زیباترین مسیرهای ریلی ایران

📅 انتشار : 1399/11/16 📅 بروزرسانی : 1399/11/16 بازدید : 2270

یکی از جذاب‌ترین وسایل نقلیه برای مسافرت قطار است. مسیرهای قطار نیز از طبیعت بکر و زیبایی عبور کرده‌اند و شما می‌توانید بنشینید و تمام مسیر را به منظره خیره شوید. کشورهای اروپایی مسیرهای ریلی بی‌نظیری دارند و مردم مسافرت‌های زیادی را با قطار انجام می‌دهند. در ایران مسیرهای ریلی زیبایی وجود دارند که در این مطلب سعی داریم برخی از زیبا‌ترین مسیرهای ریلی ایران را معرفی کنیم و در اختیار شما عزیزان قرار دهیم.

مسیر ریلی پل بیشه

مسیر ریلی پل بیشه در واقع مسیر ریلی قطار گردشگری لرستان است که از کنار آبشارهای مختلفی می‌گذرد. این مسیر ریلی ۷۴ کیلومتر بوده که از شهر درود آغاز می‌شود. این قطار ۳۳۶ نفر ظرفیت دارد و در ۱۴ توقفگاه می‌ایستد. در نتیجه اگر قصد سفر به لرستان را دارید بهترین تصمیم آن است که با قطار سفر کنید و با مسیر ریلی پل بیشه از مسیرهای کوهستانی‌، آبشار‌ها، تالاب ازگن و چشمه آب گوگرد دیدن کنید.

 

مسیر ریلی پل بیشه

 

آبشار بیشه لرستان - یکی از زیباترین جاذبه ‌های گردشگری لرستان"آبشار بیشه"

 

مسیر ریلی تهران گرمسار

مسیر ریلی تهران گرمسار یکی از مسیرهای کویری است که منظره‌ی بی‌نظیری برای مسافران به ارمغان می‌آورد. بهترین زمان برای سفر با قطار مسیر ریلی تهران گرمسار در شب است تا بتوانید از تماشای آسمان پرستاره‌ی کویر لذت ببرید. همچنین در طول مسیر مدام سراب‌هایی را خواهید دید. در نتیجه اگر قصد دارید تا به گرمسار سفر کنید بهترین راه، سفر با قطار خواهد بود.

 

مسیر ریلی تهران گرمسار

 

مسیر ریلی شیرگاه

مسیر ریلی شیرگاه در واقع مسیر قطارهای گردشگری به شمال کشور است. این مسیر ریلی از دل جنگل عبور می‌کند، از پل‌های بی‌نظیری می‌گذرد و مسیر بکر و فوق‌العاده‌ی است. در نتیجه برای سفر به شمال کشور حتما یکبار سفر با قطار گردشگری آن هم از مسیر ریلی شیرگاه را تجربه کنید.

 

مسیر ریلی شیرگاه

 

مسیر ریلی پل ورسک

پل ورسک که یکی از شاهکارهای معماری بوده و بزرگترین پل راه‌آهن کشور است در ارتفاعات سوادکوه در استان مازندران واقع شده است. در واقع پل ورسک در روستای ورسک قرار دارد و ارتفاع آن ۱۱۰ متر از انتهای دره است. در نتیجه اگر با قطار به سمت سوادکوه بروید از مسیر ریلی پل ورسک عبور خواهید کرد و احتمالا توقفی بر روی پل خواهید داشت تا این پل زیبا و تاریخی را تماشا کنید. شایان ذکر است که پل ورسک در فهرست آثار ملی نیز به ثبت رسیده است.

 

مسیر ریلی پل ورسک

 

پل ورسک - پل ورسک با اختلاف معروف ترین و اصلی ترین جاذبه تاریخی موجود در استان مازندران است.

 

مسیر ریلی قزوین رشت

مسیر ریلی قزوین رشت هم یکی از زیباترین مسیرهای ریلی ایران بوده که به تازگی افتتاح شده است. این مسیر ریلی در حاشیه سد منجیل ساخته شده و نمایی بی‌نظیر را از سد به نمایش می‌گذارد. در این مسیر ریلی از بیش از ۲۰ تونل و از چندین پل گذر خواهید کرد و در تمام مسیر شاهد مناظر منحصربه‌فرد و فوق‌العاده زیبایی خواهید بود. در نهایت اگر شما با یکی از این مسیرهای ریلی ایران سفر کرده‌اید؛ می‌توانید تجربیات سفر خود با قطار را با ما به اشتراک بگذارید.

 

مسیر ریلی قزوین رشت

 

زیباترین جاده های ایران - آیا می دانید زیباترین جاده های ایران کدامند؟

 

گزارش مشکل
تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است
امتیاز 3.8 از 5 | از 100 کاربران به زیباترین مسیرهای ریلی ایران