بهترین زمان سفر به ایتالیا

زمان مطالعه: 2 دقیقه
بروزرسانی: 1402/11/29
بازدید: 7451
نام نویسنده
تحریریه لحظه آخر نویسنده

ما در این مقاله قصد داریم بهترین زمان سفر به ایتالیا را برای گردشگران تور ایتالیا شرح دهیم. ایتالیا کشوری در جنوب قاره اروپا است که پایتخت آن شهر رم می ‌باشد. این کشور از شبه‌ جزیره ایتالیا و دو جزیره سیسیل و سارد نی دردریای مدیترانه تشکیل شده‌ است. امروزه ایتالیا کشوری توسعه ‌یافته‌ و پر گردشگر است. آب و هوای کشور ایتالیا همانند بسیاری از کشور های سواحل مدیترانه است. تابستان‌ هایی داغ و خشک‌ دارد و جولای (تیر تا مرداد) گرم ‌ترین ماه سال به حساب می آید. شمال غرب ایتالیا، زمستان‌ های بسیار سردی دارد که عموما با برف همراه ‌است، بر خلاف زمستان‌ های سبکی که در جنوب ایتالیا مردم شاهد هستند. بعضی قسمت های جنوبی، در تمام فصول سال، بارش باران را تجربه نمی کنند. ‌کوه‌ های ایتالیا، تاثیر مهمی بر جو آب و هوایی این کشور می ‌گذارند، بنابراین با سفر کردن از شهری به شهر دیگر، احتمال دارد آب و هوای گوناگونی را تجربه کنید. اما این که بهترین زمان سفر به ایتالیا کی می باشد مهم است. این سوال یک جواب کلی دارد، اما اگر بخواهیم دقیق ‌تر بگوییم، بهترین زمان سفر به ایتالیا، بین اوایل فروردین تا اواخر خرداد ماه است. در آن زمان هوا کمی آفتابی و نسیم دلنشین است، بدون این که بیش از حد گرم باشد، همچنین تمایم سطح شهر مملو از گل‌ های رنگارنگ و توریست‌ های خارجی که هنوز به آن‌ جا هجوم نیاورده اند در ماه‌ های تیر و مرداد بیشتر ایتالیایی ‌ها برای تفریح به جاده های زیبا این کشور می‌ روند. در دو ماه تیر و مرداد سعی کنید حدالامکان به این کشور سفر نکنید، زیرا هوا بسیار گرم، قیمت‌ ها گران و بالا همچنین کشور در داغ ترین شرایط جوی خود قرار دارد. روایت شده که ایتالیا سرزمین جاودان آفتاب مدیترانه ‌ای ‌است که خوب این امر خیلی سندیت ندارد. در رشته کوه‌ های آلپ زمستان‌ ها طولانی و به شدت با بارش برف روبه رو است. اولین برف در آبان ماه می ‌بارد و یخ بندان در ماه خرداد هم زیاد غیر طبیعی نیست. فصل زمستان و اسکی که فرا برسد، حوالی محدوده آلپ قیمت‌ ها به طرز چشمگیری بالا می ‌رود. لازم به ذکر است که وجود کوه‌ ها تا حدودی لومباردی را از زمستان ‌های سخت با بارش برف و ریزش بهمن اروپای شمالی در امان نگه می دارد.

 

 

بهترین زمان سفر به ایتالیا

در عین حال ، فلورانس در دره‌ ای بین تپه‌ های زیادی قرار گرفته که باعث می ‌شود گرمای تابستان‌ هایش عین کوره ی آتش داغ باشد، تابستانی گرم و زمستانی معتدل و خنک دارد. این وضع آب و هوایی تا جنوب هم ادامه دارد. در سیسیلی و ساردنیا زمستان‌ها زیادی معتدل‌اند و تابستان‌ها گرم و خشک و طولانی دارد. همیشه برای گردشگران تور ایتالیا سوال بوده که بهترین زمان سفر به ایتالیا چه زمانی است.در ادامه با لحظه آخر همراه باشید تا با آب و هوای کشور و بهترین زمان سفر به ایتالیا بیشتر آشنا شوید:

بهترین زمان سفر به ایتالیا، از آپریل (فروردین تا اردیبهشت) تا ژوئن (خرداد تا تیر) و اواسط سپتامبر (شهریور تا مهر) تا اکتبر (مهر تا آبان) است. در این فاصله‌ زمانی دمای هوا مطبوع و زندگی روستایی پر رونق است و کشور زیاد شلوغ نیست. از جولای (تیر تا مرداد) تا اوایل سپتامبر (شهریور تا مهر) که زمان تعطیلات ایتالیا است، این کشور پر از بازدید‌کننده و توریست می‌ شود. قیمت هت ل‌ها هم در شهر‌هایی نظیر رم و فلورانس، در می (اردیبهشت تا خرداد) و ژوئن (خرداد تا تیر) به بالا ترین حد خود می‌ رسند.

