خیابان شانزه لیزه

📅 بروزرسانی : ۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ بازدید : 1072

شانزليزيه

بدون شک چه با تور فرانسه به شهر عشاق، پاریس سفر کرده باشید و چه تا به حال پای خود را به اروپا نگذاشته باشید، حتما نام خیابان شانزه لیزه پاریس را شنیده اید. شانزه لیزه که در ایران شانزِلیزه خوانده می شود یکی از خیابان های معروف و اعیانی نشین پاریس است که جزو جاذبه های گردشگری و تفریحی محبوب این شهر به حساب آمده و آوازه نامش در تمام دنیا پیچیده شده است. اما شاید برایتان این سوال پیش آمده باشد که این خیابان مگر چه چیزی دارد که باعث شده تا به محبوبیت جهانی دست یابد؟ برای این سوال دلایل بسیار زیادی وجود دارد. 

 

خیابان شانزلیزه


خیابان شانزلیزه

خیابان شانزلیزه پاریس دارای زیبائی های معماری خاص به خود بوده که به وسیله ی نور پردازی های رنگارنگ به هنگام شب، زیبائی آن چندین برابر می شود. این نور پردازی ها آنقدر خاص و ویژه بوده که به هنگام راه رفتن در پیاده رو های این خیابان، به شما این احساس داده می شود که درون پیاده روهایی از بهشت مشغول قدم زدن هستید و نور های ملایم از میان شاخ و برگ درختان بر روی شما می تابد. شاید به همین خاطر باشد که فرانسوی ها خود خیابان شانزه لیزه را زیباترین خیابان جهان می نامند.
شانزلیزه فرانسه قسمت منطقه هشتم پاریس واقع شده و حد فاصل مابین میدان کنکورد و میدان شارل دوگل که با نام میدان اِتوال در میان مردم شهرت دارد را شامل شده می شود. خیابان شانزه لیزه دارای طول تقریبی دو کیلومتر و پهنای هفتاد متری بوده و به تنهایی جزو یکی از محورهای اصلی و تاریخی شهر به حساب می آید. همچنین می توان گفت که در حدود بیش از هفتصد متر اولیه ی خیابان مزین شده به باغچه های کوچک زیبایی به نام Carres می باشد که به صورت مربع مانند و منظم در کنار یکدیگر قرار گرفته و سرسبزی آنها چشم عابران را نوازش می دهد. 

 

خیابان شانزلیزه

 

رستوران های خیابان شانزلیزه

اما از این ها که بگذریم نوبت به صحبت در رابطه با بخش تفریحات گردشگری شانره لیزه فرانسه می رسد. شانره لیزه دارای کافه و رستوران های گوناگون بسیاری به همراه سالن های سینما و تاتر مجهز بوده، که هرکدام از آنها در نوع خود بی نظیر می باشند. هرکدام از رستوران های خیابان شانزه لیزه می تواند با سرو یک وعده غذایی خاص، عقل و هوش را از سر گردشگران تور فرانسه بپراند. همچنین خوردن یک فنجان قهوه بر روی تراس کافه هایش که به تمام خیابان دید دارند خالی از لطف نبوده و همیشه در خاطرتان می ماند. 

 

خیابان شانزلیزه خیابان شانزلیزه

 

مغازه های شانزلیزه

اما شاید بتوان گفت که یکی از دلایل اصلی محبوبیت خیابان شانزه لیزه نزد گردشگران تور پاریس وجود بازار شانزلیزه ، مراکز خرید و برندهای برتر موجود در دنیا بوده که بسیاری از مردم را صرفا به دلیل خرید از این برند ها به سمت خود می کشاند. از این حیث شانزه لیزه را می توان بهشت صنعت مد، پوشاک و خرید دانست که در آن می توانید با خیال راحت به خرید برند های مطرح و لوکس و یا حتی سوپر لوکس بپردازید بدون آن که نگران اصل بودن یا نبودنشان باشید.
البته قسمت اصلی مغازه های شانزلیزه که برندها را در خود جای داده اند، در خیابان مونتین قرار گرفته است. چنانچه می خواهید به سراغ این خیابان بروید باید سری به بخش جنوبی خیابان شانزه لیزه بزنید. در خیابان مونتین می توانید شاهد برند هایی برتری همچون شانل، دیور، لویی ویتون، پرادا و کارتیه باشد. همچنین بزرگ ترین شعبه از فروشگاه آدیداس در دنیا را می توانید در اینجا بیابید و به آن سری بزنید. اما کار فقط به اینجا ختم نمی شود چرا که میتوان گفت در حدود 95% از برند های مطرح دنیا چه لوکس و چه عادی در خیابان شانزه لیزه پاریس برای خود شعبه ای افتتاح نموده اند که اگر بخواهیم از همه آنها نام ببریم به لیست بلند بالایی بر می خوریم.
تمامی این مسائل باعث شده است که خیابان شانزه لیزه در پاریس، جزو خیابان های سوپر لوکس و محبوب دنیا به حساب آمده و پس از خیابان شماره 5 در نیویورک، که گران ترین خیابان جهان است، رتبه ی دوم مقام گران ترین خیابان جهان را به خود اختصاص دهد. این مقام باعث شده است تا هر صد متر مربع از مغاره های این خیابان به قیمت یک و نیم میلیون دلاری خرید و فروش شود. 

 

خیابان شانزلیزه

 

تصاویر خیابان شانزه لیزه پاریس 

 

خیابان شانزلیزه خیابان شانزلیزه خیابان شانزلیزه


 

گزارش مشکل
تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است

lahzeakhar.com/Tourist-attractions-full-information/50-%D8%AE%DB%8C%D8%A7%D8%A8%D8%A7%D9%86-%D8%B4%D8%A7%D9%86%D8%B2%D9%87-%D9%84%DB%8C%D8%B2%D9%87

امتیاز 5 از 5 | از بین 101 کاربران به خیابان شانزه لیزه