بندر قدیمی آنتالیا

📅 بروزرسانی : ۱۰ شهریور ۱۳۹۹ بازدید : 463

آنتالیا یکی از معروف ترین و البته محبوب ترین شهرهای توریستی ترکیه در میان ایرانی ها محسوب می شود. این شهر که در جنوب غربی ترکیه واقع شده است، از شرق به شهر سریک، از جنوب به دریای مدیترانه و از غرب به کورکوتلی می رسد. اگر تصمیم گرفته اید با تور ترکیه به این شهر زیبا سفر کنید، باید بدانید که تفریحات ساحلی زیادی در انتظارتان است و جاذبه های گردشگری متعددی برایتان آماده شده است. صنعت گردشگری در شهر آنتالیا به سرعت در حال رشد است و به طور حتم در سال های آتی شاهد رشد چشمگیر این صنعت خواهیم بود. یکی از جاذبه هایی که مسافران و گردشگران را به سمت آنتالیا می کشد، بندری قدیمی است که در آن جا خوش کرده است. در این مقاله قصد داریم به همین موضوع بپردازیم. پس همراه ما باشید. 

 

بندر قدیمی آنتالیا

 


بندر قدیمی آنتالیا کجاست؟

شاید برایتان جالب باشد که بدانید آنتالیا به دلیل وجود بندرگاهی که در نزدیکی آن قرار دارد تشکیل شد و بعدها همین بندرگاه به یکی از جاذبه های مهم گردشگری این شهر تبدیل گردید. برای آن هایی که با تور آنتالیا به این شهر سفر کرده اند، صحبت کردن از بندر قدیمی بسیار دشوار خواهد بود، زیرا آن ها زیبایی این بندر را از نزدیک دیده اند. این بندر در داخل بافت قدیمی شهر آنتالیا واقع شده است و برای رسیدن به آن مجبور خواهید بود از داخل یک بازار قدیمی عبور کنید. 

 

بندر قدیمی آنتالیا

 


ویژگی های بندر قدیمی آنتالیا

بندر قدیمی آنتالیا یک فرورفتگی و خلیج کوچکی است که با صخره های سنگی احاطه شده است. این بندر در منطقه کالیچی جا خوش کرده و یکی از بندرگاه های مهم در قرون 2 تا 20 میلادی محسوب می شده است. زمانی که رومیان در این ناحیه حکمرانی می کردند، توجه ویژه ای به آن داشتند. آن ها در طول دوره حکفرمایی خود، امکانات متعددی در این ناحیه ایجاد کردند. در زمان سلجوقیان نیز به دلیل موج شدید آب، موج شکن بزرگی در آن ساخته شد تا جلو ورود آب به خشکی را بگیرد.  
با گذر زمان، تعداد کشتی هایی که برای بارگیری از این بندرگاه استفاده می کردند کمتر شد و در حال حاضر بندرگاه قدیمی آنتالیا به عنوان یک تفریحگاه ساحلی مورد استفاده قرار می گیرد. در حال حاضر اگر سری به این شهر زیبا بزنید و سراغ بندرگاه قدیمی را از اهالی آنجا بگیرید، شما را به سمت ناحیه ای هدایت می کنند که پر از قایق های پدالی و بادبانی برای تفریح است. بعد از اینکه سوار این قایق ها شدید و از مناظر زیبایی که پیش رویتان قرار دارد لذت بردید، می توانید به ساحل برگردید و سری به رستوران ها و کافی شاپ هایی که در این ناحیه افتتاح شده است بزنید.
بیشتر افرادی که به این ناحیه سفر کرده اند، نشستن بر روی اسکله و تماشا کردن آب های دریای مدیترانه بهترین و لذت بخش ترین تفریح عمرشان توصیف کرده اند. همانطور که قبلا نیز بیان کردیم، انواع مختلفی از تورهای کشتی سواری در این ناحیه در اختیار مسافران قرار می گیرد. فقط به خاطر داشته باشید که این تورها کمی طولانی هستند و امکان دریازدگی وجود دارد. پس اگر قبلا تجربه دریا زدگی داشته اید یا در این باره مطمئن نیستید، بهتر است قبل از اینکه سوار کشتی شوید با یک متخصص یا فرد با تجربه مشورت کنید.  هزینه کشتی سواری و قایق سواری در این ناحیه متغیر است و هر کشتی بسته به اینکه در طول تور چه خدماتی را به مسافرین ارائه می کند، هزینه های مختلفی را برای این امر در نظر گرفته است. شما می توانید بسته به این امکانات و انتظارات خود، یکی از کشتی ها و تورهای کشتی سواری این ناحیه را انتخاب کنید. 

 

بندر قدیمی آنتالیا

 


راه های دسترسی به بندر قدیمی آنتالیا

در قسمت های قبلی مقاله نیز بیان کردیم که بندر قدیمی آنتالیا در منطقه کالیچی واقع شده است. برای اینکه بتوانید خودتان را به این ناحیه برسانید، باید در ابتدا سری به آنتالیا بزنید. بعد از اینکه به آنتالیا رسیدید، از اهالی آنجا سراغ منطقه کالیچی را بگیرید. خوب حالا می توانید به کمک قایق های خصوصی یا عمومی خودتان را به این اسکله قدیمی برسانید و از تمامی تفریحاتی که برایتان آماده شده است استفاده کنید.
 حرف آخر
شهر آنتالیا یکی از محبوب ترین و توریست پذیرترین شهرهایی است که در ترکیه وجود دارد. زمانی که تصمیم می گیرید به ترکیه سفر کنید، شهر آنتالیا را هم به فهرست شهرهایی که باید ببینید اضافه کنید. این شهر به دلیل بنادر متعددی که در خود دارد برای افرادی که عاشق دریا و کشتی هستند مقصد بسیار مناسبی خواهد بود. یکی از همین بنادر، بندر قدیمی آنتالیا است که بازدید از آن تجربه های شگفت انگیزی در اختیارتان قرار می دهد. بعد از اینکه به آنتالیا رسیدید، سری به این بندر قدیمی هم بزنید. مطمئن باشید به کمک انواع تورهای کشتی سواری، رستوران ها، بوتیک ها و کافه های متعددی که در این ناحیه جا خوش کرده اند، سفر لذت بخش و دلچسبی خواهید داشت. 

 

بندر قدیمی آنتالیا


 

گزارش مشکل
تا کنون هیچ نظری ثبت نشده است

lahzeakhar.com/Tourist-attractions-full-information/25032-%D8%A8%D9%86%D8%AF%D8%B1-%D9%82%D8%AF%DB%8C%D9%85%DB%8C-%D8%A2%D9%86%D8%AA%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%A7

امتیاز 5 از 5 | از بین 101 کاربران به بندر قدیمی آنتالیا