مناطق دیدنی کیش

زمان مطالعه : 4 دقیقه

بدون هیچ شک و تردیدی ایران را باید یکی از زیباترین کشورهای جهان نامید. شما در این کشور چهار فصل می توانید زیبایی ها و جاذبه های فوق العاده ای را تماشا کنید. هر نقطه ای از ایران مملو از جاذبه های طبیعی و تاریخی فوق ‌العاده و هر شهر این کشور دارای تاریخ، فرهنگ و... طولانی است. یکی از زیباترین و خاص ترین مناطق ایران، جزایر خلیج فارس هستند. ایران در خلیج فارس دارای جزایر بسیار زیادی است که برخی از این جزایر، مسکونی بوده و امروزه از آن ها به عنوان یکی از پرگردشگرترین مقاصد گردشگری در منطقه خاورمیانه یاد می شود. یکی از زیباترین جزایر مسکونی ایران جزیره کیش است. بر اساس آمارهای منتشر شده، سالانه در حدود یک میلیون نفر از این جزیره زیبا بازدید می کنند و همین موضوع سبب شده تا این جزیره از نظر گردشگری جزء مهم‌ ترین مناطق کشور به حساب بیاید. در این مطلب قصد داریم تا شما را با جاذبه ها و مناطق دیدنی کیش آشنا کنیم، پس با ما همراه باشید تا سری به این جزیره خاص زده و نگاهی به مناطق دیدنی آن بیندازید.


کشتی یونانی کیش

یکی از مهم ‌ترین جاذبه های گردشگری جزیره کیش که بسیاری آن را نماد این جزیره می دانند، کشتی یونانی است. این کشتی از نظر تاریخی اهمیت قابل توجهی ندارد، اما از آن می توان به عنوان یکی از جاذبه خاص و پر طرفدار جزیره کیش نام برد. در واقع این کشتی متعلق به کشور یونان بوده و به دلایلی که هیچکس از آن اطلاعی ندارد، در آب های خلیج فارس به گل نشسته است. بسیاری از افراد اعتقاد دارند که علت به گل نشستن این کشتی، هوای مه آلود بوده و نداشتن دید کافی سبب شده تا ناخدا اشتباها این کشتی را به گل بنشاند.
شما می توانید به راحتی و بدون پرداخت هزینه ای از ساحل زیبای خلیج فارس به تماشای کشتی یونانی نشسته و از این جاذبه زیبا و خاص در جزیره کیش دیدن کنید. کشتی یونانی در استان هرمزگان، بخش جنوب غربی جزیره کیش، خیابان غروب، میدان غروب، پارک ساحلی کشتی یونانی است. مدت زمان پیشنهادی برای بازدید از این کشتی زیبا ۳۰ دقیقه تا ۱ ساعت بوده و شما در هر روز هفته می توانید ۲۴ ساعته از این کشتی زیبا و خاص بازدید کنید. البته پیشنهاد می کنیم تا در هنگام طلوع و غروب خورشید به سراغ کشتی یونانی بروید، زیرا زیبایی فوق العاده ای که نمای کشتی یونانی، خلیج فارس و خورشید به وجود می آورند، یکی از فراموش نشدنی ترین مناظری است که می توانید در طول زندگی خود تماشا کنید. 

 

مناطق دیدنی جزیره کیش

 


روستای باغو در کیش

یکی دیگر از جاذبه های دیدنی جزیره زیبای کیش روستای باغو است. این روستا در بخش قدیمی جزیره کیش واقع شده است و به شما سبک زندگی اولین ساکنان جزیره کیش را نمایش می دهد. شما می توانید با بازدید از روستای باغو با زندگی ساکنان اولیه جزیره کیش آشنا شده و به سبک زندگی آن ها نگاهی بیندازید. نام این روستا از نام پیرزنی ۱۰۰ ساله به اسم ننه باغو گرفته شده است. این پیرزن در گذشته و در دوره ای که کیش در تصرف نیروهای پرتغالی بود، در جزیره کیش زندگی می کرده.
شما می توانید در این روستای زیبا و خاص، جاذبه های مختلفی را مشاهده کنید که از مهم ترین آن ها می توان به مسجد النبی (ص) اشاره کرد. علاوه بر این مسجد، در کنار آن چاه آبی قدیمی نیز وجود دارد که برای افرادی که به دنبال جاذبه های تاریخی هستند، تماشای این چاه آب قدیمی نیز لذت بخش است. برای دسترسی به روستای باغو می توانید از دو مسیر استفاده کنید. در وهله اول می توانید به سمت میدان غروب آفتاب رفته و وارد جاده روستای باغو شوید یا اینکه از سمت بزرگراه خلیج فارس به این روستای قدیمی و کهن دسترسی پیدا کنید. با بازدید از روستای باغو می توانید در دل تاریخ سفر کرده و به گذشته جزیره کیش بروید. بازدید از این روستا رایگان بوده و شما می توانید بدون پرداخت هزینه ای از این روستای زیبا دیدن کنید.


