ساحل مرجان

در این قسمت قصد داریم مطلبی در رابطه با یکی از سواحل زیبای جزیره کیش برای شما شرح دهیم، ساحل مرجان یکی از زیبا ترین و معروف ترین سواحل جزیره کیش به حساب می آید. جزیره کیش شهری است پر از جاذبه های گردشگری فراوان اما گشت و گذار در سواحل این شهر چیز دیگری است. ساحل مرجان در مجاورت بازار مرجان کیش و در شرق این جزیره قرار گرفته است، این ساحل پلی میان یکی از مراکز خرید مهم جزیره کیش و آب های نیلگون خلیج فارس می باشد. به این ترتیب میتوانید بعد از یک خرید جانانه، سری به ساحل مرجان بزنید و نهایت لذت را ببرید. علاوه بر این ساحل مرجان به هتل هایی همچون هتل ارم، هتل داریوش و هتل پارمیس نیز نزدیک بوده و دسترسی گردشگرانی که در این هتل اقامت دارند بسیار آسان است و شاید به همین خاطر باشد که نام آن برای گردشگران تور کیش آشنا می باشد. بدون شک نا ممکن است که به مروارید خلیج فارس سفر کنید و حداقل نیمی از روز خود را در کنار سواحل زیبای آن سپری نکنید. جزیره کیش دارای سواحل تفریحی بسیاری می باشد اما از جمله سواحلی که در میان گردشگران تور کیش از محبوبیت بالایی برخوردار است می توان به ساحل مرجان یا همان پارک ساحلی مرجان اشاره نمود.


این ساحل به لطف ساخت فضای سبز بسیار بزرگ در آن توانسته تا منظره چشم نواز را برای گردشگران به وجود بیاورد، تا همانطور که در آلاچیق ها و مکان های گوناگون سرسبز نشسته اند، بتوانند از منظره دریا لذت ببرند. همچنین برای آن ها باربیکیو هایی تعبیه شده است تا با طبخ انواع کباب در کنار دریا خاطره ای شاد برای خود رقم بزنند، همچنین این آلاچیق ها مجهز به سیستم روشنایی هستند که باعث شده است تا مسافران به دور از شلوغی و هیاهو بتوانند در این آلاچیق ها اوقاتی خوش را سپری کنند. ساحل مرجان جدا از آلاچیق هایی که برای گردشگران تعبیه کرده است، امکانات تفریحی بسیاری برای مسافران در ساحل مرجان ایجاد کرده است، به طور مثال پیست دوچرخه سواری، از آنجایی که پیست دوچرخه سواری کیش از این ساحل می گذرد، گردشگران می توانند با کرایه یک دوچرخه به گشت و گذار در این ساحل بزرگ و زیبا بپردازند. افرادی که به تفریحات دریایی علاقه مند هستند، می توانند به کلبه غواصی موجود در ساحل مرجان بروند و از تفریحاتی همچون غواصی در ساحل مرجان، کایت سواری، قایق های تفریحی، بنانانا سواری، جت اسکی، پاراسل، فلای برد (شاید این توضیح نیز خالی از لطف نباشد که فلای برد وسیله ای است که با آن می توان به حرکاتی نمایش و حتی پروازی در حدود بیست متری بپردازید که البته نیازمند آموزشی نیم ساعته است.) و شاتل لذت کامل را ببرند. اما اگر حوصله شلوغی را نداشته و به دنبال مکانی برای دست یافتن به آرامش می گردید، به شما اسکله کوچک ساحل مرجان را پیشنهاد می کنیم. بدون شک قدم زدن بر روی این اسکله و تماشای منظره طلوع خورشید بر بستر دریا در این ناحیه، چنان آرامشی را به شما القا می نماید که در هیچ کجای دیگر نمی توانید به آن دست پیدا کنید. 


