خدمات CIP

📅 انتشار : 1399/09/16 📅 بروزرسانی : 1401/04/08 بازدید : 766
جايگاه تشريفات اختصاصي فرودگاه بين المللي امام خميني (ره) تنها مرکز عرضه امکاناتي

مطمئن و راحت براي مسافرتهاي خارجي مي باشد .

با استفاده از خدمات جايگاه تشريفات اختصاصي ، کليه امور پروازي اعم از مسائل گذرنامه ، ويزا ، بار ، حمل مسافرو.. به عهده اين واحد مي باشد .

خدمات ترانسفر جايگاه تشريفات اختصاصي : انتقال مسافر از درب منزل تا فرودگاه و هنگام برگشت از فرودگاه تا منزل

در جايگاه تشريفات اختصاصي فرودگاه بين المللي امام خميني (ره) خدمات زير در حداقل زمان براي مسافرين محترم فراهم مي شود .

• همراهي و اسکورت از پاي پلکان هواپيما تا محل جايگاه و بالعکس با برخورداري از تشريفات و از گيت خروجي جداگانه اختصاصي

• انجام کليه امور تشريفات سپردن و استرداد بار توسط متصديان تشريفات

• انجام تشريفات گمرکي

• انجام کليه تشريفات ترافيکي اعم از رزرو جا و اخذ کارت سوار شدن به هواپيما با سرعت و دقت مطلوب

• انجام امور بانکي مربوط به خروجي

• پذيرايي از مسافر و همچنين استفاده از سلف سرويس رايگان در جايگاه تشريفات

• استفاده از خدمات اينترنت وايرلس رايگان در محل جايگاه تشريفات

• امکان پذيرايي از مستقبلين و مشايعين در سالن تشريفات ، قبل و بعد از انجام پرواز

ساختمان CIP در زميني به مساحت 7500 متر مربع وبا سطح زير بناي 8000 متر مربع و در سه طبقه و همراه با فضاهاي جانبي و پارکينگ مستقل به مساحت 2200 متر مربع و ظرفيت پذيرش 80 خودرو ساخته شده است.

اين جايگاه به لحاظ فني و تاسيساتي مستقل از فرودگاه عمل نموده و داراي سه دستگاه بويلر ، پنج دستگاه هواساز و دو دستگاه چيلر250 تن ساخت کارخانه ابارا ژاپن مي باشد .
نماي ساختمان شيشه محصول کشور بلژيک مي باشد که با روش اسپايدر تحت ليسانس شرکت لي لي ايتاليا به متراژ 2600 مترمربع براي اولين بار در ايران اجرا شده است .

در طراحي طبقه زير زمين اين بنا ، تاسيسات آشپز خانه و رستوران کارمندي در نظر گرفته شده و در طبقات همکف و اول ،فضاهاي مسافري

به مساحت 3000 متر مربع که قابليت پذيرش همزمان 400 مسافر را داشته و اين مهم کاهش چشمگيري از حجم مسافرين ترمينال عادي را

محقق ساخته و تاثير مثبتي در ارايه خدمات به وجود خواهد آورد. به علاوه 11 باب اتاق هتلي ، يک سالن کنفرانس مجلل و اماکن مورد نياز اداري

براي استقرار ارگان هاي ذي مدخل در کنترل مرزها نظير پليس انتظامي ، گذرنامه ، سپاه حفاظت هواپيمائي و گمرک در نظر گرفته شده است .

براي رفاه حال مسافرين خريد آزاد ( DUTY FREE ) ، کافي نت ، کافي شاپ و LOUNGE PRIVATE نيز در نظر گرفته شده است .

همچنين بار انداز بار به منظور تسريع در تحويل بار مسافرين با امکان استقرار ارگانهاي ذيربط در نظر گرفته شده که مي تواند زمان ترخيص مسافر

از فرودگاه را به حداکثر بيست دقيقه کاهش دهد .

در کنار خدمات اشاره شده خدمات جا به جايي مسافرين از منزل به جايگاه CIP و بالعکس نيز توسط خودروهاي تشريفاتي آرم دارجايگاه تشريفات

صورت مي پذيرد.


خدمات قابل ارائه در جايگاه تشريفات

* خدمات مسافرتي

اين سرويس به تمام خدماتي كه جايگاه تشريفات در حوزه مسافرت هوايي به مسافرين ارائه ميدهد اطلاق مي گردد شامل:

1- انتقال مسافرين جايگاه به پاي پلكان هواپيما و بالعكس با خودروي تشريفات:

پس از پذيرش مسافر از طريق واحد پذيرش جايگاه و اعلام به واحد عمليات اسامي مسافرين به تفكيك پروازي بر روي تخته وايت برد مخصوص نوشته مي شود و كارمند عمليات با حضور به موقع خود در پاي پرواز مسافرين را شناسايي وبه جايگاه منتقل مينمايد. اگر مسافر به هر دليلي پاي پرواز شناسايي نشده كارمند عمليات موظف است تا آخر مرحله جهت شناسايي مسافر يا اطمينان از عدم حضور وي در پرواز كار را پيگيري مينمايد. درخصوص مسافرين خروجي نيز بعد از اعلام سوار شدن به هواپيما مسافرين با هماهنگي و با خودروي تشريفات به پاي پلكان پرواز انتقال مي يابند.

