بهترین زمان سفر به ایتالیا

آب و هوای کشور ایتالیا مثل خیلی از کشورهای سواحل مدیترانه‌ای است. تابستان‌هایی داغ و خشک‌ دارد و تیر ماه گرم‌ترین ماه سال به حساب می اید. شمال غرب ایتالیا، زمستان‌های بسیار سردی دارد که عموما با برف همراه‌است، بر خلاف زمستان‌های سبکی که جنوب می‌گذراند. بعضی قسمت های جنوبی، در تمام فصول سال، بارش باران را نمی‌بینند. ‌کوه‌های ایتالیا، تاثیر مهمی بر جو آب و هوایی این کشور می‌گذارند، بنابراین با سفر کردن از شهری به شهر دیگر، احتمال دارد اب و هوای گوناگونی را تجربه کنید. اما این که بهترین زمان سفر به ایتالیا کی می باشد مهم است.
این سوال یک جواب کلی دارد . اما اگر بخواهیم دقیق‌تر بگوییم، بهترین زمان سفر به ایتالیا، بین اوایل فروردین تا اواخر خرداد ماه است. در ان زمان هوا کمی افتابی و نسیم دلنشین است، بدون این که بیش از حد گرم باشد. همه جای شهر پر است از گل‌های رنگارنگ و توریست‌های خارجی هنوز به آن‌جا هجوم نیاورده اند در ماه‌های تیر و مرداد بیشتر ایتالیایی ‌ها برای تفریح به جاده های زیبا می‌ روند. در دو ماه تیر و مرداد سعی کنید حدالامکان به آن‌جا نروید، چون هوا بسیار گرم ، قیمت‌ها گران و بالا همچنین کشور در داغ ترین شرایط جوی خود قرار دارد..
روایت شده که ایتالیا سرزمین جاودان آفتاب مدیترانه‌ای ‌است که خوب این امر خیلی سندیت ندارد. در رشته کوه‌های آلپ زمستان‌ها طولانی و به شدت با بارش برف روبه رو است. اولین برف در ابان ماه می‌بارد و یخ بندان در ماه خرداد هم زیاد غیر طبیعی نیست. فصل زمستان و اسکی که فرا برسد، حوالی محدوده آلپ قیمت‌ها به طرز چشمگیری بالا می‌رود. لازم به ذکر است که وجود کوه‌ها تا حدودی لومباردی را از زمستان‌های سخت با بارش برف و ریزش بهمن اروپای شمالی در امان نگه می دارد..
در عین حال ، فلورانس در دره‌ای بین تپه‌های زیادی قرار گرفته که باعث می‌شود گرمای تابستان‌هایش عین کوره ی اتش داغ باشد، تابستانی گرم و زمستانی معتدل و خنک دارد. این وضع آب و هوایی تا جنوب هم ادامه دارد. در سیسیلی و ساردنیا زمستان‌ها زیادی معتدل‌اند و تابستان‌ها گرم و خشک و طولانی دارد.
امتیاز 5 از 5 | از بین 100 دهنده به امتیاز بهترین زمان سفر به ایتالیا
آخرین نظرات ثبت شده
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.
تورهای مشابهپنل کاربری انجمن گردشگری بلاگ گردشگری