آگوست (مرداد تا شهریور) بدترین ماه در اکثر مکان‌ ها است. نه تنها همه جا به شدت گرم و کلافه کننده و شلوغ است بلکه به نظر می‌ رسد کل کشور به تعطیلات و مسافرت رفته‌اند و بیش ‌تر ایتالیایی‌ها کل ماه را مرخصی می‌ گیرند. بسیاری از رستوران‌ها و هتل‌های خانوادگی و مراکز خرید تعطیل هستند.

در ادامه با ما همراه باشید تا شما گردشگران عزیز تور ایتالیا را با آب و هوای مناطق و شهر های مختلف این کشور که هر ساله میزبان گردشگران فراوانی است آشنا کنیم.

 

 

 

رم پایتخت ایتالیا

رم پایتخت کشور ایتالیا، بزرگترین و پرجمعیت‌ ترین شهر این کشور به شمار می آید، همچنین این شهر مرکز ناحیه لاتزیو می ‌باشد. رم، یکی از محبوب‌ ترین شهرهای توریستی اروپا است و بازدیدکنندگان می‌ توانند در هر روز و ماه از سال با تور رم به این شهر زیبا سفر کنند. اگرچه، مواقعی خاصی از سال هستند که آب و هوا برای پیاده ‌روی در خیابان‌ های سنگ‌ فرش شده زیبای شهر، بسیار مناسب و دلپذیر است. سرد ترین زمان سال در ماه های دسامبر (آذر تا دی) تا پایان فوریه (بهمن تا اسفند) است، که با دمایی در محدوده 1- تا 5- درجه سانتی‌ گراد رو به ‌رو خواهید شد. با وجود این دما، می ‌توان گفت بهترین زمان سفر به ایتالیا، همین زمان است، زیرا به طور واضحی، شهر اصلا شلوغ نیست و قیمت مکان‌های اقامتی تا حدود نصف فصل پیک، پایین می‌ آید. اگر لباس ‌های مناسب به همراه داشته باشید، این فصل، بهترین زمان برای گردشگران تور رم به حساب می آید. این زمان به آن دلیل بهترین زمان سفر به ایتالیا است زیرا برای بازدید از جاذبه های گردشگری لازم نیست در صف های طولانی منتظر بمانید، هزینه ها مقرون به صرفه است.

رم پایتخت ایتالیا

در ماه آپریل (فروردین تا اردیبهشت) تا می (اردیبهشت تا خرداد)، با دمایی حدود 21 درجه سانتی ‌گراد مواجه می شوید که بسیار مطلوب است، در این زمان هوا بسیار بهتر از ماه‌ های زمستانی است. همچنین جمعیت توریستی افزایش می‌ یابد، بنابراین انتظار بهترین قیمت هتل‌ها را نداشته باشید. اما نگران پیدا کردن اتاق نباشید، زیرا تعداد مکان‌ های اقامتی در این شهر بزرگ بسیار زیاد است. رم در ماه ‌های تابستانی ژوئن (خرداد تا تیر) تا آگوست (مرداد تا شهریور) بسیار گرم و مرطوب است. این ماه‌ ها، فصل داغ رم هستند و برای رزرو هتل، حداقل باید از 6ماه قبل‌ تر اقدام کنید. دما حدودا بالای 27 درجه سانتی‌ گراد است، این نکته نیز لازم به ذکر است که در هر زمانی که به این شهر سفر می کنند شرایط آب و هوایی را در نظر بگیرید و طبق آن چمدان های خود را ببندید. جمعیت در فصل پاییز کم و کمتر می‌ شود و شرایط آب وهوا به گونه ایست که شاهد افت دما هستیم. آب و هوا در این فصل مانند بهار بسیار مناسب است. شما با صف‌ های کمتر برای جاذبه‌ های گردشگری و احتمالا کاهش قیمت هتل‌ ها، روبه ‌رو خواهید شد.

