دروازه هادریان

از جاذبه های مهم و با قدمت گردشگری آنتالیا می توان به دروازه هادریان یا هادریانوس یا اوچ کاپیلار (سه دروازه) اشاره کرد. این بنا یک طاق نصرت است که به نام امپراتور رومی، هادریان، ساخته شد و امروزه از جاهای دیدنی شهر آنتالیا بشمار می آید. طبق افسانه ها، بلقیس، ملکه سبا از زیر این طاق گذشته و در مسیر ملاقات با سلیمان نبی، روز خوبی را در کاخ آسپندوس گذرانده است دروازه هادریان آنتالیا به شکل سه طاق کنار همدیگر با ستون هایی تزئین شده ساخته شده است. دروازه هادریان تنها دروازه به جا مانده از آنتالیای باستان است.

 معماری این دروازه تاریخی نشان دهنده معماری کلاسیک روم باستان است. رومیان باستان طاق نصرت‌های خود را به این شکل و شمایل می‌ساخته اند. 8 ستون و پایه گرانیتی، که در دو طرف چهار پایه اصلی و نگهدارنده سه طاق نصرت دروازه هادریان آنتالیا قرار گرفته اند. در کنار این دروازه دو برج نیز دیده می‌شود. هر دو برج به دوره روم باستان برمی گردد . اما به نظر می‌رسد که امپراطوری بیزانس، برج سمت راست را ترمیم و بازسازی کرده است. ..


امتیاز 5 از 5 | از بین 100 دهنده به امتیاز دروازه هادریان
گالری تصاویر ویدئو ها
آخرین نظرات ثبت شده
میلاد 20 مرداد 1397
3
دروازه هادریان واقعا یکی از جاذبه های تاریخی خوب آنتالیا
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.
تورهای مشابهپنل کاربریانجمن گردشگریبلاگ گردشگری