شهر باستانی حریره

یکی دیگر از جاذبه های تاریخی و بسیار خاص جزیره کیش، شهر تاریخی حریره است. این شهر باستانی که از نظر تاریخی قدمت آن به قرن ۵ تا 10 هجری قمری باز می گردد، یکی از تاریخی ترین مناطق جزیره کیش است. این شهر در زمان رونق خود چیزی در حدود ۱۲۰ هکتار وسعت داشته و در آن بناهای مختلفی نظیر بناهای ساحلی، حمام، مسجد، کارگاه های شیشه گری، قنات، عمارت های اعیانی و تاسیسات آبی بوده است. یکی از مهم ترین نکاتی که باید در رابطه با شهر تاریخی حریره به آن اشاره کرد، وجود قدیمی ‌ترین حمام ایران در این شهر تاریخی است. البته امروزه شهر حریره تبدیل به یک مکان باستانی شده است و خبری از رونق و شکوه آن زمان نیست، اما با این حال شما می توانید با بازدید از این مجموعه زیبا و خاص به بهترین شکل ممکن با گذشته جزیره کیش آشنا شوید.
مدت زمان پیشنهادی برای بازدید از این مجموعه بین ۳۰ دقیقه الی یک ساعت و نیم بوده و شما می توانید در هر روز به صورت ۲۴ ساعته سری به این مکان تاریخی زده و از آن بازدید کنید. خوشبختانه بازدید از شهر تاریخی حریره رایگان بوده و شما برای بازدید از این مجموعه نیازی نیست تا هزینه ای به عنوان ورودی پرداخت کنید. برای بازدید از شهر تاریخی حریره کیش می توانید در جزیره کیش به سمت بلوار میرمهنا رفته و در بلوار المپیک وارد میدان حریره و منطقه تاریخی حریره کیش شوید. 

 

مناطق دیدنی جزیره کیش

 


شهر زیرزمینی کاریز

اگر به واسطه حضور در تور کیش سری به این جزیره زیبا زدید، به شما پیشنهاد می کنیم تا حتماً به سراغ شهر زیرزمینی کاریز نیز بروید. شهر زیرزمینی کاریز با معماری خاص و ساختار جذابش، هر بیننده ای را مبهوت خود می کند. بر اساس بررسی های صورت گرفته، شهر زیرزمینی کاریز بیش از ۲۵۰۰ سال قدمت داشته و یکی از جذاب ترین شهر های زیرزمینی در جهان به حساب می آید. البته باید به این موضوع اشاره کرد که در گذشته کاریز یک شهر زیرزمینی به حساب نمی آمد و در اصل شبکه ای از مسیرهای زیرزمینی بوده که ایرانیان برای هدایت کردن آب از آن استفاده می کردند.
شهر زیرزمینی کاریز کیش در حدود ۱۵ کیلومتر طول داشته و عمق آن در ۱۴ متری زیر زمین است. به صورت کلی این کاریز در حدود ۱۰ هزار متر مربع وسعت دارد. در زمان هایی از سال که شهر جزیره کیش هوای گرمی دارد، شما می توانید به سراغ شهر زیرزمینی کاریز رفته و در آن هوای خنک و مطبوع دائمی را احساس کنید. در هر چهار فصل سال، دمای شهر زیرزمینی کاریز بین ۲۲ تا ۲۵ درجه سانتی گراد بوده و شما می توانید از هوای مطبوع در این منطقه لذت ببرید.


