آبشار لاتون

آبشار لاتون یکی از زیباترین و بلندترین آبشارهای خطه شمال ایران زمین است. این آبشار مرتفع در فاصله بین استان گیلان و آستارا قرار گرفته و از جاذبه های پرطرفدار تورهای طبیعت گردی در شهرهای شمالی کشور به شمار می آید. یکی از اصلی ترین تفاوت های آبشار لاتون با دیگر آبشارهای استان گیلان و توابع همجوار این استان، ارتفاع و طبیعت منحصر به فرد اطراف آن است که مکانی بی نظیر برای طبیعت گردی های گروهی بوده و گردشگران زیادی را به خود فرا می خواند.

 

آبشار لاتون


آبشار لاتون، بلندترین آبشار ایران

آبشار زیبای لاتون یکی از زیباترین و پرطرفدارترین جاذبه های طبیعی گردشگری در ۱۵ کیلومتری جنوب غربی آستارا به سمت استان گیلان است. موقعیت جغرافیایی این آبشار امکان بازدید یک روزه برای گردشگران استان گیلان و اردبیل را فراهم آورده و تجربه ای لذت بخش برای دوستداران طبیعت گردی به شمار می‌آید. آبشار لاتون استان گیلان به بلندترین آبشار ایران شهرت داشته و در مجاورت کوه اسپیناس واقع شده است.
طبیعت بکر و زیبای اطراف آبشار ۱۵۰ متری لاتون، تحقق رویاهای دست نیافتنی شما بوده و از اجتماع سه آبشار فرعی با ارتفاع ۶۵ متری تشکیل یافته است.  مجموع این آبشار مرتفع، سه آبشار فرعی اطراف آن، کوه های قد برافراشته و جنگل های سرسبز اطراف این آبشار به منطقه لاتون شهرت داشته و یکی از اهداف اصلی تورهای طبیعت گردی و گردشگری شمال کشور به شمار می آید. مسیر رسیدن به این آبشار به یاد ماندنی، طبیعت چشم‌ نوازی داشته و یکی از مسیرهای پرطرفدار پیاده روی و کوهنوردی های حرفه ای برای دوستداران طبیعت گردی است.

 

بلندترین آبشار ایران

 

 تفریح در آبشار لاتون

تفریح در طبیعت زیبای آبشار لاتون در تمام فصول سال خاطره های تکرار نشدنی بوده و از زیبایی های منحصر به فردی برخوردار است. رنگ زیبای برگ های پاییزی درختان و جنگل های اطراف این آبشار از لذت های بی نظیر سفر های پاییزه به این منطقه بوده و لطافت آب و هوای فصول معتدل سال بر زیبایی ها و تجربه لذت بخش این سفر دو صد چندان افزوده و از پیشنهادهای اصلی تور شمال به شمار می آید. سفرهای بهاره تور گردشگری آبشار لاتون، زیبایی ها و جان گرفتن مجدد طبیعت را در مقابل خاطرات گردشگران به تصویر کشیده و تجربه یک لذت تکرار نشدنی را به ارمغان خواهد آورد.

 

جاذبه های لاتون

 

جاذبه های دیدنی اطراف آبشار لاتون

روستای کوته کومه از جاذبه ها و توابع اطراف آبشار لاتون هستند و به دلیل چشمه‌ های آب گرم و کوه های مرتفع از جمله کوه اسپیناس از اهداف گردشگران و منطقه لاتون به شمار می‌آید. دریاچه سوها یکی دیگر از جاذبه های طبیعت گردی اطراف این آبشار بوده و در فاصله کوتاهی از آن واقع شده است. این دریاچه یکی از زیباترین و جذاب ترین جاذبه های اطراف آبشار است که لذت سفر به این منطقه را تکمیل نموده و یک تجربه منحصر به فرد گردشگری به شمار می آید.

 

بازدید از آبشار لاتون


 چگونه به آبشار لاتون برویم؟

آبشار مرتفع و اعجاب انگیز لاتون در غرب استان گیلان در جنوب غربی آستارا و در مجاورت کوه اسپیناس و روستای کوته کومه واقع شده است. برای رسیدن به آبشار لاتون و آبشار های اطراف آن از این روستا احتیاج به یک پیاده روی چهار ساعته بوده و از مسیرهای مورد علاقه دوچرخه سواران در این منطقه محسوب می گردد. راهنماهای تور گردشگری و استفاده از نقشه، بهترین راه رسیدن به این آبشار زیبا بوده و امکان لذت بردن از طبیعت اطراف این جاذبه را فراهم خواهد ساخت. همچنین هتل های فراوانی جهت اقامت گردشگران در اطراف منطقه لاتون وجود داشته و از امکانات اقامتی این گردشگاه به شمار می آید.
اگر به دنبال یک سفر و طبیعت گردی خاطره ساز و به یاد ماندنی یک روزه هستید، آبشار لاتون از بهترین پیشنهادهای تور  شمال  وب سایت لحظه آخر بوده و یک تجدید قوای ذهنی از خستگی ها و مشغله های کاری در طول هفته به شمار می آید. 

 

آبشار ویسادار - بکر ترین و زیباترین آبشار گیلان کجاست؟!


اگر به منطقه لاتون سفر کرده‌اید و جاذبه های دیدنی آن را به نظاره نشسته اید از خاطرات و تجربیات سفر خود با ما سخن گفته و این تجربه را با کاربران سایت لحظه آخر در میان گذارید. پیشنهاد آبشار لاتون ایده ای منحصر به فرد برای کسانی است که قصد سفر به دل طبیعت را داشته و به دنبال کسب تجارب و نکته های ضروری در خصوص این سفر هستند.
 از این رو به اشتراک گذاشتن تجربه های تان از سفر به آبشار لاتون و آبشار ویسادار در استان گیلان، کمک شایان ذکری به آن ‌ها نموده و یک راهنمای جامع و کامل در خصوص بازدید از جاذبه‌ های این منطقه به شمار می‌آید.
 

گزارش مشکل
درج نظر
نام و نام خانوادگی
موبایل
تصویر کد امنیتی
متن نظر