 

اختلاف ساعت ایران و ایتالیا - الان ساعت توی ایتالیا چنده❓❓

میلان ایتالیا

شهر میلان دومین شهر پرجمعیت ایتالیا و مرکز ناحیه لومباردی در شمال این کشور می‌ باشد. این شهر مرکز مد و فشن در ایتالیا و یکی از پایتخت ‌های مد در جهان به ‌شمار می‌آید. همچنین میلان قطب بانکداری و خدمات مالی ایتالیا می‌ باشد و بورس ایتالیا در آن قرار دارد. بهترین زمان سفر به ایتالیا، در ماه‌ های آپریل (فروردین تا اردیبهشت) تا می (اردیبهشت تا خرداد) یا سپتامبر (شهریور تا مهر) تا اکتبر (مهر تا آبان) می باشد. فصول بهار و پاییز همان طور که بیان کردیم بهترین زمان سفر به ایتالیا می باشد.

ماه ‌های نوامبر (آبان تا آذر) تا مارس (اسفند تا فروردین)، فصل خلوت گردشگری میلان به ‌شمار می‌آیند و از مشخصات این فصل زمستانی می ‌توان به دمای میانگین بالا در محدوده 4 تا 10 درجه سانتی ‌گراد، مه و شهری خالی از جمعیت، اشاره کرد. فصل بهار، زمان مناسبی برای سفر به میلان قبل از سرازیر شدن جمعیت در فصل تابستان، به‌ شمار می ‌آید. با وجود دمای میانگین حداکثری 16 درجه سانتی‌ گراد در طول روز و 4 درجه سانتی‌ گراد در طول شب در ماه آپریل (فروردین تا اردیبهشت)، هنور کمی از خنکی زمستان حس می شود. ماه می (اردیبهشت تا خرداد) با میانگین دما در محدوده 10 تا 21 درجه سانتی‌ گراد، آب و هوایی گرم ‌تر را تجربه می‌ کند.

میلان ایتالیا

فصل تابستان، فصل مملو از گردشگر می باشد که با آب و هوایی گرم همراه است. حداکثر دما در این فصل حدودا 27 درجه سانتی گراد می باشد، این نکته نیز شایان ذکر است که وجود رطوبت در شهر، می ‌تواند باعث شود که گردشگران تور میلان گرمای بیشتری را حس کنند. وجود این گرما به همراه جمعیت متراکم مسافرانی که برای دیدن جاذبه‌ های گردشگری، در خیابان‌ ها صف کشیده‌ اند، می تواند تجربه ناخوشایندی از میلان در تابستان را برای شما گردشگران عزیز تور میلان رقم بزند. دانستن این نکته بسیار مهم است که در ماه آگوست (مرداد تا شهریور)، شهروندان میلان نیز به تعطیلات می‌ روند و ممکن است در این زمان از سال در شهر، بیشتر از ایتالیایی‌ها به توریست‌ها برخورد کنید. اگر در ماه ژوئن (خرداد تا تیر)، شروع هفته مد آقایان، به میلان سفر می‌ کنید، توجه داشتهخ باشید که باید هتل خود را از چند ماه زودتر رزرو کنید.

میلان ایتالیا

فصل پاییز، یکی دیگر از فصل ‌های مناسب سفر به میلان است. دما در ماه سپتامبر (شهریور تا مهر) تا 21 درجه سانتی ‌گراد و در ماه اکتبر (مهر تا آبان) تا 16 درجه سانتی‌ گراد افت می‌کند، و این تغییر دما برای مسافران، امکان گردش ‌های دلپذیری در شهر را فراهم می ‌کند. نکته منفی بازدید از شهر در ماه اکتبر، بارش باران است. پس از ماه نوامبر (آبان تا آذر)، اکتبر (مهر تا آبان) بیشترین نرخ بارش باران در طول سال را دارد، پس حتما برای سفر در این زمان از سال، چتر به همراه داشته باشید. اگر در ماه سپتامبر (شهریور تا مهر)، شروع هفته مد بانوان به میلان سفر می ‌کنید، همانطور که پیش تر گفتیم آگاه باشید که باید هتل خود را از چند ماه زود تر رزرو کنید. اگر در فصل زمستان به این شهر سفر می کنید، حتما کت و لباس‌ های گرم به همراه داشته باشید. دما در ماه نوامبر تا 10 درجه سانتی ‌گراد و در ماه دسامبر (آذر تا دی) تا فوریه (بهمن تا اسفند)، تا 4 درجه سانتی ‌گراد افت می‌ کند. با وجود دمای 1- و 7- درجه سانتی ‌گراد در طول شب، باید لباس‌های گرم مناسبی بپوشید تا از شما در مقابل سرما حفاظت کند.