جاذبه های دیگر جزیره زیبای کیش
همان طور که بیان شد، جزیره‌ کیش مملو از جاذبه های طبیعی و تاریخی است و بررسی هر یک از این جاذبه ها خود نیاز به یک مطلب جداگانه دارد. شما می توانید در هر نقطه ای از جزیره زیبای کیش جاذبه های مختلف را تماشا کنید و هر زمانی که از بازدید این جاذبه های تاریخی خسته شدید، می توانید به فعالیت ها و تفریحات مختلفی مشغول شوید. جزیره کیش این امکان را فراهم کرده تا افراد بتوانند به فعالیت های تفریحی مختلفی مشغول شوند. یکی از مهم ترین این فعالیت ها، انجام تفریحات آبی و ورزش های گوناگون است. اگر قصد بازدید از جزیره زیبای کیش را دارید، به شما پیشنهاد می کنیم تا حتماً پیش از سفر بررسی دقیقی در رابطه با جاذبه هایی که قصد بازدید از آن را دارید، داشته باشید و بخش هایی که به دنبال آن هستید تا از آن ها دیدن کنید را لیست کرده تا در طول سفر خود دچار مشکل نشوید.
 از جاذبه های جزیره زیبای کیش که دیدن آن را به شما پیشنهاد می کنیم می توان به پارک دلفین، جزیره هندورابی، اسکله تفریحی کیش، بوستان آهوان کیش، شهربازی جزیره کیش، پارک ساحلی سیمرغ، پارک شهر، درخت سبز، نمایشگاه خزندگان، آکواریوم کیش و... اشاره کرد که بازدید از هر یک از این جاذبه ها خود می تواند یک روز از وقت شما را به خود اختصاص دهد. وجود تعداد بسیار زیاد جاذبه های طبیعی و تاریخی در جزیره کیش سبب شده تا بسیاری از افراد نتوانند در یک سفر از تمامی این مناطق بازدید کنند. اگر شما نیز به دنبال آن هستید تا تمامی جاذبه های طبیعی، تاریخی و تفریحی جزیره کیش را تماشا کنید، به شما پیشنهاد می دهیم تا با تور کیش در فصول مختلف سال به این جزیره سفر کنید. 

 

مناطق دیدنی جزیره کیش


سخن آخر
برای افرادی که به دنبال یک سفر هیجان انگیز و خاص هستند، سفر به جزیره ‌کیش با تور داخلی گزینه بسیار خوبی به حساب می آید. ویژگی بسیار مهم جزیره زیبای کیش آن است که گردشگران می توانند در آن هم جاذبه های طبیعی و تاریخی مختلفی را مشاهده کنند و هم به فعالیت های مدرن و هیجان انگیز مشغول شوند. همین موضوع سبب شده تا از جزیره زیبای کیش به عنوان یکی از مهم ترین مقاصد گردشگری ایران یاد شود و هر ساله گردشگران بسیار زیادی از نقاط دور و نزدیک به این جزیره زیبا ایران سفر کنند.
 

گزارش مشکل
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر

تورهای کیش

تور کیش 14 آبان 99 (اقساطی)
3 شب
کاسپین کاسپین
وارش وارش
پیام توسعه صبا
14 آبان - 17 آبان

تور کیش آبان 99
3 شب
تابان تابان
تابان تابان
پرواز ایرانیان
9 آبان - 15 آبان

تور کیش 12 و 13 آبان 99
4 شب
تابان تابان
تابان تابان
قصر آریا
13 آبان - 17 آبان

تور کیش از اهواز 16 آبان 99
4 شب
زاگرس زاگرس
زاگرس زاگرس
دانیار سفر پارسیان
16 آبان - 20 آبان

تور کیش 13 آبان ویژه تعطیلات
3 شب
تابان تابان
تابان تابان
فرجام پرواز کیان
13 آبان - 16 آبان

تور کیش 8 آبان 99
4 شب
کیش ا ... کیش ایر
کیش ا ... کیش ایر
معراج گشت
8 آبان - 12 آبان

تور کیش تعطیلات آبان 99
3 شب
تابان تابان
کیش ا ... کیش ایر
اسطوره بیستون
11 آبان - 17 آبان

تور کیش 9 آبان 99
2 شب
تابان تابان
تابان تابان
معراج گشت
9 آبان - 11 آبان

تور کیش 9 آبان 99
3 شب
تابان تابان
تابان تابان
فرجام پرواز کیان
9 آبان - 12 آبان

تور کیش 16 و 17 آبان 99
3 شب
تابان تابان
تابان تابان
آرشین پرواز
16 آبان - 20 آبان
رزرو تور رزرو هتل اجاره ویلا بلیط هواپیما