بهترین زمان سفر به آنتالیا

اگر قصد سفر به ترکیه را دارید و پرجاذبه ترین شهر آن یعنی آنتالیا را انتخاب کرده اید این را در نظر داشته باشید که به طور کلی شرایط آب و هوایی مطلوب مدیترانه ای در اکثر مناطق آنتالیا حاکم است.
در فصل تابستان آب و هوای گرم گاهی آفتاب سوزان ودر فصل زمستان اب و هوای سرد و با بارش فراوان باران و گاهی برف همراه است. سواحل زیبا و نیلگون آنتالیا از حدودا اواسط اردیبهشت تا اوایل ابان برای شنا و آفتاب گرفتن مناسب است.
تقریبا بیشتر روزهای سال هوا آفتابی است ولی در زمستان از ماه دی تا اواخر اسفند تقریبا هر روز بارش باران را می توان مشاهده کرد که زیبایی خیابان های سنگ فرش آنتالیا را چند برابر می کند. اگر به باران و قدم زدن زیر آن و تماشای رنگین کمان علاقه دارید و آب و هوای خنک را به گرم و آفتابی ترجیح می دهید سفر در زمستان را به آنتالیا از دست ندهید.
با وجود انواع کافه های شیک و محلی با همه نوع نوشیدنی و قهوه معروف ترک می توانید عصر فوق العاده خاطره انگیزی را برای خود و همراهتان رقم بزنید. بهترین زمان سفر به آنتالیا و یا هر شهر یا کشوری به سلیقه ی شما برمی گردد که چه نوع آب و هوایی را دوست دارید.
اگر هوای آفتابی و گرم و حمام آفتاب را دوست دارید می توانید از اوایل خرداد تا اوایل مهر ماه به آنتالیا سفر کنید. ولی اگر استفاده از تفریحات آبی برایتان در اولویت نیست و فقط می خواهید از زیبایی و جذابیت های شهر آنتالیای ترکیه استفاده کنید و همچنین علاقه به باران و قدم زدن و ساختن یک سفر عاشقانه و خاطره انگیز دارید می توانید از اواخر ابان تا اوایل اسفند به آنتالیا سفر کنید. پس بهترین وقت سفر به این شهر را خودتان می توانید انتخاب کنید آنتالیا، شهر سواحل نقره فام و دریاست ، روزهای روشن و درخشان، مثل گرمای خورشید و شب‌های آرام و خنک شبیه به اب و هوای مدیترانه ای می باشد.
در آنتالیا خیلی اختلاف دما احساس نمی شود یعنی یک دفعه از خیلی گرم به خیلی سرد تبدیل نمی شود ، به طور کلی آب و هوای معتدل مناسبی در سرتا سر شهر در جریان است. به طور کلی چه در فصول سد و چه در فصول گرم سال بخواهید به آنتالیا سفر کنید به طور حتمی از سفر خود لذت خواهید برد.
امتیاز 5 از 5 | از بین 102 دهنده به امتیاز بهترین زمان سفر به آنتالیا
آخرین نظرات ثبت شده
احمد 19 اردیبهشت 1396
1
آنتالیا تابستون خیلی گرمه، یچی تو مایه های کیش خودمونه، اصن خوب نیست
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.پنل کاربری انجمن گردشگری بلاگ گردشگری