 

 

ونیز ایتالیا

شهر ونیز جزیره‌ ای در شمال ایتالیا که در خلیجی از تالاب ونتزیا در نزدیکی دریای آدریاتیک قرار گرفته‌ است و به صورت جزیره‌ های کوچک می باشد که جزیره‌ ها به وسیله کانال‌ هایی از هم جدا شده ‌اند و تردد در شهر به وسیله قایق صورت می‌ گیرد. شهر ونیز یکی از شهرهای گردشگرپذیر جهان است و سالانه میلیون ‌ها گردشگر به این شهر سفر می کنند. از دیدنی‌ های این شهر می ‌توان به میدان سن مارکو محل دفن مرقس یکی از حواریون عیسی مسیح که به سن مارکو مشهور است، اشاره کرد. شهر ونیز به خاطر شکل عجیب و همچنین تعدد آثار تاریخی و هنری و معماری در لیست میراث جهانی یونسکو نیز قرار گرفته که همین امر موجب شده سالانه میلیون‌ها نفر از سر تا سر جهان برای دیدن این شهر زیبا به ایتالیا سفر کنند.

ونیز ایتالیا

بهترین زمان سفر به ایتالیا، از ماه سپتامبر (شهریور تا مهر) تا نوامبر (آبان تا آذر) است، درست هنگامی که گردشگران شهر را ترک می ‌کنند. اگرچه، دما در این زمان از سال در محدوده بسیار متغیر و در بازه 1- تا 21 درجه سانتی ‌گراد قرار دارد و همراه داشتن لباس‌ های گرم ضروری است، اما نرخ قیمت پایین‌ تر هتل‌ها و خلوت بودن کانال ها، ارزش آن را دارد. زمستان‌ها در شهر زیبای ونیز، با وجود محدوده دمای 1- تا 4 درجه سانتی ‌گراد، سرد است، اما زیبایی های خود را دارد. فصل تابستان، فصل مملو از گردشگر برای شهر ونیز به شمار می آید و مشخصه ‌های آن، نرخ قیمت بالای هتل‌ ها، آب و هوای گرم و همان‌ طور که انتظارش را دارید، خیل عظیمی از گردشگران است.

زمان سفر به ایتالیا

احتمال رخ دادن آکوا آلتا (Acqua alta) یا سیلاب‌ها در ماه ‌های سردتر، بیشتر است، پس اگر در این زمان از سال قصد سفر با تور ونیز به این شهر را دارید، حتما لباس های مناسب با خود به همراه داشته باشید. از فصل مملو از گزدشگر میلان که فصل زیبا و پر طرفدا تابستان است بگذریم، در فصل پاییز، شهر ونیز از حضور گردشگران، خلوت می ‌شود و این شهر جادویی را با قیمت های معقول هتل‌ها، تبدیل به مقصدی فوق‌العاده در این فصل می‌ کند. اگرچه برای سفر در این فصل، نیاز به لباس گرم پیدا خواهید کرد، دما در ماه نوامبر (آبان تا آذر)، در محدوده 1- تا 10 درجه سانتی‌ گراد متغیر است. زمستان با محدوده دمای 1- تا 4 درجه سانتی ‌گراد، سرد است. وقوع کارناوال در ماه فوریه (بهمن تا اسفند) که رویدادی بزرگ و مهم است، باعث سرازیر شدن جمعیت زیاد و شرکت‌ کنندگانی که با ماسک به کارناوال در این مراسم حضور پیدا می کنند، می‌ شود. بهار، فصلی زیبا در ونیز است و شهر در این فصل، سرما را از تن خود می ‌زداید. بالا ترین دمای فصل بهار در ماه مارس (اسفند تا فروردین)، 10 درجه سانتی‌ گراد و در ماه می (اردیبهشت تا خرداد)، 21 درجه سانتی‌ گراد است.

