امتیاز 5 از 5 | از بین 101 امتیاز دهنده به زبان مردم تایلند

زبان مردم تایلند

بانکوک با مساحت 514000 کیلومتر مربع از پر جمعیت ترین شهر های تایلند به شمار می رود که 4% آن را آب تشکیل داده است. به طور کلی تایلند دارای معابد شگفت انگیز ، حیات وحش متفاوت و عجیب ، جزایر زیبا و همچنین تاریخ غنی آن به سرزمین لبخند ها معروف می باشد.تایلند دارای 1430 جزیره کوچک و بزرگ می باشد و نماد ملی این کشور فیل است. به همین دلایل سالانه گردشگران زیادی از سراسر جهان تایلند را به عنوان مقصد برای سفر خود انتخاب می کنند.در این قسمت می خواهیم مسافران را با مهم ترین اصل در سفر که زبان گفتاری است بیش تر آشنا کنیم در ادامه زبان مردم تایلند را معرفی می کنیم.
تایی و یا همان زبان تایلندی یکی از قدیمی ترین زبان مردم تایلند می باشد که بیش تر مردم تایلند صحبت می کنند فقط ممکن است گویش منطقه ای و قبیله ای آنان کمی متفاوت باشد.تایلندی اصلی ترین زبان مردم تایلند می باشد که الفبای مخصوص خود را دارد ، زبان نوشتاری و گفتاری مردم تایلند به طور حتم برای تمامی مسافران تور بانکوک غیر قابل فهم می باشد.
زبان مردم تایلند تک سیلابی و با 5 آهنگ مختلف است که هر آهنک آن معنای کلمات را تغییر می دهد ، ترکیب این لحن ها  و پیچیده شدن آن با سیستم نوشتاری باعث شده یاد گیری زبان تایلندی برای خارجیان دشوار شود.
با این اوصاف یاد گیری زبان تایلندی فوق العاده سخت است اما گردشگران و مسافرانی که چندین بار به تایلند سفر می کنند می توانند کلمات اندکی را یاد بگیرند ، مردم تایلند خوشان هم می دانند که زبان سختی دارند به همین دلیل زمانی که می بینند یک خارجی کلمات تایلندی را به کار می برند بسیار خوش حال و تشویق می کنند.
در حال حاضر استاندارد ترین روش سیستم نوشتاری پادشاه تایلند می باشد که استفاده ی آن در حال افزایش است و خیابان های تایلند را به همین روش نام گذاری کردند.

نظرات مردم درباره زبان مردم تایلند

شایان بازرگان 27 دی 97
3
زبان مردم تایلند نه تنها خیلیییی سخته بلکه خیلی هم روش تعصب دارن که جز خودشون به کسی یاد ندن. من 4 سال تو پاتایا زندگی کردم خودم رو کشتم تا یادگرفتم. بعد لنتیا من باهاشون تایلندی حرف می زدم اونا انگلیسی جوابمو می دادن که ازشون چیز جدیدی یاد نگیرم :|
نیوتیش 30 مهر 97
0
بابا زبان مردم تایلند بی نهایت سخته آدم متوجه نمیشه چی میگن
درج نظر