2-انجام امور گذرنامه:

مسافرين ورودي بعد از انتقال به جايگاه، گذرنامه خود را به گيتهايي كه در مبادي ورودي تعبيه شده و پليس در آن مستقر مي باشد تحويل داده، وارد كشور مي شود.

گذرنامه مسافرين خروجي نيز بعد از اتمام امور ترافيكي تحويل گيت گذرنامه شده و امور مربوط به خروج از كشور و ممهور شدن آن در گيت گذرنامه جايگاه انجام مي گردد. بديهي است مسافرين محترم بعد از تحويل پاسپورت تا ممهور شدن و چك كامل آن زمان انتظار را در جايگاه سپري خواهند كرد.

3-تشريفات گمركي:

مسافرين ورودي پس از استقرار در جايگاه رسيد بار خود را جهت ترخيص از گمرك تحويل كارمند عمليات مي دهند بديهي است تمامي تشريفات گمركي شامل بازرسي بار، پرداخت عوارض گمركي و احيانا قبض انبار با نظارت و حضور پرسنل عمليات جايگاه انجام مي گردد

4-انجام امور ترافيكي


مسافرين خروجي پس از مراجعه به كانتر پذيرش جايگاه، بار، بليط، گذرنامه و مدارك لازم جهت خروج از كشور را تحويل كارمند عمليات داده و بعد از انجام امور ترافيكي، كارت پرواز، رسيد بار و مابقي مدارك خود را تحويل مي گيرد. بديهي است بعلت حساسيت پروازهاي خروجي حسن انجام كار با دقت و سرعت ازوظايف كاركنان جايگاه در اين بخش مي باشد.


5-اخذ ويزا:

جايگاه اخذ انواع ويزاي فرودگاهي كه مورد تاييد مراجع ذيربط و قابل ارائه در فرودگاه مي باشد را با هماهنگي قبلي انجام مي دهد.

6-استقبال و مشايعت:

امكانات جايگاه استقبال از مسافرين را در لحظه ورود مشايعت ايشان تا زمان سوار شدن به هواپيما را جهت همراهان گرامي فراهم مي نمايد.

7- سوئيتهاي ترانزيت:

اكثر شركتهاي توليدي تجاري و صنعتي كه از پرسنل خارجي بهره ميبرند و محل فعاليت شان در شهرستانها واقع مي گردد پس از ورود ايشان به ايران در ساعات ابتدايي بامداد تا هنگام پرواز داخلي نياز به مكاني جهت اسكان ايشان دارند بعلت كم بودن فاصله زماني بين دو پرواز، استفاده از هتلها و سوئيتهاي شهري چندان مناسب و به صرفه نمي باشد.


در اين راستا جايگاه با پيش بيني و تعبيه سوئيتهاي تشريفاتي و مناسب امكان ارائه سرويس به اين دسته از مسافرين محترم را فراهم مي نمايد.

جايگاه علاوه بر خدمات پروازي خدمات جانبي را نيز در اختيار مسافرين قرار ميدهد اين خدمات شامل:


1-انجام امور ارزي:

با پيش بيني غرفه صرافي با مجوز قانوني در جايگاه ، مسافرين محترم به راحتي و در هر ساعت از شبانه روز مي توانند اقدام به تعويض ارز همراه خود به ريال يا خريد ارز بنمايند.

2- پذيرايي:

سيستم منحصر به فرد پذيرايي جايگاه طي زمان انتظار در خدمت مسافرين و همراهان ايشان خواهد بود اين پذيرايي شامل چاي، آبميوه، انواع نوشيدني، نسكافه، انواع شيريني ... ميباشد بديهي است طبق درخواست مسافر جايگاه توانايي سرو غذا يا پذيرايي فوق العاده ازمسافرين محترم را دارد.

3-خدمات متنوع:

مسافرين و همراهان طي زمان انتظار درجايگاه ازخدمات متنوع شامل : استفاده از اينترنت پرسرعت و بيسيم، نشريات و مجلات ايراني و خارجي، سرگرمي كودكان و ... بهره ميبرند

4-پاركينگ مخصوص:

مسافرين و همراهان ايشان به خصوص مسافرين خروجي بدون داشتن دغدغه پارك خودرومي توانند از پاركينگ پيش بيني شده مخصوص جايگاه استفاده نمايند.

5-امكان خريد از غرفه هاي جايگاه:

مسافرين و همراهان محترم ايشان مي توانند كليه مايحتاج خود را اعم از سوغات شامل: خاويار، صنايع دستي، آجيل و خشكبار، اسباب بازي، فيلم و غيره و لوازم شخصي و مسافرتي را از غرفه ها و فروشگاه منظور شده در جايگاه خريداري نماييد.
گزارش مشکل
تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است
امتیاز 4.4 از 5 | از 102 کاربران به خدمات CIP