دره گلهای ارمنستان

زاخکازور یا تساخکازور به معنای دره گلهای ارمنستان است که در فاصله 55 کیلومتری از شمال غرب شهر ایروان پایتخت ارمنستان قرار گرفته است. با توجه به آب و هوای سرد و کوهستانی که این کشور دارد در فصل زمستان محل مناسبی برای ورزش اسکی و علاقه مندان به اسکی روی برف و یخ می باشد. هرساله گردشگران زیادی برای استفاده از پیست های اسکی در این کشور به دره گلهای ارمنستان سفر می کنند.
از امکانات ویژه این منطقه توریستی می توان به وجود تله کابین، چشمه های آب گرم با خواص درمانی، هتل های مجلل، آثار قدیمی ، باستانی و امکانات رفاهی اشاره کرد که امروزه با توجه به استقبال کم نظیر گردشگران تور ارمنستان این منطقه توریستی را گسترش داده و از بهترین امکانات تفریحی برای رفاه حال مسافرین عزیز استفاده کرده اند. دره گلهای ارمنستان علاوه بر این که یک منطقه تفریحی برای بازدیدکنندگان می باشد بلکه یکی از قدیمی ترین اماکن مذهبی در این کشور محسوب می شود که قدمت آن به قرن دوازدهم برمی گردد. زاخکازور بر روی دامنه کوه های تغنیس قرار گرفته که تمام این محوطه با پوشش گیاهی انبوه و درختان سرسبز پوشیده شده است و تابستان معتدل و خنک و زمستان های سرد با بارش برف شدید دارد.

صومعه کچاریس یکی از جاذبه های مذهبی و قدیمی ارمنستان است که بازدید از آن خالی از لطف نیست. بزرگ ترین مرکز ورزشی در ارمنستان نیز در تساخکازور قرار دارد. این مجموعه در سال 1967 افتتاح شد که سال ها بعد در سال 2007 با توجه به بازسازی پیشرفته ای که داشت به مجهزترین و بزرگ ترین مجموعه های ورزشی برای اردوهای تیم ملی و تمرینات تبدیل شد. در کنار تمام این امکانات وجود هتل های لوکس 5 ستاره، انواع رستوران های بین المللی و سنتی با غذاهای محلی و مراکز خرید با انواع برندهای روز دنیا جلوه مدرنی به دره گلهای ارمنستان برای گردشگران تور ارمنستان بخشیده است.

نظرات مردم درباره دره گلهای ارمنستان

ایلیاس 10 مهر 97
1
تو دره گلهای ارمنستان می تونید شبانه روز بنشینید و فضای زیبای اون رو ببینید و نهایت لذت رو ببرید
درج نظر