امتیاز 5 از 5 | از بین 101 امتیاز دهنده به آداب و رسوم مردم مالزی

آداب و رسوم مردم مالزی

مالزی یکی از مقاصد توریستی محبوب است که مورد توجه بسیاری از گردشگران قرار دارد. اما برای سفر به هر کشوری لازم است که پیرامون فرهنگ و آداب و رسوم آن اطلاعاتی داشته باشیم از همین رو در این بخش از سایت لحظه آخر ما قصد داریم آداب و رسوم مردم مالزی را برای شما کاربران گرامی شرح دهیم. 
در کشور مالزی مردمانی از 3 فرهنگ مالایی، هندی و چینی در کنار یکدیگر زندگی می کنند و به همین دلیل فرهنگ های متفاوتی در آن مشاهده می شود. مالایی ها عمده ترین بخش جمعیت مالزی را شکل می دهند به همین خاطر فرهنگ مالایی فرهنگ غالب کشور به حساب می آید ولی از تاثیر فرهنگ چینی بر روی آداب و رسوم مردم مالزی نباید غافل شویم. هم اکنون چینی ها 35 درصد و هندی ها 10 درصد جمعیت مالزی را تشکیل می دهند. در این کشور هر کسی طبق فرهنگ و رسوم کشور خودش عمل می کند و هیچ کسی به دیگری کاری ندارد؛ زندگی در مالزی بسیار مسالمت آمیز و آزادانه می باشد.

 

آداب و رسوم مردم مالزی

 

فرهنگ و آداب و رسوم مالزی

نکاتی در رابطه با فرهنگ این کشور وجود دارد که بهتر است آن ها را بدانید و رعایت نمایید:
1. قابل توجه مسافران مالزی، حمل مواد مخدر در این کشور جرایمی سنگین را به دنبال دارد تا جایی که حبس های طولانی یا حتی اعدام در انتظار افراد مورد نظر می باشد. در فرودگاه مالزی یا در سطح شهر مالزی چنانچه مضنون به استعمال مواد مخدر باشید از شما آزمایشاتی می گیرند به همین دلیل لحظه آخر توصیه می کند قبل از سفر این آزمایشات را انجام داده و گواهی آن را به همراه خود داشته باشید تا در صورت نیاز از آن استفاده نمایید.
2.  در کشور مالزی قسمت های مختلفی برای بازدید توریست ها وجود دارد اما قبل از هرگونه بازدید از این اماکن باید از مقامات محلی مالزی مجوزهای لازم را دریافت کنید.
3. مالزی، کشوری اسلامی می باشد؛ اگرچه رعایت حجاب در آن اجباری نمی باشد ولی بهتر است که چارچوب های لازم رعایت گردد. در ماه رمضان بسیاری از اهالی به روزه داری می پردازند پس بهتر است در این ایام ملاحظات لازم را در نظر داشته باشید. 

 

آداب و رسوم مردم مالزی


4. به دلیل عدم قرارداد انتقال محکومین بین دو کشور اگر هر فردی به هر دلیلی توسط مقامات قضایی محکوم شد، باید مدت زمان محکومیت خود را در زندان های محلی به سر ببرد.
5. برای رانندگی در این کشور باید گواهینامه بین المللی داشته باشید تا بتوانید به صورت قانونی رانندگی نمایید. با گرفتن گوهینامه بین المللی می توانید در بیش از 160 کشور دنیا رانندگی کنید. برای دریافت گواهینامه داخلی به نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران معاونت راهنمایی و رانندگی برای دریافت آن اقدام نمایید.
6. جالب است بدانید که یک چهارم جمعیت این کشور را چینی ها تشکیل می دهند؛ چینی هایی که از نقاط مختلف این کشور به مالزی مهاجرت کرده اند و فرهنگ های متفاوتی دارند. از همین رو احتمال برگزاری جشن سال نوی چینی ها به صورت بسیار باشکوه در مالزی وجود دارد و در واقع می توان گفت بخشی از فرهنگ آن ها نیز به حساب می آید. 

 

آداب و رسوم مردم مالزی


7.زبان اصلی مردم مالزی مالایی بوده و دین آن ها اسلام است. 
8.گردشگران تور مالزی باید بدانند که در این کشور هنگام ورود به اماکن مقدس باید کفش های خود را در بیاورند و پیش از رفتن به آن مکان باید لباس پوشیده به تن داشته باشند. 
9.بهتر است برای اشاره کردن به چیزی یا فردی، از انگشت سبابه استفاده نکنید و به جای آن از انگشت شست دست راست استفاده نمایید. 
10.به گارسون ها و خدمتکاران هتل انعام بدهید زیرا در این کشور امری مرسوم است.
11. برگزاری مراسم عروسی در برخی از قبیله های این کشور متفاوت است برای مثال آن ها رسم دارند که عروس و داماد تا 72 ساعت بعد از مراسم نباید به دستشویی بروند و معتقدند این کار سبب برکت در زندگی زوج می شود. 
12.میهمانی دادن و میهمانی رفتن در این کشور مرسوم نمی باشد و اغلب افراد در بیرون از خانه و در مراکز تفریحی به دور هم جمع می شوند. 
13.غذاهای متنوعی در این کشور سرو می گردد که طبیعتا غذاهای حلال هم به وفور وجود دارد پس برای هموطنان ما جای نگرانی از این بابت نیست. 

 

آداب و رسوم مردم مالزی


 

نظرات مردم درباره آداب و رسوم مردم مالزی

عطیه 29 مهر 97
1
آداب و رسوم مردم مالزی خیلی جالب و دیدنیه من خیلی خوشم اومد
درج نظر