 

همه چیز درباره کشور ایتالیا - از جاذبه های گردشگری تا جمعیت

بهترین زمان سفر به ایتالیا

فصل تابستان، فصل مملو از گردشگر برای این شهر ونیز به حساب می آید، این شهر در این فصل بسیار شلوغ است. گردشگران در گاندولاهای گران‌ قیمت، سواری می‌ کنند و نرخ قیمت هتل‌ها، بسیار گران می‌ شود. متاسفانه، تجربیات ناخوشایندی چون گرمایی خفه‌ کننده، کانال شلوغ و حضور حشرات آزار دهنده در این فصل، بسیار شایع است.

 

 

فلورانس ایتالیا

شهر فلورانس یکی از شهر های تاریخی در ایتالیا و هم اکنون پایتخت ناحیه توسکانی ایتالیا است. فلورانس پرجمعیت ‌ترین شهر توسکانی به‌ شمار می‌ آید. فلورانس از کانون‌ های مالی و بازرگانی اروپای سده‌ های میانه و از ثروتمند ترین شهرهای دوران خود بود. فلورانس را خاستگاه رنسانس ایتالیایی به ‌شمار آورده و به آن لقب آتن سده‌ های میانه داده‌اند. ماه‌ های تابستانی، فصل داغ برای سفر به فلورانس است و بیشتر گردشگران در همین ماه‌ ها به فلورانس سفر می ‌کنند. می‌ توان گفت، ماه‌ های می (اردیبهشت تا خرداد)، ژوئن (خرداد تا تیر) و سپتامبر (شهریور تا مهر)، بهترین زمان سفر به ایتالیا در سال است، زیرا آب و هوا بسیار خوب و جمعیت کم ‌تر است.

این نکته نیز لازم به ذکر است بیشتر دیدنی ها و چیزهایی که در فلورانس می‌ خواهید تجربه کنید، در مکان‌ های سرپوشیده هستند. بنابراین اگر قصد بازدید از مکان‌ های سرپوشیده را دارید، ماه ‌های تابستانی جولای (تیر تا مرداد) و آگوست (مرداد تا شهریور) برای شما مناسب هستند. اگر چه باید به این نکته نیز توجه داشته باشید که بیشتر تعطیلی ‌های ایتالیا در ماه آگوست (مراد تا شهریور) متمرکز است. این موضوع زمانی که نیاز به خدمات یا دسترسی به چیزهای مختلف دارید، می ‌تواند برای شما مشکل ایجاد کند.

فلورانس ایتالیا

فلورانس در آپناینس (رشته کوهی در ایتالیا به طول 1400 کیلومتر که از شمال غربی تا لبه جنوبی کشور کشیده شده است) توسکان امیلیان واقع شده است. به طور کلی شما گردشگران تور فلورانس می ‌توانید انتظار زمستان ‌های سرد تر و تابستان ‌های گرم ‌تر را به همراه رطوبت زیاد در ماه‌ های جولای (تیر تا مرداد) و آگوست (مرداد تا شهریور) که گرم‌ ترین ماه ‌ها هستند، از این منطقه داشته باشید. در ماه دسامبر (آذر تا دی) و ژانویه (دی تا بهمن) پایین ‌ترین دما حدودا 1 درجه سانتی ‌گراد است و بالا ترین دما به 10 درجه سانتی‌ گراد می‌ رسد. بهترین آب و هوا برای قدم زدن و گشت و گذار در شهر در ماه‌ های می (اردیبهشت تا خرداد)، ژوئن (خرداد تا تیر)، سپتامبر (شهریور تا مهر) و اکتبر (مهر تا آبان) است. در طول این ماه‌ها بالاترین دما در محدوده 23 تا 29 درجه سانتی ‌گراد متغییر است.

جاهای دیدنی آنتالیا -در سفر به آنتالیا جاذبه های گردشگری آن را از دست ندهید!

