بهترین زمان سفر به آنتالیا

بهترین زمان سفر به آنتالیا تا حد زیادی به هدف گردشگران از سفر به این شهر بستگی دارد و ما در این مقاله به بررسی این موضوع خواهیم پرداخت، بنابراین در صورتی که قصد سفر به این شهر زیبا و توریستی را دارید برای اطلاع از بهترین زمان سفر به آنتالیا در ادامه با لحظه آخر همراه باشید.
 
 
آنتالیا
 

آب و هوای شهر آنتالیا

پیش از بررسی بهترین زمان سفر به آنتالیا از نظر آب و هوا بهتر است که اطلاعاتی کلی در رابطه با آب و هوای این شهر در فصول مختلف سال کسب کنید، در ادامه به بررسی وضعیت آب و هوای این شهر در هر فصل می پردازیم:
 

آب و هوای آنتالیا در فصل بهار

در فصل بهار یعنی ماه های فروردین، اردیبهشت و خرداد آب و هوای بسیار ملایمی را در شهر آنتالیا شاهد هستیم، دمای هوای این شهر در بهار رو به گرمی می رود و آسمان معمولا آفتابی است، احتمال بارش باران در این فصل بسیار کم می باشد و گردشگرانی که این فصل را برای سفر با تور آنتالیا انتخاب می کنند می توانند از آب و هوای مطلوب آنتالیا لذت ببرند.
لازم به ذکر است که هرچه به آخر فصل بهار نزدیک می شویم آب و هوای آنتالیا گرم تر می شود.
 
 
آنتالیای ترکیه
 

سواحل آنتالیا - اگر قصد سفر به آنتالیا را دارید می توانید بر روی لینک کلیک کرده و با زیباترین سواحل آن آشنا شوید.

 

آب و هوای آنتالیا در فصل تابستان

آب و هوای تابستان های آنتالیا بسیار گرم و مرطوب می باشد و خوب است بدانید که میانگین دمای این شهر در فصل تابستان حدود 30 درجه سانتی گراد بوده و گردشگرانی که تابستان را برای سفر با تور آنتالیا انتخاب می کنند باید در نظر داشته باشند که رطوبت و همچنین گرمای هوا در برخی از روز های فصل تابستان ممکن است آزار دهنده باشد.
گردشگران تور آنتالیا باید بدانند که ماه های تیر و مرداد گرم ترین ماه های شهر آنتالیا محسوب می شوند.
 
 
زیبایی های آنتالیا
 

آب و هوای شهر آنتالیا در فصل پاییز

دمای هوای آنتالیا با شروع فصل پاییز رو به سرما می رود و در این فصل شاهد بارش باران های فصلی هستیم، توجه داشته باشید که آنتالیا شهری ساحلی می باشد و اغلب تفریحات آن آبی است به همین جهت به گردشگران توصیه می کنیم که از سفر به آنتالیا در نیمه دوم سال خودداری کنند.
 
 
بهترین زمان سفر به آنتالیا
 

آب و هوای آنتالیا در فصل زمستان

زمستان را می توان مرطوب ترین و در عین حال سرد ترین فصل شهر آنتالیا دانست، گردشگران بسیار اندکی در فصل زمستان به شهر سفر می کنند چرا که در این فصل شاهد بارش برف و باران و همچنین کاهش دما هستیم، خوب است بدانید که در دی ماه دمای هوای آنتالیا به -10 درجه نیز می رسد، اما در صورتی که تمایل دارید سفری ارزان تر و آرام به آنتالیا را تجربه کنید می توانید در فصل زمستان به این شهر بروید.
 
 
دیدنی های آنتالیا
 

بهترین زمان سفر به آنتالیا از نظر آب و هوا

با توجه به اطلاعاتی که در پیش تر به آن ها اشاره کردیم، شهر آنتالیا به طور کلی دارای آب و هوایی مدیترانه ای می باشد و دارای تابستان های گرم و نسبتاً مرطوب، همچنین زمستان های سرد و پر باران است بنابراین می توان گفت که بهترین زمان سفر به این شهر از نظر آب و هوایی فصل بهار و به طور دقیق تر اواسط فروردین تا اواسط اردیبهشت می باشد، البته افراد بسیاری نیز فصل تابستان را برای سفر به آنتالیا انتخاب می کنند، اما باید توجه داشته باشید در این فصل گرمای هوا ممکن است آزار دهنده باشد.
 
 
آنتالیا
 

بهترین زمان سفر به شهر آنتالیا با توجه به زمان برگزاری فستیوال ها

در شهر آنتتالیا فستیوال های متعددی در طول سال برگزار می شود و بسیاری از گردشگران این شهر تنها با هدف شرکت در این جشنواره ها با تور ترکیه سفر می کنند. 
چنانچه شما نیز تمایل دارید در فستیوال های این شهر شرکت کنید باید بدانید که زمان برگزاری فستیوال های شهر آنتالیا به شرح زیر می باشد:

فستیوال های آنتالیا در فصل بهار

- جشنواره فیلمسازان زن
- جشنواره مجسمه های شنی 
- جشنواره کمر 
- جشنواره بین المللی اپرا و باله آسپندوس 
- جشنواره فینیکه
 

فستیوال های آنتالیا در فصل تابستان

- جشنواره گردشگری ماناوگات
- جشنواره بین المللی رقص و موسیقی فولکور
- جشنواره عسل

 

فستیوال های آنتالیا در فصل پاییز

- جشنواره بین المللی فیلم آنتالیا
- جشنواره موسیقی مدیترانه
- جشنواره بین المللی پیانو
 

فستیوال های آنتالیا در فصل زمستان

- نمایشگاه محصولات غذایی آنفاس
با توجه به اینکه محبوب ترین فستیوال ها و رویداد های آنتالیا در فصل بهار برگزاری می شود می توان گفت که بهترین زمان سفر با تور آنتالیا از نظر زمان برگزاری فستیوال ها نیز فصل بهار می باشد، اما توجه داشته باشید که مهم ترین عامل تعیین کننده بهترین زمان سفر به آنتالیا در واقع هدف گردشگران این شهر از سفر به آنتالیا می باشد.
 امیدواریم اطلاعات موجود در این مقاله در انتخاب زمان سفر با تور آنتالیا برای گردشگران این شهر و همچنین کاربران سایت لحظه آخر مفید واقع شود.
گزارش مشکل

نظرات مردم درباره بهترین زمان سفر به آنتالیا

فریبا 21 آبان 98
4
پیشنهاد میکنم اصلا توی فصل تابستون به این شهر نرید، خییییییلی گرمه، بیش از اندازه آدم همش خسته و کلافه ست، با اینکه خیلی تفریحات آبی داره ولی باز هم آدم خنک نمیشه انقدر که گرمه، ما همین فکرو کردیم و گفتیم بریم عوضش کلی تفریح آبی میریم و خوش میگذرونیم اما واقعا کوفتمون شد، انقد گرم بود که همش کلافه و بی حوصله بودیم
ابراهیم اسدزاده 1 اردیبهشت 98
0
در اردیبهشت می توان در دریا شنا کرد
shima 11 اسفند 97
0
ما پاییز امسال آنتالیا بودیم واقعا سرد بود به نظرم
مارال 28 بهمن 97
1
من یه سال زمستون رفتم آنتالیا عالی بود خلوت ارزون اگه قصد خرید دارید زمستون به نظرم بهترین فصله
احمد 19 اردیبهشت 96
1
آنتالیا تابستون خیلی گرمه، یچی تو مایه های کیش خودمونه، اصن خوب نیست
درج نظر