روستای دهسرخ

روستای دهسرخ با دو هزار سال قدمت در کیلومتر 45 مشهد نیشابور می باشد و در 17 کیلومتری شهر ملک آباد واقع شده است. این روستا جمعیتی بالغ بر هزار نفر دارد ، روستای دهسرخ  به قدوم امام رضا (ع) متبرک شده است. داستان ابن روستای مبارک از این قرار می باشد که امام رضا (ع) وقتی به این روستا رسیدند و نزد مامون رفتند زمان اقامه نماز بود که امام طلب آب کردند و چون آبی پیدا نکردن امام رضا (ع) دست خود را به روی زمین آورد و چشمه ای جوشید از آن موقعه به بعد این چشمه نام زمزم رضوی را به خود اختصاص نهاد. این چشمه بسیار شفا بخش می باشد که بسیاری از بیماران را شفا داده است. در فاصله سیصد متری این چشمه متبرک مرقد امام زاده سید عبدالعزیز که از نوادگان حضرت علی ابن حسین علیه السلام است واقع شده است. مرقد امام زاده سید عبدالعزیز اخیرا باز سازی شده است و بسیاری زایران زیادی را به خود جذب کرده است که این مرقد در بلندای روستا می باشد که چشم انداز زیبایی از طبیعت پیرامون خود دارد ، اگر به مشهد می روید به این مکان متبرک سری بزنید.
امتیاز 5 از 5 | از بین 100 دهنده به امتیاز روستای دهسرخ
گالری تصاویر ویدئو ها
آخرین نظرات ثبت شده
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.
تورهای مشابهپنل کاربریانجمن گردشگریبلاگ گردشگری