کاخ کرملین

زمان مطالعه: دقیقه
بروزرسانی: 1402/10/10
بازدید: 1921
نام نویسنده
تحریریه لحظه آخر نویسنده

کاخ کرملین با قدمت حدودا 500 ساله یکی از مکان های دیدنی کشور روسیه می باشد و واقع در مرکز شهر مسکو است. این کاخ، بزرگ ترین کاخ کشور روسیه میباشد که نماد قدرت و شکوه روسیه نیز میباشد. به طور کلی میتوان گفت کشور روسیه کلکسیونی از بناهای قدیمی و هم چنین باستانی میباشد که همین امر سبب شده است که یکی از مقاصد گردشگری برای بسیاری از مردم جهان باشد که یکی از دلایل سفر به این کشور، میتواند کاخ کرملین باشد.کاخ کرملین در زبان روسی به معنای دژ میباشد که محل استقرار ریاست جمهوری میباشد. این کاخ از چنین کلیسا و کاخ کوچکتر ساخته شده است که در اطراف آنها دیواره های بلندی وجود دارد که جهت جلوگیری از نفوذ دشمن ساخته شده بودند. کاخ کرملین توسط معماران ایتالیایی در بازه زمانی 1485 تا 1495 طراحی شده است. معماری زیبا و منحصر به فرد این کاخ منجر شده است که جز آثار میراث جهانی در یونیسکو در سال 1990 ثبت شود.

کاخ کرملین کجاست؟

در ابتدای مقاله اشاره کردیم که کاخ کرملین در مرکز شهر مسکو واقع شده است. این کاخ در قرن 15 میلادی در کرانه شمالی رود مسکو ساخته شده است. کرملین سمبل تاریخ، استراتژیکی میباشد که در واقع بزرگترین کلیسای مسکو میباشد.

 

تصاویر کاخ کرملین

 

معماری کاخ کرملین

هر آثار باستانی در طول زمان دستخوش تغییرات بسیاری میشود و در مقایسه با شکل اولیه خود، تغییرات زیادی پیدا میکند کاخ کرملین هم از این قاعده مستثنی نیست اولین تغییری که در ظاهر این کاخ صورت گرفته است معماران برروی کرملین قدیم که از جنس سنگ سفید رنگ بود بنای جدید را ساختند. دیواره های قبلی این بنا هم چنان ماند ولی آن را بلندتر وضخیم تر کردند و دورتادور آن را دیوار آجری کشیدند.از سبک های به کار رفته در ساخت این کاخ میتوان به سبک باروک اشاره کرد و محلی که برای ساخت این مکان در نظر گرفته شده است در قرن چهاردهم متعلق به شاهزادگان روسی بوده است. 

بخش های مختلف کاخ کرملین

اشاره کردیم که کاخ کرملین از تعداد زیادی کاخ و کلیسا تشکیل شده است که بزرگ ترین کلیسای واقع در کرملین، کلیسای اوسپنسکی میباشد که ساخت آن حدودا 4 سال در بازه 1475 تا 1479 به طول انجامید این کلسا برای برگذاری مراسم تاج گذاری پادشاهان روسی برگزیده میشد. دیواره های اطراف کاخ کرملین از سال 1485 تا 1495 توسط معماران ایتالیایی طراحی و ساخته شد تا این کاخ از نفوذ دشمنان در هنگام جنگ به داخل کاخ جلوگیری کند. اولین ساختمان واقع در کرملین حدودا 125 متر طول و 47 متر عرض دارد و در مجموع مساحت کرملین 25000متر مربع است و ساختار مستطیل مانندی دارد. کاخ کرملین در مجموع دارای 4 قصرو 4 کلیسا همراه با برج ها ودیواره ها میباشد  هم چنین دارای 700 اتاق و یک حیاط بزرگ میباشد. این کاخ دارای 5 تالار بزرگ با نام های گنورگوسکی، ولادیمیرسکی، الکساندرووسکی، آندریوسکی و یکاترینسکی میباشد که ان پنج تالار برای مراسمات رسمی و دیدارهای دیپلمات در نظر گرفته شده بوند. در انتها لازم است اشاره کنیم که این کاخ به شکل مثلثی میباشد و ضلع شمالی آن 750 متر میباشد.

جاذبه های کاخ کرملین

در ادامه به معرفی جاذبه های دیدنی کاخ کرملین می پردازیم.

 

عکس های کاخ کرملین روسیه

 

اسلحه خانه

این مکان به دستور پتر کبیر ساخته شد که این مکان در واقع به عنوان انبار مهمات مورد استفاده قرار میگرفت.

