بوستان آهوان کیش

📅 بروزرسانی : ۳۰ شهریور ۱۴۰۱ ⏱ مطالعه : 3 دقیقه بازدید : 1000
علت نامگذاری
امکانات
بازدید
ساعت بازدید
آدرس
بوستان آهوان کیش (deer park kish) یا باغ وحش کیش، یکی از جاذبه های زیبا واقع در جزیره کیش محسوب می شد. این جاذبه زیبا در انتهای خیابان فردوسی کیش قرار داشت، منطقه نام برده به دلیل وجود این بوستان زیبا مورد توجه گردشگران بسیاری قرار گرفته و به یکی از معروف ترین مناطق گرشگری شهر کیش تبدیل شده بود. بوستان آهوان کیش در سال 1380 ساخته و تاسیس شد. اما با تمامی این تفاسیر این باغ وحش زیبا در سال 1390 تخریب گشت و در حال حاضر، یک مجتمع تجاری به نام میکا مال در زمین‌ های آن در حال ساخت است که گفته می‌ شود یکی از بهترین مراکز خرید کیش خواهد شد. درباره تخریب بوستان آهوان کیش دلایل فراوانی مطرح شده است، بازگو کردن این دلایل چندان خوش آیند نخواهد بود. اما تنها به همین اشاره می‌کنیم که در حالی که بسیاری از بومیان کیش مخالف تخریب پارک آهوان کیش بودند، اما مسئولان وقت کیش اعتنا نکردند و علت تخریب را مسائل بهداشتی و زیست ‌محیطی و نارضایتی ساکنان اطراف بوستان عنوان کردند. در همان سال، اعلام شد که به زودی باغ وحش کیش در مکانی بهتر و استانداردتر احداث خواهد شد و حیوانات و درختان پارک آهوان به محل جدید باغ وحش کیش منتقل می ‌شوند، اما همچنان پس از گذشت چندین سال، این جزیره باغ وحشی ندارد و لازم به ذکر است که مجتمع تجاری میکا مال، آخرین مراحل ساخت خود را سپری می‌ کند.
 
بوستان آهوان کیش

دلیل نامگذاری بوستان آهوان کیش یا باغ وحش کیش

بوستان آهوان کیش در واقع یک باغ وحش بزرگ با مساحتی حدوداٌ 2 هکتار بود که انواع و اقسام جانوران خاص در آن محافظت می شود و برای بازدید عموم آزاد بود، دلیل آن که به این بوستان، آهوان کیش می گویند این است که به غیر از آهوان بقیه حیوانات در قفس نگه داری می شدند ولی آهوان آزادانه در سر تا سر این منطقه حفاظت شده در حرکت بودند و بازدید کنندگان می توانستند با لمس کردن آن ها و غذا دادن احساس خاص و متفاوتی را تجربه کنند. به همین خاطر این مجموعه هر ساله میزبان گردشگران فراوانی بود که با تور کیش به این منطقه سفر می کردند. بوستان آهوان کیش دارای 17 قفس برای نگهداری از انواع حيوانات بود با چنین امکاناتی جزء یکی از بهترین مکان های دیدنی جزیره کیش به حساب می آمد.
 

جاهای دیدنی کیش - جزیره کیش با برخورداری از جاذبه های دیدنی و تفریحی متنوع، سالانه میلیون ها گردشگر را از داخل و خارج ایران به خود جذب می کند.

امکانات بوستان آهوان کیش یا باغ وحش کیش

حیواناتی از جمله شیر، ببر، روباه، طاووس و انواع پرندگان را می توانستید در این بوستان زیبا مشاهده کنید. در این بوستان حدود 20 نوع حیوان مختلف وجود داشت که باعث شده بود گردشگران فراوانی با رنج سنی متفاوت از این باغ وحش بازدید کنند. این منطقه با پوشش گیاهی خاص و سرسبز خود تبدیل به یکی از مراکز تفریحی پر طرفدار جزیره کیش شده بود. اغلب مسافرانی که با تور کیش به این شهر زیبا سفر می کردند از این باغ وحش مهیج نیز بازدید به عمل می آورند. همچنین در این پارک وسایل بازی بسیار مهیجی برای کودکان وجود داشت. ورودی باغ وحش بوستان آهوان کیش بسیار دیدنی بود محوطه ورودی بوستان با پوشیش گیاهی بی نظیری تزئین شده بود. گردشگران تور کیش به وسیله ون های برقی که در درب ورودی این پارک تعبیه شده بود می توانستند به بخش های مختلف بوستان رفته و از آنجا بازدید کنند. بوستان آهوان، در واقع باغ وحش شهر کیش به حساب می آمد. این بوستان در جنوب پارک هنگام کیش قرار داشت و گردشگران تور کیش علاوه بر بازدید از این مجموعه می توانستند از پارک هنگام هم دیدن کنند. محوطه سرسبزِ بسیار زیبای این پارک با بیش از 200 اصله درخت و وجود گونه ‌های مختلف حیوانات، فضایی بسیار چشم نواز و زیبا را برای گشت‌ و گذار مسافران تور کیش و به خصوص کودکان فراهم می کرد.
 
پارک آهو ها

بازدید از بوستان آهوان کیش

مبحث دیگری که ممکن است مسافران تور کیش را دچار مشکل کند، این است که اکثر سایت ها با اشاره کردن به این موضوع که بوستان آهوان کیش به یکی از جاذبه های گردشگری کیش می باشد، گردشگران را به بازدید از این مجموعه ترقیب می کنند و گردشگران در سفر خود زمانی را به بازدید از این پارک اختصاص می‌دهند و در هنگام سفر متوجه می شوند که این مجموعه سالیان سال است که تخریب شده است. ورودی باغ وحش در آن زمان چه برای بازدید کنندگان ایرانی و چه غیر ایرانی، رایگان بود.

همه چیز درباره جزیره کیش _  آشنایی با جزیره کیش، زیباترین جزیره خلیج فارس!!

ساعت بازدید بوستان آهوان کیش

گردشگران تور کیش می توانستند از ساعت 5 بعد از ظهر تا 9 شب از این بوستان زیبا بازدید به عمل آورند. بوستان آهوان کیش در فاصله 10 کیلومتری از مرکز شهر قرار داشت که به راحتی با تاکسی های موجود در جزیره کیش در عرض 15 دقیقه می توانستید به آنجا برسند و نیمی از روز خود را در آن منطقه زیبا سپری کنند.

آدرس بوستان آهوان کیش

هرمزگان، کیش، انتهای خیابان فردوسی
گزارش مشکل

سوالات متداول بوستان آهوان کیش (آدرس+عکس و هزینه بازدید)

آدرس بوستان آهوان کیش یا پارک آهوها: "هرمزگان، کیش، انتهای خیابان فردوسی"

از آنجا که پارک آهوان کیش در جزیره کیش قرار گرفته. با توجه به آب و هوای این جزیره بهترین زمان بازدید از این جاذبه گردشگری، فصل پاییز و زمستان است.

نظرات کاربران درباره بوستان آهوان کیش

سوگل مرداد 1397
23 نفر پسندیدند
واااااااااااای مگه زیباتر از آهو هم داریم ؟ من بار ها و بارها بوستان آهوان کیش رو رفتم و بیش تر مهمونامو بردم

lahzeakhar.com/Tourist-attractions-full-information/65-%D8%A8%D9%88%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86-%D8%A2%D9%87%D9%88%D8%A7%D9%86-%DA%A9%DB%8C%D8%B4

امتیاز 5 از 5 | از بین 101 کاربران به بوستان آهوان کیش