در ماه های جولای (تیر تا مرداد) و آگوست (مرداد تا شهریور) با رسیدن دما به 31 درجه سانتی ‌گراد، گرم ترین حالت ممکن این شهر را احساس می کنید. این دما آن طور که فکر می کنید زیاد نیست و در واقع با وزش نسیم، بسیار لذت ‌بخش است. مشکل این فصل، عبور رودخانه آرنو از شهر است که این موضوع در دماهای بالا هوا را مرطوب و شرجی می کند. می ‌توان گفت ژوئن (خرداد تا تیر) بهترین زمان سفر به ایتالیا می باشد و ماه ‌های می (اردیبهشت تا خرداد) و سپتامبر (شهریور تا مهر) رکورد های بعدی را دارند. ماه اکتبر در حقیقت شروع تغییر رنگ برگ‌های درختان و فصل پاییز است. در ماه‌ های تابستانی انتظار تعداد زیادی از توریست‌ها را داشته باشید. ماه‌های تابستانی مملو از انواع کنسرت‌ها، نمایش‌ های هنری و تئاتر های بی نظیری می باشد. رویداد میدان دی سانتا کرویه در اواسط تا اواخر ماه ژوئن (خرداد تا تیر) رخ می ‌دهد که شامل رویداد های فوتبالی و لباس ‌های محلی می‌ شود. وندمیا یک رویداد برداشت انگور است که در ماه اکتبر (مهر تا آبان) رخ می ‌دهد و در ماه نوامبر (آبان تا آذر) به فصل برداشت زیتون می ‌رسیم. همه آن‌ ها رویداد های فرهنگی هیجان ‌انگیزی هستند، به خصوص اگر شما علاقه ‌مند به غذا باشید.

ایتالیا

فستیوال موسیقی فلورانس برای دو ماه در طول تابستان در جریان است. این نکته نیز برای گردشگران تور فلورانس لازم به ذکر اسا که، ایتالیا در ماه آگوست (مردا تا شهریور)، تعطیلات بسیاری دارد. این موضوع باعث می ‌شود با مکان ‌های بسته و چالش‌ های بسیاری روبه ‌رو شوید، زیرا شما خدماتی که نیاز دارید را در این برهه زمانی پیدا نخواهید کرد.

نکته مهم دیگر این است که بین ماه ‌های اکتبر (مهر تا آبان) تا تعطیلات عید پاک، بسیاری از جاذبه‌ ها، ساعت ‌های کمتری باز هستند. در بیشتر موارد، ساعت بسته شدن آن‌ ها زودتر، ولی در برخی موارد ساعت باز شدن در روز نیز کمی دیرتر است. به همین خاطر قبل از سفر حتما ساعت‌ های باز و بسته بودن مکان‌ هایی که قصد بازدید از آن‌ها را دارید، بررسی کنید و طبق آن ها زمان سفر خود را برنامه ریزی کنید.

با تمامی این تفاسیر این نتیجه حاصل شد که کشور ایتالیا با موقعیت جغرافیایی که داراست از آب و هوای متفاوتی برخوردار است، به همین منظور در این مقاله به اکثر شهر های پر طرفدار برای سفر پرداختیم، امیدوارم از این مقاله لذت برده باشید و طبق این اطلاعات بتوانید بهترین زمان سفر به ایتالیا را دریابید.

سوالات متداول

تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است

مجله گردشگری

مشاهده همه مقالات
جاذبه های گردشگری مقالات مرتبط
جاهای دیدنی دبی در شب؛ 10شگفتی دبی که در شب باید دید! جاهای دیدنی دبی در شب؛ 10شگفتی دبی که در شب باید دید!
دریاچه شورابیل اردبیل | معرفی امکانات + تفریحات اطراف دریاچه
دریاچه شورابیل اردبیل | معرفی امکانات + تفریحات اطراف دریاچه
بیشتر بخوانید
جزیره موریس؛ بهشت گمشده در اقیانوس هند
جزیره موریس؛ بهشت گمشده در اقیانوس هند
بیشتر بخوانید
تفریحات شبانه وان ترکیه؛ تجربه وان در شب
تفریحات شبانه وان ترکیه؛ تجربه وان در شب
بیشتر بخوانید
هلیوم پارک تهران؛ تفریح پرهیجان در ایران مال + آدرس و قیمت بلیط
هلیوم پارک تهران؛ تفریح پرهیجان در ایران مال + آدرس و قیمت بلیط
بیشتر بخوانید
پارک گلبرگ قشم کجاست؟ | آدرس + ساعت کاری + عکس
پارک گلبرگ قشم کجاست؟ | آدرس + ساعت کاری + عکس
بیشتر بخوانید
موج های خروشان مشهد | قیمت بلیط 1403 + معرفی امکانات + عکس
موج های خروشان مشهد | قیمت بلیط 1403 + معرفی امکانات + عکس
بیشتر بخوانید
امتیاز 3.7 از 5 | از 105 کاربر