جزایر آدالار استانبول

زمان مطالعه: دقیقه
بروزرسانی: 1401/11/04
بازدید: 3902
نام نویسنده
تحریریه لحظه آخر نویسنده

شهر زیبای استانبول یکی از مهم ترین مقاصد گردشگری در جهان به حساب می آید و جاذبه های زیبای طبیعی و تاریخی این شهر سبب شده تا هر ساله گردشگران بسیار زیادی به واسطه حضور در تور ترکیه به این شهر زیبا سفر کرده و از استانبول بازدید داشته باشند. شما می توانید در استانبول جاذبه های گردشگری مختلفی را تماشا کنید، اما در این مطلب قصد داریم تا به سراغ یکی از خاص ترین و زیباترین جاذبه های این شهر رفته و در رابطه با جزایر آدالار صحبت کنیم. پس با ما همراه باشید تا نگاهی به جزایر آدالار استانبول انداخته و در رابطه با این جزایر توضیحاتی را به شما ارائه دهیم.

جزایر آدالار استانبول

موقعیت مکانی جزایر آدالار استانبول

اگر به واسطه حضور در تور استانبول وارد این شهر زیبا شدید، گزینه های مختلفی برای بازدید در پیش روی شما وجود دارد و شما می توانید از مکان های بسیار زیادی در شهر زیبای استانبول بازدید داشته باشید. به صورت کلی جاذبه های گردشگری و توریستی شهر استانبول به سه دسته کلی تقسیم می شوند. بخشی از این جاذبه ها، جاذبه های گردشگری طبیعی بوده و بخش دیگری از جاذبه های تاریخی این شهر هستند که اکثر آن ها مربوط به دوران حکومت عثمانی می شوند و دسته سوم جاذبه های تفریحی و مدرن شهر استانبول هستند که در راستای پیشرفت شهر و جذب بیشتر گردشگران تاسیس شده اند و به وجود آمده اند.

تجربه سفری هیجان انگیز به توریستی ترین شهر ترکیه

هر یک از این جاذبه ها، گردشگران را جذب خود کرده و افراد از این مکان های جذاب و خاص در استانبول دیدن می کنند. اگر عاشق طبیعت هستید و دوست دارید تا یکی از زیباترین بخش های استانبول را مشاهده کنید، به شما پیشنهاد می دهیم تا به سراغ جزایر آدالار رفته و از این جزیره خاص و جذاب دیدن کنید. از نظر موقعیت جغرافیایی، جزایر آدالار در جنوب استانبول و در دریای مرمره واقع شده است و شما می توانید از چند طریق مختلف خود را به جزایر آدالار برسانید. البته باید به این موضوع اشاره کرد که تمامی روش های رسیدن به جزایر آدالار از طریق کشتی بوده و تنها اسکله های آن متفاوت است. اسکله های که شما را به جزایر آدالار می رسانند و می توانید با استفاده از این اسکله ها از استانبول وارد جزایر زیبای آدالار شوید عبارتند از:

  • اسکه بوستانجی در خیابان بغداد
  • اسکله کاباتاش در نزدیکی تراموای T1
  • اسکله امین اونو

شما می توانید با استفاده از اسکله های گفته شده خود را به جزایر آدالار برسانید.

معرفی

معرفی جزایر آدالار استانبول

به صورت کلی این جزایر به دلیل شرایط خاص جغرافیایی و آب و هوایی خود محبوبیت بسیار زیادی بین گردشگران دارند و هر ساله گردشگران بسیار زیادی از سراسر دنیا به شهرهای مختلف سفر می کنند و از جزایر بازدید می کنند. یکی از بخش های جذاب شهر استانبول نیز جزایر آدالار است. جزایر آدالار استانبول در واقع از 9 جزیره کوچک تشکیل شده اند که هر یک از این جزایر دارای جاذبه های طبیعی و تاریخی خاص و جذابی هستند. در واقع جزایر آدالار در فاصله ۲۰ کیلومتری از شهر استانبول و در شمال دریای مرمره قرار گرفته اند.

جزیره های استانبول - در سفر به استانبول از این جزایر دیدن کنید!

از مهم ترین بخش های جزایر آدالار می توان به بیوک آدا، بورگازادا، هیبلیدا و کینالیدا اشاره کرد. در واقع گردشگران و مسافران که می خواهند به سراغ جزایر آدالار بیایند، تنها می توانند از چهار جزیره نامبرده بازدید داشته باشند و بازدید از پنج جزیره دیگر این منطقه غیرقانونی بوده و افراد حق بازدید از آن را ندارد. همین مسئله ممنوعیت بازدید از سایر جزیره های آدالار سبب شده تا افسانه های بسیار زیادی حول پنج جزیره دیگر شهر استانبول شکل گیرد. موضوع بسیار مهمی که باید به آن اشاره داشت این است که در بین مردم محلی، به جزایر آدالار استانبول، جزایر پرنس نیز گفته می شود و در هنگام بازدید از این مناطق، حتما به این موضوع توجه داشته باشید تا در سفر خود دچار مشکل نشوید و بازدید خوبی از این جزایر زیبا و خاص داشته باشید. 

جزیره زیبا

تفریحات جزایر آدالار استانبول

زمانی که گردشگران به بخش های مختلف سفر می کنند، یکی از مهم ترین موضوعاتی که مدنظر قرار داده و سعی می کنند تا به آن توجه بسیار زیادی داشته باشند، تفریحاتی است که می توانند در آن منطقه انجام داده و لحظات فوق ‌العاده ای را تجربه کنند. جزایر آدالار استانبول نیز از این قاعده مستثنی نبوده و یکی از موضوعات بسیار مهم در هنگام بازدید از این جزایر زیبا و خاص تفریحاتی است که می توانید در جزایر آدالار انجام دهید.

در وهله اول مهم ترین ویژگی جزایر آدالار منظره فوق العاده زیبا، بی نظیر و خاصی است که در این جزیره وجود دارد. اگر عاشق عکاسی از مناظر هستید و یا به دنبال مکان هستید تا لحظات آرامش بخشی در شهر استانبول سپری کنید، به شما پیشنهاد می دهیم تا به جزایر آدالار آمده و از مناظر خاص و فوق العاده این جزایر استفاده کنید. از سوی دیگر از مهم ترین تفریحات و فعالیت هایی که می توانید در این جزایر زیبا تجربه کنید می توان به دوچرخه سواری، بازدید از اماکن تاریخی، شرکت در کنسرت های محلی، کمپینگ و طبیعت گردی، شنا، درشکه سواری، پیک ‌نیک و... نام برد. انجام این فعالیت ها در جزایر آدالار می تواند لحظات فوق العاده ای را برای شما رقم زدند. 

تفریحات جزایر آدالار استانبول

رستوران های جزایر آدالار 

یکی از ویژگی های بسیار مهم جزایر آدالار، رستوران های خاص آن است. شما می توانید در رستوران های این جزیره بهترین و خوشمزه ترین غذاهای استانبولی را سفارش داده و آن ها را میل کنید. البته باید به این موضوع اشاره داشت که به دلیل شرایط خاص این جزایر قیمت رستوران های آن بسیار گران بوده و اگر به دنبال یک غذای لاکچری و گران قیمت هستید به شما پیشنهاد می کنیم تا به جزایر آدالار آمد و در رستوران های این جزایر غذای مورد علاقه خود را میل کنید. یکی از بخش های جذاب بازدید از جزایر آدالار در هنگام ورود به این جزیره است. گردشگرانی که به واسطه کشتی به جزایر آدالار وارد می شوند، در هنگام ورود می توانند درشکه های مختلفی را در کنار اسکله ها مشاهده کنند و اگر علاقه مند باشید، می توانید پس از ورود به جزایر آدالار با کمک این درشکه ها خود را از اسکله به مرکز جزیره رسانده و مسیر بسیار زیادی را با کمک درشکه ها طی کنید.

ساعت حرکت کشتی ها به سمت جزایر آدالار

اگر قصد بازدید از جزایر آدالار استانبول را دارید، لازم است تا پیش از سفر خود به چند نکته بسیار مهم توجه داشته باشید. در وهله اول باید اطلاع دقیقی از ساعات دسترسی به جزیره را دانسته و از سوی دیگر بهترین زمان بازدید از جزایر آدالار را نیز بدانید. برای اطلاع از ساعات بازدید از جزایر آدالار به شما پیشنهاد می کنیم تا از مردم محلی ساعت رفت و برگشت کشتی ها و قایق ها را پرسیده و از آن ها مطلع شوید، زیرا اگر اطلاع دقیقی از ساعت رفت و آمد کشتی ها و قایق ها نداشته باشید، مجبور خواهید شد تا شب را در جزایر بمانید و تا صبح که دوباره کشتی ها به سمت جزایر آدالار حرکت می کنند در یکی از هتل های محلی جزایر اقامت داشته باشید. موضوع دیگری که باید به آن توجه داشت این است که ساعات حرکت کشتی ها در جزایر مختلف آدالار متفاوت بوده و باید اطلاع دقیقی در این رابطه داشته باشید. اگر هم قصد اقامت در جزایر آدالار را دارید، به شما پیشنهاد می کنیم تا پیش از سفر، اتاق مورد نظر خود را رزرو کرده تا در هنگام شب با کمبود جا مواجه نشوید. سایت های بسیار زیادی وجود دارند که به شما در این زمینه کمک می کنند. 

ساعت حرکت جزایر آدالار

بهترین زمان بازدید از جزایر آدالار استانبول

اگر قصد بازدید از جزایر آدالار استانبول را دارید، یکی از موضوعات بسیار مهم، داشتن اطلاع از بهترین زمان بازدید از این جزایر است. در واقع اگر شما بهترین زمان بازدید از جزایر آدالار را بدانید، می توانید در اوقاتی به این جزایر سفر کنید که از نظر آب و هوایی جزیره در بهترین شرایط خود به سر می برد و شما می توانید بازدید فوق العاده ای را از این مکان ها داشته باشید. به صورت کلی در فصل های بهار و تابستان شرایط آب و هوایی جزیره در وضعیت مطلوب و معتدلی است. توریست ها سعی می کنند تا در این دو فصل به جزایر آدالار سفر کرده و از آن بازدید داشته باشند و در فصل پاییز و زمستان نیز به علت بارش شدید برف و باران شرایط آب و هوایی نامساعد بوده و گردشگران کمی به این جزایر سفر می کنند. البته اگر به دنبال آن هستید تا در زمان هایی کم گردشگر به جزایر آدالار سفر کنید، می توانید از پایین بودن قیمت ها استفاده کرده و سفر مقرون به صرفه ای داشته باشید، اما اگر بخواهید بهترین زمان بازدید از جزایر آدالار را به شما معرفی کنیم باید به فصل تابستان اشاره کرد.

بهترین زمان بازدید از جزایر آدالار

حرف آخر

در این مطلب سری به شهر زیبای استانبول زده و از جزایر آدالار بازدید داشتیم. ما سعی کردیم در این مطلب هر اطلاعاتی را که در رابطه با جزایر آدالار باید بدانید را به شما منتقل کرده تا بازدید فوق العاده از جزایر آدالار داشته باشید و سفر خوبی را تجربه کنید.

تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است

مجله گردشگری

مشاهده همه مقالات
جاذبه های گردشگری مقالات مرتبط
جزیره موریس؛ بهشت گمشده در اقیانوس هند جزیره موریس؛ بهشت گمشده در اقیانوس هند
ارگ کریمخان؛ سفری به قلب تاریخ زندیه
ارگ کریمخان؛ سفری به قلب تاریخ زندیه
بیشتر بخوانید
جاهای دیدنی دبی در شب؛ 10شگفتی دبی که در شب باید دید!
جاهای دیدنی دبی در شب؛ 10شگفتی دبی که در شب باید دید!
بیشتر بخوانید
اطلاعات مفید مقالات مرتبط
بهترین مقاصد سفر با قطار؛ تجربه سفری متفاوت
بهترین مقاصد سفر با قطار؛ تجربه سفری متفاوت
بیشتر بخوانید
تجربه پرواز در تونل باد کیش | قوانین + آدرس و عکس
تجربه پرواز در تونل باد کیش | قوانین + آدرس و عکس
بیشتر بخوانید
موج های خروشان مشهد | قیمت بلیط 1403 + معرفی امکانات + عکس
موج های خروشان مشهد | قیمت بلیط 1403 + معرفی امکانات + عکس
بیشتر بخوانید
هلیوم پارک مشهد کجاست؟ | قیمت بلیط ورودی + ساعت کاری
هلیوم پارک مشهد کجاست؟ | قیمت بلیط ورودی + ساعت کاری
بیشتر بخوانید
محله بالات استانبول | از معرفی تا جاهای دیدنی محله اروپایی ها
محله بالات استانبول | از معرفی تا جاهای دیدنی محله اروپایی ها
بیشتر بخوانید
امتیاز 4.3 از 5 | از 101 کاربر