و همچنین در این زمان شاهد شلوغی جمعیت گردشگران و گرانی اقامتگاه ها خواهید بود.
اگر قصد دارید در زمان های ارزان سفر کنید بهترین ماه دسامبر تا فوریه (  ماه های آذر و بهمن ) می باشد
اما این را در نظر داشته باشید که در این ماه ها شاهد شرایط بارانی ، یخبندان و برف خواهید بود.درجه دما در ماه دسامبر و فوریه بین 10 الی 1- درجه سانتی گراد می باشد که باید در مدت زمان سفر خود لباس های گرم همراه خود داشته باشید.
همچنین در ماه های بین شهریور تا آبان ماه هوا به نسبت خوب و دما بین 10 تا 22 درجه سانتی گراد است و هزینه ی اقامت و بلیت در این بازه زمانی بسیار خوب و مقرون به صرفه می باشد.

نظرات مردم درباره بهترین زمان سفر به استانبول

گلشن 2 آبان 96
1
به نظرم پاییز بهترین زمان سفر به استانبول هست اما میشه گفت به طور کلی سلیقه ای هست که هر فرد چه فصلی رو بیش تر دوست داره
نادیا 2 آبان 96
1
البته با هر سلیقه ای هر فصل می تونه بهترین زمان سفر به استانبول باشه
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر