امتیاز 5 از 5 | از بین 123 امتیاز دهنده به هزینه اقامت در استانبول

هزینه اقامت در استانبول

در این بخش از سایت لحظه آخر قصد داریم هزینه اقامت در استانبول را برای شما شرح دهیم در ادامه با ما همراه باشید تا با هزینه هایی که در هنگام سفر باید بپردازید آشنا شوید.
یکی از مهم ترین بخش های هزینه های یک سفر، هزینه اقامتگاه می باشد و قیمت آن ها نیز بستگی به فصلی که سفر می کنید دارد به طور مثال ماه جولای (تیر تا مرداد) تا سپتامبر (شهریور تا مهر) از فصل های پرگردشگر تور استانبول می باشد به همین دلیل قیمت هتل ها به صورت چشمگیری افزایش می یابد. اما اگر در ماه های آپریل (فروردین تا اردیبهشت)، اکتبر (مهر تا آبان) و مه (اردیبهشت تا خرداد) به استانبول سفر کنید می توانید هتل هایی با قیمت های ارزان تری را پیدا کنید تا هزینه سفر به استانبول را کاهش و صرفه جویی کنید.
یکی دیگر از راه های کاهش هزینه اقامت در استانبول رزرو هتل زودتر از زمان سفر که می توانید از طریق سایت های رزرو آنلاین هتل ها اقدام نمایید که معمولا این سایت ها در بعضی از مواقع تخفیف های خوبی برای بازدید کنندگان می گذارد که می توانید از آن ها نیز استفاده نمایید. نکته دیگر که اگر بیش از یک ماه می خواهید در استانبول اقامت داشته باشید کرایه آپارتمان است که هزینه اقامت در استانبول را می توانید کاهش دهید.
یکی دیگر از موثر ترین موارد در هزینه هتل موقعیت مکانی هتل می باشد که اگر برای جا به جایی در شهر مشکلی ندارید می توانید هتل های دور تر و ارزان تری را کرایه کنید که تاثیر زیادی در هزینه اقامت به استانبول را در پیش دارد.

همانطور که پیش تر گفتیم اماکنی که گردشگران تور استانبول می توانند در آن جا اقامت بگزینند، عبارت اند از هتل ها، هاستل ها، سوئیت ها، هتل آپارتمان و غیره.
هزینه اقامتگاه ها در استانبول
هزینه یک شب اقامت در هتل های 2 ستاره استانبول : از حدود 50 تا 300 لیره 
از امکانات هتل های 2 ستاره می توان به سرویس بهداشتی، تخت، صبحانه سلف سرویس، روم سرویس و امکانات ابتدایی که تمامی هتل ها دارا می باشند، اشاره کرد.
هزینه یک شب اقامت در هتل های 3 ستاره استانبول : از حدود 70 تا 600 لیره 
از امکانات هتل های 3 ستاره می توان به سرویس بهداشتی، تخت، یخچال، صبحانه سلف سرویس، رم سرویس و امکانات دیگر اشاره کرد.
هزینه یک شب اقامت در هتل های 4 ستاره استانبول : از حدود 100 تا 1000 لیره 
از امکانات هتل های 4 ستاره می توان به سرویس بهداشتی، تخت، یخچال، صبحانه سلف سرویس، روم سرویس، ناهار و امکانات دیگر اشاره کرد.
هزینه یک شب اقامت در هتل های 5 ستاره استانبول : از 140 لیره به بالا 
از امکانات هتل های 4 ستاره می توان به سرویس بهداشتی، تخت، یخچال، صبحانه سلف سرویس، ناهار، شام، روم سرویس و امکانات دیگر اشاره کرد.
هزینه یک شب اقامت در مهمان سراها و هاستل های استانبول : از حدود 20 تا 400 لیره هزینه یک شب اقامت در آپارتمان های استانبول : از حدود 30 تا 1000 لیره
هزینه اقامت یک شب در خوابگاه : 7 الی 24 لیره 

