غار کارائین آنتالیا


آنتالیا یکی از شهرهای ساحلی ترکیه است که به دلیل جاذبه های تاریخی و طبیعی متعددی که در خود دارد، سالانه پذیرای مهمانان مختلفی از سرتاسر جهان است. بعد از اینکه با تور ترکیه خودتان را به این کشور رساندید، می توانید سری به شهر آنتالیا هم بزنید و از تمامی جاذبه هایی که در خود دارد دیدن کنید. 
یکی از همین جاذبه های شگفت انگیز، غاری به نام غار کارائین است. این غار نماد قدیمی ترین سکونتگاه بشر در ترکیه است و امروزه به عنوان منطقه حفاظت شده محسوب می شود. در این مقاله قصد داریم به اختصار به بررسی این غار بپردازیم و ببینیم این جاذبه توریستی ترکیه چه ویژگی هایی دارد. پس همراه ما باشید.

 

غار کارائین آنتالیا


غار کارائین کجاست؟

تور آنتالیا شما را به شهری ساحلی و جذاب می رساند که بازدید از جای جای آن خاطرات ناب و بی نظیری برایتان رقم خواهد زد. یکی از نقاط دیدنی که در این شهر جلوه گری می کند، غاری قدیمی به نام غار کارائین است. این غار در 27 کیلومتری شهر آنتالیا و شرق کوه چان واقع شده است. 
مشخصات غار کارائین آنتالیا
غار کارائین یکی از قدیمی ترین غارهایی است که می توان در ترکیه به آن سر زد. اگر بدانید که این غار متعلق به دوران پارینه سنگی است، قطعا شگفت زده خواهید شد. باستان شناسان بر این باورند که انسان ها 25000 سال پیش، از این غار به عنوان سکونت گاه خود استفاده کرده اند. 
مکان های بسیار کمی بر روی زمین وجود دارد که قدمت سکونت انسان در آن ها به چندین هزار سال باز گردد. پس اگر قصد دارید تا یکی از قدیمی ترین غارهای ترکیه را ببینید، باید سری به آنتالیا بزنید. 
فضای ترسناک این غار برای بیشتر گردشگران و مسافران یک جاذبه منحصر به فرد محسوب می شود. آن هایی که عاشق ماجراجویی در دل غارهای تاریک و مخوف هستند، بازدید از غار کارائین را بسیار لذت بخش خواهند دانست. 
زمانی که پایتان را داخل غار می گذارید، آب و هوای مطلوب و خنک آن، روح و روانتان را تازه می کند. حتی در فصل های گرم سال و فصل هایی که دمای هوا به زیر صفر می رسد، این غار آب و هوای مطلوبی دارد و بازدید از آن می تواند برایتان بسیار لذت بخش باشد.
 از آب و هوای مطلوب و دلپذیر این غار که بگذریم، به کاربرد جذاب کارائین در روزگاران گذشته می رسیم. این غار در گذشته به عنوان انبار آذوقه مورد استفاده قرار می گرفته است تا مواد غذایی از باد و باران در امان باشند.  
افراد معمولا از این غار به عنوان انبار مواد غذایی استفاده می کردند. غار کارائین دو ورودی مجزا در خود دارد. این دو ورودی با نور خورشید روشن می شوند و در نهایت به سه تالار به هم پیوسته می رسند. 

 

موزه غار کارائین آنتالیا

 

موزه غار کارائین

درب ورودی غار را که رد می کنید، موزه کوچکی نظر شما را به سمت خود جلب می کند. در ابتدا ممکن است از دیدن این موزه شوکه شوید، اما زمانی که ببینید اشیای تاریخی و آثار باستانی که قدمت آن ها به 160 هزار سال قبل از میلاد مسیح باز می گردد در این بخش از غار نگهداری می شوند، شگفت زده خواهید شد. 
این غار موقعیتی استراتژیک داشته است زیرا تا سال های متمادی توانسته بود از دید دشمنان مخفی بماند. شاید به همین دلیل بوده است که کمتر کسی از وجود آن اطلاع داشته است. طبق تحقیقاتی که باستان شناسان در این ناحیه انجام داده اند، دریاچه ای در این ناحیه روان بوده است که که در حال حاضر  با سنگ های آهکی پوشیده شده است. 
زمانی که خودتان را به این ناحیه جذاب و مرموز می رسانید، با جاذبه های دیگری که در نزدیکی غار هستند هم رو به رو خواهید شد. از جمله این جاذبه ها می توان به صومعه هایی اشاره کرد که سالانه گردشگران و مسافران زیادی را به سمت خود جلب می کنند.
کمی که از ورودی غار دور می شوید، چندین اتاق بزرگ با سقف ها و دیوارهایی که با چراغ هایی روشن شده اند نظرتان را به سمت خود جلب می کند. در بالای یکی از ستون هایی که می بینید، تصویری حک شده است که به نظر ادای احترام به قهرمان ترکیه یعنی آتاتورک است.
 در محوطه غار نیز باستان شناسانی را خواهید دید که در حال حاضر مشغول به حفاری و بررسی این منطقه هستند. اگر به موضوعات تاریخی و فعالیت های این چنینی علاقه دارید می توانید از نزدیک شاهد کار باستان شناسان هم باشید.
لوازم مورد نیاز به هنگام ورود به غار کارائین
از آنجایی که مسیر پیش روی شما کوهستانی و پر از سنگ است، برای صعود به کوه کفش و لوازم مورد نیاز را به همراه داشته باشید. در فصل های گرم سال نیز بهتر است از ضدآفتابی که به همراه دارید استفاده کنید تا مشکلی برای پوست تان پیش نیاید. 
داخل غار به کمک نورافکن های متعددی که در آن گنجانده شده روشن است، اما بهتر است با خود چراغ قوه به همراه داشته باشید. از آنجایی که ممکن است داخل غار به دلیل رطوبت لیز باشد، مراقب خودتان باشید تا زمین نخورید.