اما از از هرچه که بگذریم نمی توان لذت غذا دادن به ماهی های زینتی در دریا را فراموش کنیم. سواحل آب شور و مرجانی کیش یکی از مکان های مناسب برای زندگی ماهی های کوچک و بزرگ زینتی می باشد. از این رو شما می توانید در تمامی سواحل جزیره کیش شاهد ماهی هایی همچون عروس دریایی، شقایق های زیبا، حلزون های کوچک و صدف های زیبا باشید. اما در ساحل مرجان شما می توانید به راحتی به آن ها غذا داده و از نزدیک و بدون هیچ خطری آن ها را مشاهده نمایید. البته آب های این ساحل به دلیل وجود مرجان های گوناگون، برای شنا مناسب نمی باشند و چناچه بخواهید در این قسمت شنا کنید، ممکن است با جراحات بدنی سطحی مواجه شوید. اما با این حال آب های این سواحل بی خطر هستند، جالب است بدانید این سواحل فاقد کوسه های خطرناک است، در بعضی مواقع ممکن است کوسه ای دیده شود، اما آن ها نیز خطری ندارند و فقط از ماهی های کوچک تغذیه می کنند و برای انسان ها دردسری ایجاد نمی کنند. برای همین هم در آب های ساحلی جزیره کیش با خیالی آسوده می توان به انواع تفریحات آبی پرداخت و از آنها لذت برد. بسیاری از مسافران و ساکنین جزیره اوقات تفریحی خود را در کنار این ساحل می گذرانند و از مناظر زیبای ساحلی کیش لذت می برند. پارک ساحلی مرجان کیش یکی از گزینه های ایده آل برای آنان می باشد چرا که پارک مرجان کیش با امکانات رفاهی و تفریحی متنوع می تواند ساعاتی لذت بخش را برای گردشگران تور کیش و همچنین بومیان به ارمغان آورد. غواصی یکی از این تفریحات پر طرفدار ساحل مرجان می باشد که گردشگران تور کیش می توانند از طریق مرکز غواصی کیش و یا یکی از کلوپ های دریایی اقدام کنید و پس از آموزش اولیه غواصی، به غواصی در ساحل مرجان بپردازید. دنیای زیر آب ساحل مرجان با آبزیان و سنگ های متنوع آن، برای مسافران جزیره کیش بسیار جذاب و غافلگیر کننده خواهد بود و خاطره ای فراموش نشدی را برای آن ها رقم می زند.

گزارش مشکل

نظرات مردم درباره ساحل مرجان

فاطمه زهرا 16 مرداد 97
4
پارسال ساحل مرجان رفتم خیلیم شلوغ بود واقعا پشیمون شدم
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر

تورهای کیش

تور کیش از اصفهان 4 و 7 اردیبهشت
3 شب
کیش ا ... کیش ایر
ایران ... ایران ایر
اسطوره بیستون
4 اردیبهشت - 10 اردیبهشت

تور کیش 28 فروردین
3 شب
زاگرس زاگرس
کیش ا ... کیش ایر
سیف گشت
28 فروردین - 31 فروردین

تور کیش 27 فروردین
4 شب
ساها ساها
قشم ا ... قشم ایر
معراج گشت
27 فروردین - 31 فروردین

تور کیش 31 فروردین
3 شب
ایران ... ایران ایر تور
وارش وارش
الیما گشت
31 فروردین - 3 اردیبهشت

تور کیش 28 فروردین
3 شب
تابان تابان
قشم ا ... قشم ایر
دانیار سفر پارسیان
28 فروردین - 31 فروردین

تور کیش از اصفهان 27 فروردین
3 شب
کیش ا ... کیش ایر
زاگرس زاگرس
دانیار سفر پارسیان
27 فروردین - 30 فروردین

تور کیش 27 و 28 و 31 فروردین
5 شب
تابان تابان
زاگرس زاگرس
ندا پرواز
28 فروردین - 5 اردیبهشت

تور کیش 31 فروردین
5 شب
ایران ... ایران ایر تور
ساها ساها
الیما گشت
31 فروردین - 5 اردیبهشت

تور کیش 26 و 28 و 29 فروردین
2 شب
تابان تابان
کاسپین کاسپین
فرجام پرواز کیان
29 فروردین - 31 فروردین

تور کیش 26 فروردین
4 شب
زاگرس زاگرس
تابان تابان
گردشگر زمان
26 فروردین - 30 فروردین