آلبروس

روسیه کشوری متشکل از سه شهر بزرگ مسکو، سوچی و سن پترزبورگ است که هر کدام از آن ها دارای جاذبه های گردشگری گوناگونی می باشند. آلبروس بلندترین قله اسیایی- اروپایی با 5645 متر ارتفاع است که از دو قسمت شرقی و غربی با ارتفاع مختلف است. نام کوه آلبروس با نام رشته کوه البرز دارای ریشه ی یکسان لغوی می باشند زیرا که در امتداد کوه های البرز ایران است.

بالا ترین ارتفاع این قله در قسمت غربی آن است که اختلافش با قله شرقی تنها 20 متر است. به علت موقعیت جغرافیایی مشابه با قله دماوند همیشه پوشیده از برف می باشد و آلبروس را به نام کوه سفید نیز می شناسند. کوه های آلبروس بیشتر برای گردشگرانی که علاقه به کوهنوردی دارند و یا به صورت حرفه ای کوهنوردی می کنند و همچنین اسکی بازان از دیرباز مورد استقبال آن ها بوده است. بهترین زمان سفر به روسیه برای کسانی که علاقه مند به کوهنوردی در ارتفاعات آلبروس هستند از اواخر خرداد ماه تا اوایل مهر ماه( تابستان) می باشد.

در کل دنیا هفت قله شناخته شده با ارتفاع بسیار زیاد وجود دارد که آلبروس جزو پنجمین رتبه بندی آن ها قرار گرفته است. برای صعود به کوه های آلبروس ابتدا باید به مسکو روسیه سفر کنید و با گذر از چند روستا با فاصله تقریبی 100 کیلومتر به دامنه این قله می رسید. آلبروس به دلیل قرار گرفتن در ارتفاعات دارای 15 یخچال طبیعی و رودخانه ی یخ زده می باشد. برای مسافرین تور روسیه و کسانی که به این سبک از مناطق دیدنی و گردشگری علاقه دارند رفتن به ارتفاعات آلبروس توصیه می شود.

گزارش مشکل

نظرات مردم درباره آلبروس

عسل 22 مرداد 97
4
برای اسکی آلبروس چه زمانی بهترین تایم هست و شما پیشنهاد می کنید؟
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر