رود دانوب

رود دانوب دومین رودخانه عظیم قاره اروپا واقع در کشور رومانی است که نیمی از ان از آلمان گذر کرده ودر اخر به دریای سیاه سر ریز می شود. به طور کلی این رود با مسیری به مساحت 3000 کیلومتر از 10 کشور اروپایی گذر می کند. از زمان های قدیم گفته شده که سرچشمه ی این رود طویل از حوالی جنگل سیاه و به هم پیوستن دو رود بریگاخ و برگ به یک دیگر تشکیل شده. 

رود دانوب که خیلی وسیع تر از رود های معمولی و موجود است بیشتر از 6500 کیلومتر ان از کشور المان گذر می کند. معنی لغوی کلمه دانوب به معنی الهه رودخانه ها می باشد که رومی های باستان بر ان اعتقاد داشتند. اسم دانوب با کشور اتریش تقریبا معنی مشابهی دارند که هنرمند معروف یوهان اشتراوس با ساخت اهنگ معروف دانوب ابی نام این رود را جاودانه کرد. مسیر رود دانوب با زیبایی وصف نشدنی بزرگ ترین دلتای قاره اروپا بین کشورهای رومانی و اوکراین قبل از این که به دریای سیاه سرازیر شود تمام می شود. دلتای دانوب 4500 کیلومترمربع به خاطر حیات وحش کامل و  تنوع گوناگون جزو میراث جهانی سازمان یونسکو به ثبت رسیده است. خورشید غروب می کند و دلتای دانوب رومانی در حالی که به دریای سیاه می ریزد به خواب می رود. دانوب نزدیک به 4000 کیلومتر را از میان بعضی از زیباترین و خاص ترین مناطق اروپا طی است تا به پایان راه خود برسد. 

دانوب تنها یک رودخانه معمولی نیست. دانوب ، الهه رودخانه ها ، شاهراه آبی میان غرب و شرق غاره اروپا است که نقش حیاتی و مهمی را در طول تاریخ در زندگی مردمی که در حاشیه آن زندگی کرده و می کنند ، داشته و خواهد داشت.


امتیاز 5 از 5 | از بین 101 دهنده به امتیاز رود دانوب
گالری تصاویر ویدئو ها
آخرین نظرات ثبت شده
آرزو 16 مرداد 1397
0
رود دانوب یه زمانی خیلی طرفدار داشت الان انقدر امکانات رفاهی زدن توی رمانی که رود دانوب آنچنان به چشم نمیاد
درج نظر
نام و نام خانوادگی
ایمیل
تصویر کد امنیتی
متن نظر
به اشتراک گذاری این مطلب
با به اشتراک گذاری وب سایت لحظه آخر دات کام در شبکه های اجتماعی که در آنها عضویت دارید ، دوستان و آشنایان خود را نیز از خدمات گردشگری لحظه آخری این وب سایت که شامل اطلاع داشتن از بروزترین تور های لحظه آخری آژانس های گردشگری معتبر تهران و شهرستان های بزرگ ، آخرین اخبار گردشکری روز دنیا ، اطلاعات مفید گردشگری ، اطلاعات ویزا ، سفرنامه های گردشگری ، راهنمای گردشگری و اطلاعات آژانس های معتبر گردشگری بهره مند سازید.
برای به اشتراک گذاشتن این مطلب با شبکه های اجتماعی مختلف، روی هر یک از لینک های زیر کلیک کنید تا دوستان و آشنایان خود را از این طریق مطلع سازید.
تورهای مشابهپنل کاربریانجمن گردشگریبلاگ گردشگری