 

ساعت کاری غار کارائین آنتالیا


ساعات کار غار کارائین آنتالیا

غار کارائین از ماه آپریل تا اکتبر، هر روز از ساعت 9 صبح تا 19 عصر باز است. اگر مایلید تا در ماه اکتبر تا ماه مارس به این ناحیه سفر کنید، باید ساعت 8.30 تا 17 عصر را برای بازدید از این غار انتخاب کنید. برای رسیدن به غار کارائین، باید از طریق بزرگراه بوردور- کورکوتلی راهی این غار شوید و در میانه راه در سمت راست تان جاده ای را که به سمت کارائین می رود را در پیش بگیرید.

هزینه بازدید از غار کارائین آنتالیا

در نزدیکی پارکینگ، باجه بلیت فروشی را خواهید دید که با پرداخت 5 لیر برای هر نفر، می توانید سری به این غار زیبا بزنید. بعد از اینکه بلیت تان را تهیه کردید، باید مسیری شیب دار را به مدت 10دقیقه طی کنید تا به بالای کوه برسید و از آنجا به داخل غار کارائین بروید. 
 سخن نهایی
 سفر به آنتالیا می تواند شما را با جاذبه های تاریخی و تفریحی متعددی آشنا کند. اگر تصمیم گرفته اید چند روزی را از روزمرگی های خود فاصله بگیرید و به سفر بروید سر زدن به آنتالیا را فراموش نکنید. در کنار همه جاذبه هایی که این شهر دارد، بازدید از غار کارائین تجربه نوینی برایتان خواهد بود.

پارک آبی آنتالیا - شهر آنتالیا دارای 3 پارک آبی مستقل و معروف می باشد. 


 

گزارش مشکل
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر

تورهای داخلی

تور مشهد 29 فروردین (اقساطی)
2 شب
ایران ... ایران ایر
زاگرس زاگرس
پیام توسعه صبا
29 فروردین - 31 فروردین

تور چابهار 28 فروردین (اقساطی)
2 شب
معراج معراج
زاگرس زاگرس
پیام توسعه صبا
28 فروردین - 30 فروردین

تور کیش 31 فروردین
3 شب
ایران ... ایران ایر تور
وارش وارش
الیما گشت
31 فروردین - 3 اردیبهشت

تور کیش از شیراز 11 و 20 اردیبهشت
3 شب
کیش ا ... کیش ایر
کیش ا ... کیش ایر
اسطوره بیستون
11 اردیبهشت - 23 اردیبهشت

تور چابهار 28 فروردین
3 شب
زاگرس زاگرس
ایران ... ایران ایر
دانیار سفر پارسیان
28 فروردین - 31 فروردین

تور مشهد فروردین
3 شب
تابان تابان
تابان تابان
سلام پرواز
29 فروردین - 1 اردیبهشت

تور کیش 31 فروردین
5 شب
ایران ... ایران ایر تور
ساها ساها
الیما گشت
31 فروردین - 5 اردیبهشت

تور کیش 28 و 29 فروردین
3 شب
کاسپین کاسپین
ایران ... ایران ایر تور
اسطوره بیستون
28 فروردین - 1 اردیبهشت

تور مشهد 29 فروردین
9 شب
قطار ... قطار 6 تخته پارسی
قطار ... قطار 6 تخته پارسی
الیما گشت
29 فروردین - 8 اردیبهشت

تور کیش 29 فروردین ( اقساطی )
4 شب
تابان تابان
تابان تابان
پیام توسعه صبا
29 فروردین - 31 فروردین