 کاخ دولت کرملین

این کاخ ترکیبی از بتن و شیشه میباشد که در سال 1961 تکمیل شد این بنا دارای 6000صندلی میباشد و از جذاب ترین بناهای این کاخ میباشد.

ساختمان سنا

این بنا به دستور کاترین کبیر طراحی شده است و به عنوان اقامتگاه رئیس جمهور در نظر گرفته میشود.

فصل مناسب برای بازدید از کاخ کرملین مسکو چه زمانی است؟

از آنجا که کشور روسیه جز کشورهای سردسیر محسوب میشود بنابراین اغلب این کشور در فصل تابستان به عنوان مقصد گردشگری برگزیده میشود دمای این کشور در فصل تابستان حدودا 30 درجه سانتی گراد است و از این میزان بیشتر نخواهد شد. اما اگر میخواهید از با ازدحام گردشگران مواجه نشوید سفر به این کشور را به فصل دیگری عقب بندازید.

ساعات و هزینه بازدید از کاخ کرملین

اکثر گردشگرانی که به روسیه سفر میکنند کاخ کرملین را به عنوان اولویت اصلی خود برمی گزینند از این رو بازدید از این بنا همراه با ازدحام جمعیت رو به رو میباشد. کاخ کرملین دارای دو ورودی اصلی میباشد که ورودی اول آن برج کوتافیا میباشد که اکثر گردشگران از این ورودی وارد بنا میشوند ورودی دیگر از سمت باغ الکساندروفسکی میباشد که اغلب خلوت تر است و تا حدودی گردشگران از این ورودی اطلاع ندارند و ورودی اول شناخته شده تر میباشد. مزیت دیگر ورودی دوم، نزدیک بودن به اتاق زره و صندوق الماس این بنا است.
ساعت بازدید از این بنا از 10 صبح تا 6 بعدازظهر است اما باجه بلیط فروشی آن از ساعت 9 اقدام به فروش بلیط میکند برای اینکه با صف های طویل گردشگران و مراجعه کنندگان مواجه نشوید بهترین زمان مراجعه به کاخ حدودا ساعت نه صبح است تا هم بتوانید به عنوان نفرات اول بلیط تهیه کنید و اتلاف وقت نداشته باشید و هم با خیال راحت و با داشتن زمان مناسب به گشت و گذار داخل کاخ بپردازید.

چگونه به کاخ کرملین برویم؟

در صورتی که در داخل شهر مسکو در یکی از هتل ها سکونت دارید بهترین گزینه جهت رفتن به کاخ، استفاده از مترو میباشد  زیرا نزدیک ترین ایستگاه مترو به کاخ کرملین حدودا 350 متر فاصله دارد بنابراین استفاده از این وسیله نقلیه مانع از اتلاف وقت در ترافیک و پیدا کردن مسیر رسیدن به این بنا میشود هم چنین موجب کاهش هزینه های ناشی از حمل و نقل میشود و به شما در داشتن یک سفر مقرون به صرفه کمک خواهد کرد.
 

تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است

مجله گردشگری

مشاهده همه مقالات
جاذبه های گردشگری مقالات مرتبط
جاهای دیدنی دبی در شب؛ 10شگفتی دبی که در شب باید دید! جاهای دیدنی دبی در شب؛ 10شگفتی دبی که در شب باید دید!
دریاچه شورابیل اردبیل | معرفی امکانات + تفریحات اطراف دریاچه
دریاچه شورابیل اردبیل | معرفی امکانات + تفریحات اطراف دریاچه
بیشتر بخوانید
جزیره موریس؛ بهشت گمشده در اقیانوس هند
جزیره موریس؛ بهشت گمشده در اقیانوس هند
بیشتر بخوانید
تفریحات شبانه وان ترکیه؛ تجربه وان در شب
تفریحات شبانه وان ترکیه؛ تجربه وان در شب
بیشتر بخوانید
هلیوم پارک تهران؛ تفریح پرهیجان در ایران مال + آدرس و قیمت بلیط
هلیوم پارک تهران؛ تفریح پرهیجان در ایران مال + آدرس و قیمت بلیط
بیشتر بخوانید
پارک گلبرگ قشم کجاست؟ | آدرس + ساعت کاری + عکس
پارک گلبرگ قشم کجاست؟ | آدرس + ساعت کاری + عکس
بیشتر بخوانید
موج های خروشان مشهد | قیمت بلیط 1403 + معرفی امکانات + عکس
موج های خروشان مشهد | قیمت بلیط 1403 + معرفی امکانات + عکس
بیشتر بخوانید
امتیاز 4.6 از 5 | از 100 کاربر