هزینه اقامت یک شب در سوئیت دو تخته با رده بندی متوسط : 90 الی 200 لیره 
هزینه اقامت یک شب در سوئیت دو تخته با رده بندی بالا و لوکس : بالای 200 لیره 
انواعی از مهمان خانه ها و هاستل ها در شهر استانبول به چشم می خورد که با انتخاب آن ها می توانید اقامتی ارزان را برای خود رقم بزنید. هزینه مهمان خانه ها و هاستل های استانبول بسته به امکانات و فاصله از مرکز شهر همانطور که پیش تر گفته بودیم از شبی 20 لیره ترکیه تا 400 لیره ترکیه متفاوت هستند. 
هزینه ‌ها بسته به محل آپارتمان، تعداد اتاق‌ها، فاصله تا مرکز شهر و امکانات آن متفاوت است. حدود 400 آپارتمان در شهر استانبول به چشم می خورند که از اقامتگاهی لوکس تا محلی مناسب متفاوت اند.
هزینه آپارتمان های استانبول از شبی 30 لیره ترکیه تا 1000 لیره ترکیه متفاوت است. 
بدین ترتیب اگر بدانید بیش تر هزینه سفر مربوط به کدام بخش آن می باشد می توانید به سادگی هزینه ها را مدیریت کنید و سفر خوب با قیمت های مناسبی داشته باشید.
همانطور که پیش تر گفتیم در طول سفر به استانبول هزینه های متفاوتی پیش روی شماست که افزایش و کاهش آن کاملا به نحوه برنامه ریزی شما بستگی دارد. دانستن متوسط قیمت این موارد کمک بزرگی در طی سفر شما خواهد بود. 
امیدوارم این مقاله برای شما گردشگران عزیز تور استانبول مفید واقع شده باشد و بتوانند هزینه اقامت در استانبول را برای خود بر آورد کرده باشند.
این مقاله در تاریخ 97/7/25 به روزرسانی شده است.

نظرات مردم درباره هزینه اقامت در استانبول

ابراهیم 2 بهمن 97
1
دوستانی که می خوان برن اگر میخواین هزینه اقامت در استانبول رو کاهش بدین حتما سعی کنید پیاده و یا با مترو تردد کنید. صبحانه ها رو تو خود هتل بخورین. مخصوصا ناهار هارو سعی کنید از غذاهای خیابانی استفاده کنید هم خوشمزه هستن هم ارزون. شاید باور نکنید ولی هفته پیش تو دی همینجوری رفتم 2/5 نهایت 3 تومن شد
یلدارحیمی 16 مرداد 99
3
ببخشید کدوم هتل بودین من یه چندتا سوال دارم ازتون
آرینا 29 مهر 97
5
هزینه اقامت در استانبول الان از شبی چقدر هست ؟
درج نظر

تورهای استانبول

تور استانبول 25 اردیبهشت
3 شب
ایران ... ایران ایر تور
ایران ... ایران ایر تور
الیما گشت
25 اردیبهشت - 28 اردیبهشت

تور استانبول 25 و 26 اردیبهشت
10 شب
آسمان آسمان
معراج معراج
اسطوره بیستون
26 اردیبهشت - 5 خرداد

تور استانبول 25 و 26 اردیبهشت
3 شب
آسمان آسمان
ایران ... ایران ایر تور
اسطوره بیستون
26 اردیبهشت - 29 اردیبهشت

تور استانبول 3 و 4 و 5 خرداد
4 شب
ایران ... ایران ایر تور
قشم ا ... قشم ایر
ندا پرواز
5 خرداد - 9 خرداد

تور استانبول 25 اردیبهشت
7 شب
ایران ... ایران ایر تور
ایران ... ایران ایر تور
گردشگر زمان
25 اردیبهشت - 1 خرداد

تور استانبول 26 و 27 اردیبهشت
7 شب
آسمان آسمان
ایران ... ایران ایر تور
اسطوره بیستون
26 اردیبهشت - 3 خرداد

تور استانبول 30 و 31 اردیبهشت
4 شب
قشم ا ... قشم ایر
ایران ... ایران ایر تور
ندا پرواز
30 اردیبهشت - 4 خرداد